Metoda płatka śniegu

Aby uczcić powstanie działu dla niewyżytych pisarzy postanowiłam się podzielić jedną z metod pisania książek, za której pomocą można stworzyć całkiem zgrabną historię bez większych luk fabularnych i niedopowiedzeń. Jest to tzw. metoda płatka śniegu.
Każdy wie jak wygląda taki płatek- wszystko zaczyna się w centrum, z którego wychodzą odnogi, a z nich kolejne i tak dalej... Zakładając, że centrum jest głównym wątkiem, a odnogi doprowadzają do jego rozszerzenia, w prosty sposób można uporządkować swoją historię. Poniżej mały przykład:
1a0c2a3adf.png
Dzięki temu od razu widać, że czegoś w fabule brakuje, coś jest za mało rozwinięte albo wątki kolidują ze sobą logicznie.
Oczywiście ta metoda jest bardzo rozbudowana i więcej można o niej przeczytać na przykład tutaj o/ Jednak sama nigdy nie zaszłam w niej za daleko, bo zwykła mapa myśli i dokumenty z opisami postaci czy świata w zupełności mi wystarczają, kiedy moja historia dopiero raczkuje i nie jest tak rozbudowana jak być może.
Ktoś z tego korzysta albo chociaż słyszał? uwu

Mapę myśli zrobiłam za pomocą mindmup- polecam!

Komentarz

• Nice pierwsze słyszę,historię lubię wymyślać ale nigdy nie wchodziłem głębiej w formułę jej tworzenia przyda mi się to zapewne,przejrzyste i zawsze jakiś pomysł na uporządkowanie :)
  • @Kajoken mimo wszystko uporządkowanie swojej historii jest bardzo ważne. Nie ma nic gorszego niż zorientowanie się w połowie pisania, że ma się jakąś potężną lukę fabularną :'D
  • Skądś to już znam ale na szczęście zawsze mam w głowie tysiące pomysłów na wątki xd wręcz nie skończoność i to nie byle badziewne,lecz lubię tandetę i raczej używam oklepanych niż tych porządnych.
  • Fajna metoda, kiedy wymyślałem swoją historię to skupiałem się na bohaterach i głównym wątku a zapisane miałem w zasadzie tylko fakty, jak w data book-ach tak aby miało to sens.

Jednak była to historia na komiks, więc nie potrzebowałem dokładniejszych opisów - metoda płatka śniegu wydaje się być całkiem fajna ponieważ pokazuje całokształt względem głównego wątku. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.