Moje Prace

13

Komentarz

• Założyłem konto na dewiantarcie (ten sam nick co tutaj), zobaczyłem co wrzucają inni i doszedłem do wniosku że tak źle nie będzie. Tutaj nie bardzo wiedziałem co z rękami zrobić (co zresztą widać), muszę ćwiczyć dalej.
    grdgd.jpg 618.3K
  • Wszystko zależy od tego co oczekujesz po wrzuceniu na devianta i nie ma się co bać, no chyba że chcesz konkurować w popularności - wtedy trzeba się bardzo postarać ;)
  • Chyba trochę czasu minie, zanim ktoś mnie tam zacznie doceniać - ale póki co mogę (a wręcz muszę) szlifować warsztat.

voice_in_my_head_by_kjp678-dcfkza2.jpg
  • Musze przyznać, że masz bardzo dobre wyczucie kontrastu, czyli uchwycenia poziomu równowagi między czernią i bielą, co w tworzeniu mang jest podstawą.
    Ogólnie na twoim miejscu skupiłbym się na anatomii postaci oraz ich ułożeniu w przestrzeni. Żeby to wyćwiczyć trzeba rysować bardzo wiele sylwetek w różnorodnych pozach, żeby móc uchwycić to wrażenie przestrzenności ludzkiego ciała oraz jego interakcji z otoczeniem, jak np. siedzenie na podłodze. Dobrze temu służą drewniane manekiny oraz wirtualne modele trójwymiarowe - ta strona jest ok: http://www.posemaniacs.com/
  • Wodzu, wróciłeś :D Ćwiczę rysowanie postaci w różnych pozach, ale im więcej tym rysuję tym bardziej mam wrażenie że się cofam :'( Tutaj lepiej by było jakby koleś w hełmie stał na rozstawionych nogach, ale zauważyłem to dopiero po skończonej pracy. A że leń jestem to nie chciałem poprawiać. A za stronę dziękuję :)
    something_somewhere_by_kjp678-dcg2pdo.jpg
  • Może tutaj wyszło trochę lepiej :(

stalker_from_zona_with_his_dream_by_kjp678-dcg31wv.png
  • W tym ostatnim rysunku coś mi z rękami nie pasuje - wydają mi się zbyt sztywne, na poprzednim wyglądają lepiej.

Może to przez ubranie.
  • Mam nadzieję że się poprawiłem z kończynami
    a_way_by_kjp678-dcg9t2p.jpg
  • Prawa dłoń trochę za długa ;)
  • Upały wróciły, a wraz z upałami chęć do życia maleje, rośnie za to lenistwo :s Niby jeszcze 2 rysunki mam w trakcie robienia, ale kiedy się za nie wezmę... Daję sobie jeszcze trochę czasu na poprawę warsztatu, a potem się wezmę za komiks. Nie wiem, może pod koniec lipca ruszę.

manga_girl_by_kjp678-dcgmxl6.jpg
  • Mówiłem kiedyś, że wrócę do gór, prawda? Tutaj gór akurat nie ma, tylko ich namiastka (powiedzmy że miasto wybudowane u podnóża gór) i moim zdaniem wyszło lepiej niż ostatnio.

assasin_in_the_city_by_kjp678-dcgtve9.jpg
  • Myślę że zdecydowanie lepiej :)
  • Chyba są postępy jeśli chodzi o rysowanie gór. Będę ćwiczył dalej.

journey_by_kjp678-dch4sf4.jpg
  • Myślę że te na dalszym planie powinny być ciut mniej wyraźne - im coś jest dalej to powietrze sprawia że widzimy to mniej wyraźnie.

Wydaje mi się że te 2 góry od lewej są na 4 planie - 1 plan postać, 2 plan skały poniżej, 3 plan góra po prawej, 4 plan góry po lewej.

Góra po prawej jest wyraźnie przed tymi dwiema po lewej ponieważ jej kreska je zasłania.
  • Pamiętam obrazek który pokazywałeś, ale uznałem że góry tutaj nie będą aż tak daleko żeby je zniekształcać. Szczerze mówić, bardziej niepokoiłem się pierwszym planem :/
    Tutaj jest moje pierwsze poważne podejście do koni i osobiście uznaje je za porażkę :s Patrzyłem na rysunki i zdjęcie koni w internecie + anatomia, ale coś nie poszło. Dodatkowo druga postać wygląda na upośledzoną, próbowałem poprawić ale się poddałem, za nic w świecie nie pokaże tego na dewiantarcie. Ale uważam tło, las mimo wszystko na +. Lepiej się wezmę za ćwiczenia co pani Justyna na mejla wysłała.
  • Myślę że głowy koni nie wyglądają źle to nogi są takie dziwne - im niżej tym dziwniej. Spodziewałem się że do konia w ogóle nie będzie podobne a tu miłe zaskoczenie.
  • Do koni z pewnością jeszcze kiedyś wrócę( ͡° ͜ʖ ͡°) Na razie poćwiczę rysowanie postaci. Z twarzy mi się stary dziad podoba, ale po wrzuceniu na devianta zauważyłem że lewy rękaw nie teges. Ćwiczę dalej.
    manga_girl_2_by_kjp678-dchortb.png
    old_wizard_by_kjp678-dchorx4.jpg
  • Przesyłam cokolwiek lepszego dziada
    old_wizard_by_kjp678-dchorx4.jpg
  • Pierwszy raz w życiu narysowałem scenę walki. Chyba nie poszło strasznie źle.
    fight_scene_by_kjp678-dchvo5t.jpg
  • Widzę że poszalałeś, podobają mi się detale poza to anatomia miejscami kuleje ale to już wiesz ;)
  • edytowano 24 lipiec
    Anatomia to coś czego nie ogarnę do końca swojego burego życia
    manga_girl_3_by_kjp678-dci2n9e.jpg

Walić to, mimo wszystko w tym tygodniu zaczynam tworzyć komiks i nie pokaże na tej stronie nic póki pierwszy rozdział nie będzie gotowy. Trochę poczekacie.
  • Całkiem ambity plan, trzymam kciuki ;)
  • Dobra, podczas rysowania komiksu dowiedziałem się 2 rzeczy:
    -Nie umiem kolorować (Tylko jedna strona będzie kolorowa, ale jednak...)
    -Jestem okropnym leniem :s
    Postanowiłem że pierwszy rozdział będzie prologiem i obejmie akcję przed właściwą historią jednocześnie wprowadzając w sytuację geopolityczną świata. Będzie też krótki (parę stron), więc jeśli jakimś cudem pozbędę się lenistwa i będę miał więcej czasu, to w ciągu 2 tygodni będzie gotowy (Bardzo optymistyczny wariant i nie nastawiajcie się na niego). Dobrze że w ogóle zacząłem, coraz lepiej wiem jak zorganizować sobie pracę, więc jest szansa że szybciej pójdzie. I tak jak mówiłem, póki rozdział nie będzie gotowy to nic nie pokażę. Na razie to wszystko, chciałem tylko pokazać że żyję.
    Pozdrawiam
  • hehe, skąd ja to znam ;p

Małymi kroczkami do celu najlepiej.
  • Dobra, widzę że forum nie jest zbyt żywe i moje prace nad komiksem na jakiś czas stanęły (póki nie poprawię swoich umiejętności) to pokaże wam jedną swoją pracę którą zrobiłem w ramach nauki. Trochę się bawiłem programem Paint Tool Sai.

second_paint_in_paint_tool_sai_by_kjp678-dcmcgi4.jpg
  • edytowano 10 wrzesień
    I jeszcze jeden trzymajcie, to znowu było robione coraz lepiej mi znanym programem Paint.net
    made_in_paint_net_by_kjp678-dcmg69p.jpg
  • Co takie smutne te postacie, to przez to że prace nad komiksem stanęły?

• Uświadomiłem sobie, że dalej muszę pracować nad anatomią i muszę jeszcze raz porządnie przećwiczyć rysowanie twarzy. Niedługo znowu podejdę do rysowania komiksu.
  • "Gesture drawing" ;)
  • edytowano 13 wrzesień
    Dalej się uczę, forum nie umrze.
    braids.jpg 454.4K
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.