Moje rysunki

2

Komentarz

• Każda skończona praca wymaga czasu :-) zrozumiałam, że kolorowanie i lineart wymaga dokładności i nie wolno się śpieszyć, a wcześniej nie zdawałam sobie z tego sprawy (!). Uważałam, że jak ktoś jest dobry, to wszystko zrobi bardzo szybko. Dopiero po wymianie doświadczeń ze znajomymi, którzy malują, i zapoznaniu się z pracą kilku rysowników zrozumiałam, że byłam w wielkim błędzie.

Przed tabletem miałam fazę na kredki i np to co podsyłam robiłam z półtora tygodnia. Nie wiem kiedy skończę ;D

@Mai.Mashiro8 Mai musisz więcej rysować :-) Trochę czasu minęło od ostatniego razu.
    coloring.jpg 671.2K
  • I wipek z lineartem :-D sprzęt został więc troche mi to zajmie jeszcze.
  • Myślę że wygląda szkic dobrze, bardzo pomocne w szukaniu błędów jest lustrzane odbicie oraz spojrzenie z dalszej odległości.

Jeśli chodzi o rysunek kredkami, to chyba najgorsze masz już za sobą, pozostało trochę ubrania i wielki kawał metalu ;)

Zeskanuj, albo wczytaj zdjęcie i dokończ tabletem - będzie miks cyfrowo/tradycyjny ;p
  • @dth
    Cieszę się, że tak myślisz.

I oczywistym jest, aby patrzeć na rysunek z odległości ;-)

Co do lustrzanego odbicia, słyszałam że należy tak robić, na te chwile jednak nie potrafię z tego korzystać (znaczy nie widzę sensu, z jednej i drugiej strony szkic wygląda dla mnie tak samo). Ty z tego korzystasz? Jak to się sprawdza u ciebie w pracy?

I pokażesz w końcu jakieś swoje rysunki? Mało ludzi jest co prawda aktywnych na forum, ale ty zawsze komentujesz prace innych, jednak do tej pory nie poznałam jak rysujesz. Powtarzam się, jest to jednak dla mnie ważne.
  • @Arachja mój temat wisi: http://forum.kursmanga.pl/discussion/69/dth-moje-bazgroly#latest

Plus większość lekcji na stronie - tam gdzie nie jest podany autor np. Recorded, Daisetsu-bushido lub ansyhe ;)

Jeśli chodzi o nowe rysunki to aktualnie nic nowego nie mam ponieważ ćwiczę konstruowanie perspektywy - więc rysuję głównie sześciany, elipsy itp. umieszczone w perspektywie.

Odbicia lustrzanego używam dość często, np. przed przerwą obracam i kiedy siadam ponownie to mam świeże spojrzenie i czasem uda się coś wyłapać :)
  • @dth Rozumiem, dzięki za odpowiedź. To, o czym piszesz, widziałam już bardzo dawno temu, więc myślałam, że może coś od tamtego czasu narysowałeś, ale widzę, że cały czas się uczysz :-)

Ja wykorzystałam lustrzane odbicie w ostatnim rysunku i rzeczywiście pomogło, skorygowałam kształt głowy.
  • Człowiek uczy się całe życie, a rysowanie to tylko jedno z kilku hobby więc nauka idzie ślamazarnie ;)

Poza tym, nie można wiecznie unikać tła ;p

Rysunek ze zdjęcia?

Przypomina mi Natalie Dormer z "Hunger games".

Wydaje mi się że szyja wygląda trochę dziwnie - mimo że pozycja głowy jest trochę inna:

article-2626753-1DC8EAB500000578-551_634x791.jpg

• Ja dowiedzialam sie o lustrzanym odbiciu z jak powstaje mangi chyba w pierwszym tomie pisalo zeby popatrzyc sie pod swiadlo sloneczne przerysowac na odwrocie i poprawic na odpowiedniej stronie tylko ze to działa tylko na kartce rysunkowej i od drukarki a na technicznej nie.I sorry za bledy ale pisze z telefonu a co do rysowania mam narazie malowanie pokoju i wszystkie rzeczy sa wyniesione .
  • Szyja jest w porządku xD I tak, fryzura tej pani posłużyła mi za model.

Gdyby ktoś miał ochotę wymienić się namiarami na DeviantArt, napiszcie na priv.
    see ya.jpg 22.5K
  • edytowano 6 marzec
    Czyli nie wracasz tutaJ T_T myslal ze sie bedzie pokazywac i odzywac do mnie i na forum .Mi jak sie skonczy malowanie pokoju i laptop wroci z naprawy to postaram sie wstawiac czesciej ale tez teraz mature mam to sie musze uczyc.Wiec narazie i tak musze pisac z telefonu.
  • @Mai.Mashiro8 Zawsze mogę pogadać na priv :-) Było mi miło, więc odzywaj się jak masz ochotę. A twojego Devianta mam, więc mam nadzieję, że będziesz rysować i z czasem będziesz dodawać prace, bo pamiętam, że Tobie zależy na rysunku. Tylko zamiast dużo mówić trzeba jednak robić :-P
  • Bede bede jak tylko bede miec miejce pracy i laptopa.
  • Rysunek bardzo ładny, ale myślałem, że już tutaj nie wrzucasz ;)
  • hihi :neutral: Miałam nie wrzucać, ale jestem zadowolona z efektu i nie korzystałam z referencji, więc chciałam się tym rysunkiem podzielić. Cieszę się, że uważasz, że jest ładny, dziękuję :3
  • Potwierdzam, przyjemnie się na niego patrzy :)
  • To ja też coś dzisiaj wrzucę, akurat nad tym pracuję. Najlepiej nauka idzie przy rysowaniu tego, co się najbardziej lubi, a ja bardzo lubię Erena :-D Buzia zrobiona, teraz podziabam czapkę i płaszcz. Planuję ten rysunek kolorować, ekhm bardziej porządnie.
    Eren.jpg 664.7K
  • AND I AM NOT AFRAID OF REFERENCES.
  • Bardzo dobrze się zapowiada :)

Będziesz zachowywać kolory ze zdjęć, czy planujesz poszaleć z różnymi wariantami?

Sam strój kojarzy mi się z klimatami Full Metal Alchemist, brakuje rękawiczki trans mutacyjnej i Roy Mustang jak się patrzy ;p (tak wiem trochę to naciągane)
  • Hihi z kolorami będę kombinować, myślę o zestawie ciemnozielonym albo czarnej czapce i szarym płaszczu. Wings of freedom zostaną w oryginalnym biało-ciemnoniebieskim. Jestem z nich dumna <3 Z kilku prób te uważam za najbardziej udane. Kocham możliwości warstw w programie. Podrzucam jeszcze wersję ze znaczkiem.
    Eren2.jpg 642.3K
  • edytowano 12 czerwiec
    Pierwszy jako tako skończony rysunek w kolorze. Eren_3-2.jpg
  • No muszę przyznać, że jestem zaskoczony bo spodziewałem się munduru w zieleni, tka jak płaszcz korpusu.

Tak czy inaczej wygląda naprawdę fajnie :)
  • Taki trochę Gestapo wyszedł, ale jestem zadowolona :P
  • Interesuję się trochę historią i wierz mi, koledze na rysunku daleko do gestapo ;) Tak czy inaczej, ładnie kolorem operujesz. Będzie więcej rysunków?
  • Musi być :P Ale coś mniejszego, nad tym siedziałam półtora tygodnia, a powinnam bardziej ćwiczyć anatomię, pozy i twarze. Ale kolorowaniu i wykańczaniu prac też poświęcę czas, widzę, że to jest bardzo ważne. Przy tej pierwszej próbie poznałam narzędzia i zasady, więc mam nad czym pracować, aby to doskonalić.

Mam w planach narysować dwie panie, ale kompletnie nie wiem jak się za nie zabrać :C nie umiem ładnych pań, częściej zawsze chłopaków rysowałam.
  • Bzdura, przecież już rysowałaś ładne panie i jakoś ci wyszły więc nie ma się czego bać ;)
  • edytowano 20 czerwiec
    I jednak znowu pan. Zaczęłam cieniować, ale podrzucam już teraz bo nie wiem kiedy skończę i jak wyjdzie.
    Co do kobiet nadal szukam swojej estetyki, ciągle mam z nimi problem :)
  • W sumie jak masz warstwy to, wystarczy dorysować kucyk, zmienić twarz i voilà "girl in the suit" gotowa :)

Zrób sobie takie wyzwanie, aby każdego gościa przerabiać na kobietę - wtedy nie musisz rysować od zera, a jedyny sposób na nie robienie dwóch rysunków za każdym razem to narysowanie tylko kobiety ;)
  • Pomysł fajny, ale może nie robiłabym z jednego rysunku, tylko dwie osoby mające podobny styl, starając się wychwycić męskie i żeńskie cechy typu wysokość brwi, czoła, wielkość oczu, dolnej szczęki, szyi. Hmmmm może być ciekawie :-P

dude_in_suit.jpg

• Nie rysujesz jeszcze jakoś szczególnie męskich postaci, bardziej takich nastolatków więc sama przeróbka na płeć żeńską nie była by trudna, a jak chociaż tego nie będziesz próbować tylko się zastanawiać, długo zajmie ci narysowanie jakiejkolwiek panny która będzie wpisywać się w twoją estetykę.

Co do ostatniego rysunku, anatomicznie, postać ma o wiele za małe ramiona w stosunku do umięśnionej, szerokiej szyi. Sprawdzamy to najlepiej po szerokości głowy (nad twarzą), w męskich ramionach powinno mieścić się przynajmniej to 1,5 szerokości głowy, tutaj może mieści się z 1 2/5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.