Lekcje na stronie - opinie, uwagi i pomysły

W tym temacie możecie pisać swoje opinie na temat lekcji umieszczanych na stronie, zgłaszać uwagi oraz pomysły.
Jeśli chciał / chciała być aby na stronie pojawiła się lekcja na jakiś konkretny temat, po prostu napisz.

Komentarz

• Lekcja "Jak lepiej rysować" została poprawiona, poprawki obejmują zmiany w tekście i interpunkcji.
  • Nowa lekcja "Symetria twarzy z naprzeciwka" została dodana na stronę tym samym jest to pierwsza lekcja w kategorii "Anatomia".

Jeśli natomiast chodzi o same lekcje to będziemy dalej skupiać się na Anatomii, tak aby mieć solidne podstawy na ten temat, następnie przejdziemy do kolejnych fundamentalnych działów i podstaw z ich zakresu aby zbudować ogólne kategorie lekcji na temat rysowania.

Jak zapewne zauważyliście, autorem lekcji jest @Recorded, który będzie pomagał w ich tworzeniu :)

Przyznam rangę redaktora, jak tylko dodam je na forum :neutral:

Jak wiecie temat jest ogromny i staramy się aby miało to ręce i nogi :)
  • Mam pewien pomysł co do lekcji ponieważ nie zawsze co tydzień to żeby np. Co następny tydzień lekcja z innego działu np. Dzisiaj była lekcja o oczach czyli anatomia i rysowanie to za tydzień może być z grafiki komputerowej a za dwa tygodnie znowu anatomia i podstawy i tak dalej.
  • @Mai.Mashiro8 Plan jest nieco inny, a mianowicie chcemy pokryć wszystkie podstawy z jednej kategorii i dopiero przejść do podstaw z następnej, aby zbytnio nie skakać między tematami.

W ten sposób pokryjemy podstawy z wszystkich dużych tematów a dopiero później przejdziemy do bardziej zaawansowanych rzeczy, tak aby każdy kto zaczyna mógł opanować podstawy zanim zabierze się za te bardziej zaawansowane rzeczy.

Jeśli chodzi o główny temat to będzie to rysowanie, ponieważ to na nim wszytko się opiera - niezależnie czy rysujesz tradycyjnie, czy na komputerze.

Jeśli masz problemy z rysowaniem to poprawisz się tylko ćwicząc i rysując więcej, zwłaszcza rzeczy z którymi masz problemy - rysujesz uczysz się i wyciągasz wnioski. (czyli przerabiasz jakiś temat, np pozy czy stopy)

Chodzi o to aby jak najwięcej rysować ale w jak najbardziej efektywny sposób, czyli tak aby uczyć się jak najwięcej opuszczając tzw strefę komfortu.
  • dth napisał użytkownik: »

bardzo pomocna lekcja, zresztą jak wszystkie

• dthdth
    edytowano styczeń 2017
    Dzisiaj dodałem nową lekcję Jak uczyć się rysować - przez długi czas zbierałem materiały na ten temat i próbowałem różnych rzeczy, jest to pierwsza z 3 części.

Obecnie pracuję nad drugą i najprawdopodobniej pojawi się za tydzień. (wszelkie uwagi i opinie mile widziane)
  • Fajna lekcja już postawiłam sobie cel 5-6 godzin rysowania przez 7 dni. Nie wiem czy wytrwam ale mam przy sobie bakumana i czekam z radością na kolejne takie lekcje.
  • Możecie zrobić lekcje krok po kroku jak narysować dłoń w różnych pozycjach
  • Rozumiem cię, dłoń to nie jest prosta sprawa (i na lekcjach też nie widziałem :| ). Podeślę ci ciekawe rzeczy

i rysunki do referencji
    6741c1ffbb2161e8f5be00cce7e649f2.jpg
  • Dobry materiał filmowy i referencje :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.