Moje pierwsze kroki

Czesc!
Wrzucam zdjęcia pierwszych szkiców (sorry za oświetlenie, następne bedą lepsze). Postanowiłam jednak, że skoro uczę się rysować z tą stronką, to spróbuje też mangi :wink: Wrzucam więc oczy z lekcji (super te wszystkie lekcje). I róże. Proszę o uwagi, coś mi na pewno nie pasuję z tą parą oczu, ale nie wiem co :/

Komentarz

• A widzisz jak widać po takich 1 rysunkach mangi powinnaś spróbować więcej bo naprawdę dobrze to wygląda,co do kwiatków to znawcą nie jestem ale dla mnie wyglądają dobrze i nie ma co się tu czepić z mojej strony.
    Pojedyncze oko wygląda równie dobrze i dopracowanie,za to para oczu na pewno jest zbyt blisko siebie więc wyglądać może nieco dziwnie,ale wygląda to dobrze całe cieniowanie i kształt, więc spróbuj od razu czegoś cięższego łatwiej będzie zobaczyć na jakim poziomie rysujesz bo na ten moment wygląda to nice :)
  • serio? dzieki! no to spróbuje dalej, chociaz co innego jak jest wytlumaczone co i jak a co innego jak nie jest :D
  • Widzę żę jak na pierwszy raz to ci to nie żle wychodzi możę ja też spróbuje z tymi lekcjami
  • Też myślę że dobrze ci idzie, możesz również spróbować symetrii twarzy z naprzeciwka https://kursmanga.pl/lekcje/anatomia/symetria-twarzy-z-naprzeciwka a później jej damską wersję ;)

Rysowanie twarzy z przodu daje duże pole do popisu, np. z fryzurami, płcią oraz wyrazami twarzy no a przy okazji za każdym razem ćwiczysz rysowanie szczęki, szyi, oczy oraz nosa.
  • Dziekuje. Pan z lekcji wyszedł taki... Jakiś taki... trudne to jest :p Następna bedzie wersja damska mam nadzieje, ze pojdzie lepiej. Co poprawić? Muszę też wybrać się po ołówki, bo narazie mam w domu tylko jakis automat HB z mini gumka. Jakich Wy używacie?
  • Ja używam tego, co mam pod ręką - automatyczny z jakimiś wkładami (chyba HB) a co do postaci to głowa jest ogólnie bardziej skompresowana - nie wiem jak wam, ale mi przypomina postać z Disneya.

Myślę że ogólnie jest dobrze, widać trochę niepewność w kresce ale to minie plus też za staranność przy pracy ;)
  • hmmm ok rozumiem, a ta pani? troche sobie utrudniłam niepotrzebnie jeszcze
    IMG_3131.JPG 54.4K
  • to mnie jeszcze bardziej uświadomiło że powinnam ćwiczyć na czym się wzorowałaś rysując panią?
  • ogólnie na lekcji z panem, oczy z zestawienia, które załączam, usta z rysunku, który znalazłam tu na forum, włosy próbowałam zrobić trochę mokre (wyszło co wyszło) no i inspiracja wody też nizej

• kurde to może
    rzeczywiscie powinam zacząć od prostych ćwiczen zamiast od rysowania komiksu
  • komiks też może być formą ćwiczenia, ale ja np nie podjełabym sie dopóki nie opanuję podstaw, twarzy w każda strone, calej anatomii. Wydaje mi sie, ze wtedy dopiero rysowanie komiksu bedzie sprawiac frajde, ale wiesz to kwestia indywidualna ;)
  • Num. Ja i tak muszę się zająć poprawą histori i wymyślaniem gagów trochę cieżko mi z tym idzie.ale trudno
  • Mi akurat bardziej przypomina mężczyznę, linia szczęki oraz oczy i nos. (oczy i nos zdają się być bardzo męskie w moim odczuciu)

Linia szczęki powinna być nieco smuklejsza (bardziej owalna), nos z reguły również jest mniejszy - jednak wszystko zależy od stylu.

anime-art-creative-draw-drawing-Favim.com-283902.jpg
    anime-girl-face-drawing-female-faces-001-adriandadich-on-deviantart.jpg

• Dziekuje! zwróce na to uwage przy następnym rysunku, a w miedzy czasie zrobilam lekcje z tego filmiku na yt: wyszło mi to tak:
  • edytowano maj 2017
    Widać tutaj spore postępy w krótkim czasie,tak trzymać.
    Jeżeli chodzi o Crilleya sam widziałem wszystkie jego filmiki z rysowania,jego kreska wydaje mi się taka bardziej amerykańska czasami np w Brody's Ghost,warto jednak sięgać po różne tutoriale i sposoby nauki ponieważ każdemu inaczej przyjdzie wiedza do głowy,Ty widzę że działasz jak gąbka xd więc dawaj do przodu i się nie zatrzymuj :)
  • Też tak chyba zacznę robić mam się na kim wzorować Karola tylko tak dalej.
  • Dobra robota, najważniejsze to że wykonałaś rysunek a nie tylko obejrzałaś filmik!

Gdybyś na przykład za cel postawiła sobie stworzenie rysunków z wszystkich jego filmików - np. jeden dziennie, lub więcej (jeśli masz czas) to osiągniesz bardzo dużo przez fakt samego rysowania a nie "szukania" i "zastanawiania" się jak coś rysować zamiast to narysować.

Czas na wnioski jest dopiero po wykonaniu rysunku, nie przed - zwłaszcza jak dopiero zaczynasz, po wykonaniu wielu różnych rysunków sama dojdziesz do rozmaitych wniosków i zobaczysz co lubisz rysować i w jaki sposób rysuje ci się najlepiej.

Częstym problemem jest to że zbyt dużo zmieniamy, próbujemy jednej lekcji od danego artysty a później zmieniamy na innego i często tylko oglądamy zamiast rysować lub poddajemy się po pierwszej próbie - podczas gdy powinniśmy rysować zamiast oglądać i zachwycać się czymś mówiąc że ja tak nie umiem.

Różnica polega na tym, że podczas gdy ty oglądasz lub czytasz czyjąś lekcję to ta osoba już ją narysowała - w przeciwieństwie do większości osób, które to widzą i jest już o jeden rysunek do przodu z danego tematu.
  • bardzo ładne rysunki :)
  • Kajoken napisał użytkownik: »
    Widać tutaj spore postępy w krótkim czasie,tak trzymać.
    Jeżeli chodzi o Crilleya sam widziałem wszystkie jego filmiki z rysowania,jego kreska wydaje mi się taka bardziej amerykańska czasami np w Brody's Ghost,warto jednak sięgać po różne tutoriale i sposoby nauki ponieważ każdemu inaczej przyjdzie wiedza do głowy,Ty widzę że działasz jak gąbka xd więc dawaj do przodu i się nie zatrzymuj :)
    Ola napisał użytkownik: »
    bardzo ładne rysunki :)

Dzięki! :smile:

dth napisał użytkownik: »
    Dobra robota, najważniejsze to że wykonałaś rysunek a nie tylko obejrzałaś filmik!

Gdybyś na przykład za cel postawiła sobie stworzenie rysunków z wszystkich jego filmików - np. jeden dziennie, lub więcej (jeśli masz czas) to osiągniesz bardzo dużo przez fakt samego rysowania a nie "szukania" i "zastanawiania" się jak coś rysować zamiast to narysować.

Czas na wnioski jest dopiero po wykonaniu rysunku, nie przed - zwłaszcza jak dopiero zaczynasz, po wykonaniu wielu różnych rysunków sama dojdziesz do rozmaitych wniosków i zobaczysz co lubisz rysować i w jaki sposób rysuje ci się najlepiej.

Częstym problemem jest to że zbyt dużo zmieniamy, próbujemy jednej lekcji od danego artysty a później zmieniamy na innego i często tylko oglądamy zamiast rysować lub poddajemy się po pierwszej próbie - podczas gdy powinniśmy rysować zamiast oglądać i zachwycać się czymś mówiąc że ja tak nie umiem.

Różnica polega na tym, że podczas gdy ty oglądasz lub czytasz czyjąś lekcję to ta osoba już ją narysowała - w przeciwieństwie do większości osób, które to widzą i jest już o jeden rysunek do przodu z danego tematu.

Ja właściwie nie lubie oglądać lekcji bez rysowania, bo polubiłam rysowanie, i o to tu chodzi. A jak chce coś obejrzeć to odpalam film :wink:
    Ale wolę próbować z różnymi źródłami niż ograniczać się do jednego stylu zanim odnajdę swój. Tak jak zresztą piszesz - trzeba wykonać wiele różnych rysunków - więc zmieniać - ale nie zmieniać zbyt często.

Dziękuję za Wasze komentarze, za jakiś czas wrzucę większą paczkę kolejnych prób ;)

Pozdro!

• Kurcze też musze coś wrzucić
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.