Moje Prace

24

Komentarz

• Jedna ze stron, która się znajdzie w moim komiksie. Nie jest to ostateczne wersja (Na pewno dodam tekst, pewnie jeszcze tło urozmaicę), jak tylko mam czas i siłę (z tym bywa różnie :'( ) to projekt rozwijam. W każdym bądź razie komiks się tworzy :)
  • Podoba mi się, dodać mogę tylko tyle że w szkicu dobrze jest uwzględnić chmurkę z tekstem - aby późnej nie okazało się że zakryje coś ważnego albo będziemy mieli problemy z jej umieszczeniem ;)
  • Dobra, nie było łatwo ,ale w dniu wczorajszym udało mi się wysłać zgłoszenie na MangaMIx Neo. Dowiedziałem się w zeszły piątek (tzn. wiadomość przyszła w czwartek, ale przeczytałem w piątek) że numer jeszcze jest składany i jak komiks jest gotowy to mogę im przysłać. Oczywiście komiks nie był gotowy, wiedziałem że go nie ukończę prędko i po szybkim zastanowieniu uznałem że będę robił inny komiks od nowa. Ucierpiała na tym jakość,czasu było niewiele i praktycznie każdego dnia byłem zarobiony w ten czy inny sposób, zmęczenie i upał ogromne, ale mimo wszystko zdążyłem (Zapytali się, czy dam radę do środy, wysłałem we wtorek). Historia niesamowita, ale jeśli komiks się ukaże to było warto. I miło też wspominam konsultacje z osobą odpowiedzialną za MMN, pozdrawiam serdecznie.
  • No to gratulacje że się udało :)
  • Momentami myślałem że zemdleję :'( Połączenie upały+praca fizyczna+rysowanie(+alkohol) nie jest zbyt zdrowe. Zrobię sobie przerwę i znowu się wezmę za rysowanie żeby nie było na ostatnią chwilę jak teraz. Następnym razem pójdzie lepiej.
  • Na szybko zaprezentuję rysunek zrobiony za pomocą tuszu.
    SCAN0045.jpg 234.8K
  • Tak bez szkicu, na żywioł z tuszem?
  • Taki kozak to jeszcze nie jestem żeby bez szkicu robić. Tuszu używam dopiero do linearki, ołówka nie widać bo walę kontrast na maksa :D Swoją drogą będę musiał poćwiczyć rysowanie twarzy, bo się okazało że od bardzo dawna tego nie robiłem i miałem z tym niemały kłopot :o Będę musiał pomyśleć też nad zmianą skanera, bo ten mi strasznie plaskate rysunki robi i muszę to poprawiać. Żeby udowodnić że jednak jakiś szkic stosuję wstawiam jeden rysunek bez kontrastu.
  • Super, ja bardzo lubię twarze, na tym się głównie skupiam, dlatego mogę się dzielić wrażeniami.

Jeżeli zabierasz się za naukę to bym poradziła cofnąć się trochę do podstaw, czyli do tego jak zaczyna się konstruować rysunek i jak na niego patrzeć. Bo wiesz, niby proporcje są w porządku, ale czegoś brakuje.

https://youtube.com/watch?v=qlKRNmGKCC4&t=74s

No i warto ćwiczyć poszczególne elementy twarzy. Twoje oczy są fajne, ale włosy przyznam nie podobają mi się :-) Ale wszystko ćwicz po kolei. Warto poznawać anatomię i szukać rysunków do referencji.
  • Też tak robiłem ze skanami ;)

Bardzo fajny filmik, który pokazuje o co biega w pigułce/

Odnośnie rysowania włosów to zauważyłem że przynajmniej mi lepiej je się rysuje po porządnej rozgrzewce, rysując falowane linie, duże ósemki itp.
  • Teraz widzę, że codziennie będę musiał rysować twarze bo jakoś mi to do końca nie wychodzi :/ Dzisiaj też narysowałem, ale nie ma się czym chwalić, więc wam daruję. Najgorzej jest narysować twarz od frontu, z boku albo z profilu jest łatwiej. Oprócz tego dalej będę ćwiczył rysowanie postaci w różnych pozach żeby to lepiej w krew weszło.
  • Na szybko zaprezentuję prace które przed chwilą stworzyłem. Jeśli chodzi o włosy, to na razie swoją wiedzę czerpię stąd. Będę ćwiczył dalej.
  • Hihi druga próba lepsza ;-) u dziewczyny widać wyraźnie segment grzywki, nie wyrasta ona z czubka głowy jak i pierwszej. I kosmyki są bardziej przemyślane i ułożone. Podoba mi się. Kreskę masz fajną chociaż trochę niepewną jeszcze.

Super, że podrzuciłeś ten link, na pewno zrobię wszystkie lekcje stamtąd. Ja mam jeszcze spory problem z włosami, zwłaszcza z określeniem ich linii. Artykuł przejrzałam pobieżnie, ale wydaje się pomocny <3
  • Bardzo fajny ten link, myślę że nawet samo rysowanie na okrągło bazy pod fryzury pomoże ci z anatomią :D

Np. jak to:
    aid2464986-v4-728px-Draw-Anime-Hair-Step-9-Version-2.jpg.webp
  • Kolejne rysunki. Teraz postanowiłem też potrenować postacie męskie.
    qgdgfd.png 394.3K
    adsad.png 592K
    mdada.png 256.9K
    hgdd.png 295.2K
  • Haha łysy gościu moim zdaniem jest najlepszy, a ten http://forum.kursmanga.pl/uploads/editor/wy/0mwc0z4c33sh.png, wygląda jak jego młodsza wersja, zanim stracił włosy :p
  • To pewnie przez te oczy :neutral:
  • Doszedłem do wniosku, że komiks który robiłem, będę rysował od nowa. Tylko tym razem lepiej się za to wezmę. Opisałem porządnie głównych bohaterów (charakter, cechy szczególne itp.), świat w którym rozgrywa się akcja i opowiadaną historię. Poprzednim razem, nie wiedzieć czemu, to olałem :( . Pokaże wam projekt jednej z postaci i mój dosyć stary rysunek (ma nieco ponad pół roku, narysowany zanim tu dołączyłem) na którym luźno się opierałem rysując postać.

SCAN0060.jpg 577.8K
    SCAN0061.jpg 593.4K
  • Ha myślę że z reguły jest na odwrót, najpierw wymyślamy historię itp. a później się dziwimy że nie umiemy ich narysować.

W wyobraźni mamy postacie itp, a jak przychodzi do ich narysowania to okazuje się lipa ;p

Co do rysunku to po włosach widać że to ta sama postać, więc to chyba dobrze?
    Czy myślisz może nad przeprojektowaniem jej wyglądu?
  • Raczej nie myślę nad przeprojektowaniem, tylko poprawą jakości :/ Właściwie to myślę że sam wygląd i uroda jest dobra (Jeśli chodzi o postacie żeńskie w mandze, to preferuję włosy ledwo sięgające ramion), tylko muszę popracować nad estetyką.
    Co do historii, to ostatnio zrobiłem tak, że rysuję, rysuję... "k@rwa, to nie ma sensu!" i się okazuję, że muszę robić od nowa. Teraz rozpiszę sobie cały świat, co, kto, gdzie, jak i dlaczego, historię do tego i może się uda. Dodatkowo każdy jeden kadr będę robił na oddzielnej kartce (też tego nie robiłem) i zobaczymy co wyjdzie. W międzyczasie narysuję też coś do Mangamix, ale dla nich znowu krótką historię (tylko teraz będę miał więcej czasu i się bardziej postaram). Dwa projekty, jeden duży, drugi mały, ale jestem dobrej myśli. Na razie tyle :)
  • edytowano 20 czerwiec
    Przygotowania do komiksu idą jak krew z nosa (bo człowiek zarobiony), ale idą. Postanowiłem spróbować swoich sił w rysowaniu mięśni i pokażę efekty tutaj na forum, żebyście mogli powiedzieć co trzeba poprawić. Tutaj też padło wiele niecenzuralnych słów, nie bardzo wiedziałem jak te mięśnie należy podczepić, ale chyba wyszło jako tako :/

Zastanawiałem się też nad zmianą programu graficznego, ale dostrzegłem że paint.net jest mniej biedny niż z początku sądziłem. I do tego jest niesamowicie prosty i intuicyjny (dlatego na początku nauki rysowania uznałem ten program za lepszy od GIMP-a, z którego też próbowałem korzystać).

Zostawiam rysunek do wglądu.
    qhtfghf.jpg 792.8K
  • Uuuuuu I like it, he is hot. Wygląda naprawdę bardzo fajnie, jedynie zwróciłabym uwagę na połączenie mostka z barkiem/ramieniem.

Najlepsza chyba nauka anatomii to przerysowywanie zdjęć gołych facetów? :v Referencje są ważne. Podrzucam uproszczony schemat.

sycra_simplified_anatomy.png

Btw możliwe, że już niedługo forum upadnie całkiem bo parlament europejski przegłosował dyrektywę o ochronie praw autorskich. Co prawda to było wstępne, ale nic nie wskazuje na zmianę, więc podrzucanie linków jak powyższy nie będzie już możliwe :)
  • OH a co do programu polecam przetestować SAI, ja w nim rysuję. Miesiąc masz za darmo, więc warto zobaczyć. 180 zł kosztuje.

https://www.systemax.jp/en/sai/
  • W takim razie dzięki wielkie za link, na pewno się przyda. Co prawda dalej mam nadzieję że PE nie dopnie swego, ale obrazek na wszelki wypadek jest już na dysku. Swoją drogą to chore, cenzurę tłumaczyć ochroną praw autorskich.
  • Myślę że scyra nie ma nam tego za złe, co do programu to powtarzam się ale jeśli chodzi o darmowe to https://krita.org/en/ ;)

Z resztą to jest link, więc nic nie kradniemy bo jest ogólnie dostępne pod tamtym adresem url :)
  • Chyba mnie trochę poniosło z tymi kolesiami. Oni wyglądają jakby opieprzyli wagon sterydów :o ale to nic. Będę ćwiczył dalej. Zdecydowanie muszę popracować nad symetrią. Ponadto rysować ludzi w różnych pozach itp.
    SCAN0070.png 216.9K
    SCAN0071.png 240.7K
    SCAN0072.png 415.3K
  • Heh, twarz z wcześniejszego rysunku dostała ciało :)

Myślę że ten trzeci jest za bardzo spłaszczony i rozciągnięty - jak by go coś sprasowało ;p
  • Nie chciało mi się wymyślać nowej twarzy, a skoro już wyszło mi takie ciało (chciałem poćwiczyć różne postury) to pomyślałem że się nada. Jak coś już jest dobre to po co wymyślać na siłę nowe?
  • Takie tam na dzień Ojca ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.