Rodzaje stalówek -Manuscript Leonard czy Gillots

Ostatanio myślałam nad zakupem stalówek. I tak przeglądając internet znalzłam tylko jeden zestaw podobny do tego mangowego.
https://calligraphers.eu/pl/zestawy-do-kaligrafii/922-komplet-rysunkowo-kartograficzny.html jest to właściwie ten. Przeglądałam internet w sprawdzeniu nazw tych stalówek . Jedne by w sumie pasowały do tych japonśkich ale niektóre są inne . I już nie wiem czy to są te prawidłowe czy nie chodzi mi o to czy są podobne do stalówek: łyżeczkowej ,szkolnej, okrągłej i typu G czyli G-pena. Tak sie jeszcze zastanawiam czy G-pen to jest to samo co general.

Komentarz

• Osobiście używałem tylko pisaków Pigma Micron, no i czasem szybko naszkicuję piórem którego używam do pisania.

Narzędzia zawsze są narzędziami i nie zastąpią umiejętności, jeśli ktoś wie jak poprawnie posługiwać się grubością linii to pewnie zauważy różnicę w prędkości rysowania oraz to czy mu to w jakiś sposób pomaga.

Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z tuszem to myślę że warto jest mieć kilka aby móc poeksperymentować i zobaczyć czy ci się to podoba, lub poszukać trochę informacji na temat tego co jest dobre dla początkujących ponieważ próba użycia narzędzi wymagających sporych umiejętności może być całkiem zniechęcająca :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.