Moja twórczość

Już pisałem, że dzisiaj może wrzucę jakieś swoje prace, no i się udało co nieco wygrzebać :smile: Jednak to nie są prace aktualne, ponieważ takowych nie ma - przez jakiś czas nie rysowałem, trochę nauką byłem zajęty. To wszystko co dzisiaj pokażę to rysunki, które wygrzebałem z szuflady i stwierdziłem że się nadają do pokazania komukolwiek - reszta to totalne bazgroły (w sensie dosłownym - albo jakiś zarys głowy, czy szkielet ciała itd.). Ale przejdźmy do rzeczy. Oto moje rysunki (chociaż prędzej bym nazwał to wszystko szkicami):

Komentarz

• Widzę trochę anatomicznych błędów przy całych sylwetach, powiedziałbym ze rysowanie twarzy masz opracowane i całkiem dobrze ci to idzie.

Rysowanie całych postaci to również mniejsza skala i jest to trudniejsze do załapania, zwłaszcza kiedy głównie rysujemy tylko twarz na całą kartkę.

Tak więc myślę że rysowanie całych postaci będzie dobrym kierunkiem rozwoju.

Chyba najbardziej podoba mi się postać, która miała być magiem :)

Rysujesz głównie z wyobraźni?
  • Różnie, raz z wyobraźni, raz coś przerysuje, a zdarzało się i tak, że niby przerysowałem ale efekt koncowy różnił się całkowicie (lub prawie) od oryginały xD Z rysowaniem bezpośrednio z wyobraźni mam trochę problemów, więc czasem sobie "pomagałem" grafikami postaci podobnych do tego, co sobie wymyśliłem.
  • No widzę że masz talent trochę lepszy ode ale ja też teraz wziełam się za rysowanie postaci.
  • Zamiast przerysowywać z gotowych ilustracji polecam korzystać ze zdjęć! Warto wziąć jakąś refkę przygotowaną specjalnie dla rysowników i to na jej podstawie coś stworzyć. Myślę, że zabawa jest wtedy lepsza + trochę bardziej rozwinie to wyobraźnie, skoro masz z tym problem c;
    Ostatnio miałam zastój rysowniczy przez brak pomysłów, ale takie przerysowywanie z refek i używanie generatorów opisów postaci bardzo mi pomogło.
    Bardzo lubię refki od Senshi, ale większość jest damska. Raczej mało tam facetów. Ta stronka to też fajny trening dla osób, które mają problem z anatomią, a narysowanie zwykłej sylwetki zajmuje im wieczność. Jak chcę poćwiczyć to ustawiam sobie timer na minutę albo dwie i jak najszybciej próbuję ogarnąć ogólny zarys syrwetki.
    Do opisów używam tego. Jest po angielsku, ale po wrzuceniu w translator daje radę o/ Zazwyczaj pierwsze dwie, trzy postacie robię na podstawie tego generatora, a później już czuję, że mózg mi się nagrzał i sama coś wymyślam.
    Fajne też jest ArtPrompts, gdzie generowane są bardzo ogólne opisy sytuacji, środowiska etc. Czasami lubię sobie tam posiedzieć i losować aż coś mnie nie zainspiruje.

Powodzenia w tworzeniu o/ Oczywiście jeżeli chcesz do tego wrócić.A musisz chcieć, bo rysowanie jest super :D
  • edytowano czerwiec 2017
    Nie wszystkie są przerysowne. A jeśli są to nie całkowicie. Nudzi mi się, więc spróbuję coś o każdym z tych rysunków więcej powiedzieć.
    -Chłopak01 - ten był wzorowany na jakiejś graficę Ichigo, jeśli dobrze pamiętam

-Chłopak02 - jeśli mnie pamięć nie myli to przerysowałem męską wersję Yandere-chan z Yandere Simulator

-Daer Gwaeron - miał to być jeden z głównych bohaterów w jednym z moich projektów, projekt postaci nie był bezpośrednio i na pewno świadomie wzorowany na jakiejś innej, istniejącej postaci. Tylko chyba widoczne elementy ubioru trochę wzorowałem na stroju Lansjera z Fate/Zero (Diarmuid się chyba nazywał)

-Dziewczyna ze słuchawkami - tu historia jest taka, że gdzieś w internetach znalazłem obrazek jakiejś dziewczyny, nie pamiętam jakiej, który mi się spodobał i chciałem ją przerysować, lecz jak już ogarnąłem twarz to stwierdziłem, że mi się nie chce i dalej poszedłem własnym torem xD a po za tym na początku nie miała mieć słuchawek, ale zapomniałem zrobić pracy w gimnazjum na plastykę o tematyce muzycznej, a nauczycielka kiedy zobaczyła ten rysunek stwierdziła, że może być tylko bym jakoś zmodyfikował na potrzeby tematu - więc dorysowałem słuchawki xD

-Dziewczyna na przejściu - pewnego dnia mi się nudziło, więc stwierdziłem że porysuję i spróbuję narysować jakieś tło. Raczej z nikąd nie przerysowywałem

-Chłopak i dziewczyna - Tutaj raczej też z nikąd nie przerysowałem. Średnio też pamiętam kim mieli oni być - jedyne co pamiętam to fakt, że chłopak miał nazywać się Aleksy Dawidowski xD (kiedy to rysowałem jarałem się trochę "Kamieniami na szaniec" i jakoś tak wyszło)

-Dziewczyn01 (zjadłem "a" jak pisałem) - projekt głównej bohaterki jednego z projektów, który sobie teraz reaktywowałem ostatnio - jeszcze tylko nie wiem w jakiej formie najlepiej by było te historię przedstawić - opowiadanie czy manga... miała się nazywać Abigail (nazwiska nie pamiętam), ale ostatnio ochrzciłem ją Aia Rylar (nie pytajcie się - to nic nie znaczy, przynajmniej na razie, póki znaczenia nie wymyślę xD)

-Dziewczynka z Natu - tak sobie szybko machnąłem - ostatnio jednym z moich ulubieńców jeśli chodzi o pokemony psychiczne stali się Natu i Xatu

-Evil - tak właśnie chciałem go nazwać xD narysowałem go w oparciu o Rogue'a z Fairy Tail

-Dziewczyna02 - szczerze, nie mam pojęcia skąd ją wytrzasnąłem xD

-Killua - po prostu chciałem go narysować - i nudziłem się na jednej lekcji w gimnzjum, akurat mieliśmy wolną lekcję

-Jakiś książe lub król - jeśli dobrze sobie przypominam to miał być właśnie królem jakiegoś wymyślonego przeze mnie państwa-miasta - był z tego samego projektu co wyżej wspomniany Daer

-Nerou Zazal - tak samo jak wyżej - wyróżnia się głównie tym, że wcześniej miał być kobietą i nazywać się Neroa Zazal xD

-Gon - ta sama sytuacja co z Killuą, tyle że rysowane u kolegi

-Dzadzio - nic nie pamiętam xD

-Dziewczynka z uszami - też chyba skądś przerysowałem, ale skąd - nie pamiętam

-Lucario - po prostu mój ulubieniec wśród pokemonów :smile:

-Gość, który magiem miał być - dosyć stary rysunek, wzorowany na Jellalu z Fairy Tail, i też pochodzi z reaktywowanego przeze mnie projektu. Nie pamiętam jak się miał nazywać, ale teraz jego imię to Reu Liarois (ta sama sytuacja co w przypadku pani Rylar - znaczenia brak (jeszcze))

-Parodia Jeffa - pewnego dnia pomyślałem sobie, żeby zrobić z Jeff the Killera głównego bohatera mangi i wyszedł on - miał się nazywać Jeff Killers, wielka zmiana xD

-Ten co zombie miał być - miał być kolegą mojej wersji Jeffa, a nazywał się Rick

I dzięki za linki, myślę, że z nich skorzystam ponieważ do rysowania zamierzam wrócić, o to się nie martw, są wakacje to i czas będzie. A co do wspomnianej wyżej historii (tej do której należą Aia oraz Reu) to może mógłbym nawet coś zamieścić na forum (wszystko zależy od tego czy będzie mi się chciało rysować/pisać xD)

PS: Myślę o tym aby mój "projekt" powoli wydostawał się na światło dzienne, najprawdopodobniej w formie pisanej i zastanawiam się gdzie najlepiej będzie to umieścić, tu w kąciku artystycznym, czy gdzieś indziej. Chodzi mi zarówno o historię jak i o samą wizję świata, w której będzie się ona rozgrywać, czyli np.: historia świata przedstawionego, kultura danych państw, ewentualne opisy ras w nim występujących czy też trochę o językach, którymi będą się posługiwać (ostatnio mam jakiegoś bzika na punkcie tworzenia języków xD). Myślę, że czas nadszedł, aby ktoś w końcu zobaczył/przeczytał to co wymyśliłem (pomijając mojego brata i kolegę z klasy) i powiedział co o tym sądzi czy wychwycił jakieś nieścisłości czy inne błędy, itd. bo samemu troszkę trudno to ocenić xD Ile razy to nie miałem tak, że coś wymyśliłem, świat/historię/postać/moce i na początku wydawało mi się jakimś dziełem sztuki, a po jakimś okresie czasu "Boże, jakie to jest żałosne" xD
  • Jak już masz gotową historię, którą tylko wystarczy opublikować, albo na tyle dużo czasu, aby pisać na bieżąco, to polecam Wattpada. To taka stronka, na której można publikować swoje opowieści- ostatnio bardzo popularna. Ma swoje minusy, ale wygląda na to, że jest najlepszą stroną ułatwiającą promowanie się.
    Niestety na Wattpadzie można publikować tylko rozdziały, a wrzucanie bonusów w postaci opisów i wyjaśnień jako rozdziałów nie każdemu może pasować @_@ Jak kiedyś się nie wstydziłam i publikowałam swoje opowiadania, to używałam jednocześnie Wattpada i Bloggera- na Watt się trochę promowałam, a na Bloggerze dbałam o jakość czytania, bonusy etc. o/
    Fajny by był jakiś wątek dla takich niewyżytych pisarzy x'D Chociaż sama za wiele nie piszę, bo póki co uzupełniam luki fabularne :'D
    W przypadku bonusów i wyjaśnień chodziło mi trochę o coś w stylu Silmarilliona, jeśli znasz. Teoretycznie mogę je wszystkie umieścić w osobnej opowieści. A po za tym dzięki za przypomnienie o Wattpadzie (kiedyś się na niego natknąłem). Co do historii, którą chciałbym przedstawić w formie opowiadania, to mam jedną, a raczej pomysł na nią - kim jest i będzie, w tym przypadku, główna bohaterka, skąd jest, co się jej przydaży, kogo mniej więcej spotka, itd. Szczerze to już zdążyłem się zarejestrować na Wattpadzie i narysować okładkę. Problem w tym, że kiepsko rysuję na tablecie graficznym xD Koniec końców myślę, że zabiorę się niedługo do roboty i coś naskrobię. A blog może się przydać ewentualnie do "nauczania" jakiegoś/jakichś języków, które tworzyłbym (chociaż nie jest to pewne, bardzo możliwe, że dopadnie mnie lenistwo xD) na potrzeby swojego świata (chociaż YouTube też by się nadał). Samo takie "nauczanie" byłoby dosyć ciekawym projektem... Co ja robię na forum o rysowaniu? xD Muszę zacząć rysować, aby móc coś tutaj wrzucić, by utrzymać równowagę xD
  • To ja ostatnio stwierdziłam, że zacznę dziabać mapę dla swojego świata,
    A później sobie przypomniałam, ze nie umiem i wszystko szlag trafił XDDD
    ,, Ile razy to nie miałem tak, że coś wymyśliłem, świat/historię/postać/moce i na początku wydawało mi się jakimś dziełem sztuki, a po jakimś okresie czasu "Boże, jakie to jest żałosne" xD ,,

Tutaj jest ten trap i to łatwo się złapać czym dłużej przyglądamy się naszej powieści tym więcej widzimy błędów i tandety,co za tym idzie coraz mniej nam się podoba i w końcu porzucamy,jeżeli nie chcę się zarabiać na swoim projekcie i bić rankingi to każda opowieść jest dobra póki nam się podoba,dlatego warto czasem olać to zwątpienie w swój stworzony świat i po prostu tworzyć.
    Jak by nie było zawsze znajdzie się multum krytyków i fanatyków na nawet najmniej wartościowe dzieło i największy nie wypał.
    Dalszą dyskusję na te tematy przeniesiemy po stworzeniu działu dla pisarzy nie ma co Ci tu zaśmiecać Twojego tematu na prace artystyczne xd

Rysunki jak dla mnie są dobre mają tam błędy do poprawy,ale powiem tak: ja sam ostatnio dowiedziałem się że najwięcej się jednak uczę rysując faktycznie mangę od razu zamiast ciągle postacie z 3 profili maximum,więc możesz zacząć od tworzenia swojego projektu i tak też się nauczyć,gdy już osiągniesz zadowalającą ,,kreskę,, to wrócisz i poprawisz strony.
  • W końcu... wróciłem... znowu zacząłem coś bazgrać xD Przy czym mam nadzieję, że mój zapał nie zniknie za szybko, ponieważ w mojej głowie zrodził się pewien pomysł, który najlepiej będzie pasował do mangi właśnie. Tylko tym razem, w przeciwieństwie do wszystkich moich pomysłów, zacząłem rysować, mam już w miarę wyglądającą pierwszą stronę, którą dam tu w załączniku. Przy okazji chyba też troszkę o tym pomyśle opowiem.

Na wstępie zaznaczę, że będę się starał z tego zrobić parodię, a dokładnie - parodie mojego życia, mnie samego oraz moich przyjaciół i znajomych (w postaci głównych i drugoplanowych bohaterów), ale czemu by nie cisnąć beki ze wszystkiego dookoła? Seriali, filmów, gier, youtuberów, książek, polityki, itd. Jeśli cokolwiek będzie pasowało do konwencji to biorę xD

Przy czym nie chcę aby to była zbieranina niewiadomo czego, kupa różnych historyjek która próbuje być śmieszna. Chce mimo wszystko wymyślić (w miarę) logiczną historię, oraz aby była ona zrozumiała dla wszystkich, nie ważne czy znają postać/utwór/książkę/film/osobę publiczną którą parodiuję czy nie.Generalnie, nie chcę aby w mojej mandze parodia była daniem głównym, a bardziej deserem. Lub inaczej, chcę aby parodia była zarazem wszędzie, jak i nigdzie. Co ja gadam........ xD

Teraz o samym projekcie:
    Akcja ma miejsce w królestwie o nazwie Vritena, a dokładniej w mieście Ossor.

Bohaterowie:
    Dominique Schatten - główny protoganista. Jest młodym magiem, który swojego czasu studiował na Uniwersytecie Ossorskim, na wydziale magii. Jego pasje to mrok, nekromancja i czarna magia, a także manga (głównie hentai i ecchi). Mieszka w wieży na obrzeżach miasta.

Daruku Ziaurus - półdemon i przyjaciel Dominique'a. Jest arogancki, często wywyższa się nad innymi oraz uważa że jest od innych lepszy. Często też kłóci się z Dominique'iem. Walczy mieczem. Występuje też na stronie, którą podesłałem.

Nylea Ziaurus - elfka, przyjaciółka Dominique'a oraz żona Daruku. Często to ona jest głosem rozsądku. Też pojawia się na stronie (ta niedorysowana).

Fea Matahari - człowiek, a także miłość życia Dominique'a (wszyscy o tym wiedzą, z wyjątkiem samej Fei).

Rhain Isel - człowiek, przyjaciel Dominique'a oraz właściciel gospody o nazwie "Biały Kruk".

Z postaci to tyle. A o fabule na razie za wiele powiedzieć nie mogę, bo jej jako takiej nie ma xD
    Mamy naszą zbieraninę przyjaciół, która będzie prowadzić swoje codzienne, (nie)normalne życie.

Postaram się nie rysować zbyt długo pierwszego rozdziału xD
    page01.jpg 1.3M
  • Dymki rysujesz ręcznie i z czego korzystasz rysując dymki
  • Wszystko jest zrobione ołówkiem, i tak będę to jeszcze na czysto musiał narysować xD
  • z czego sie uczyłeś rysować dymki
  • Nie wiedziałem, że muszę się tego uczyć xD Wszystko, dymki, kadry, robię intuicyjnie (chociaż z drugiej strony chyba nie powinienem, akurat to mógłbym sobie zaplanować xD)
  • edytowano wrzesień 2017
    Na taki start nie koniecznie,sam rysuje dymki o różnych kształtach i wielkości zależnie od sytuacji tak samo panele.
    Czasem też wstawianie dymków może być bardzo dobrym pomysłem na zakrycie nie dociągnięć lub elementów których nie umiemy na dany moment rysować.
    Widać jaka postać wypowiada jaką kwestię i to na pewno musi być zaplanowane a kształtem bym się tak nie martwił o ile komiks ręcznie rysowany bo na pc zawsze można podkręcić.
    Swoją drogą rysunek prezentuję się dobrze ciekawy jestem wykończenia.
  • Również uważam że to fajny pomysł, jeśli chodzi o radę to podczas szkicowania wpisuj tekst - tak aby nie okazało się że dymek jest za mały po fakcie.

Plus możesz przeczytać stronę i wykryć ewentualne błędy wcześniej ;)
  • Miałem tam wpisany tekst, tylko go starłem do zdjęcia xD
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.