Część z moich prac

edytowano październik 2016 w Kącik Artystyczny
Zdecydowanie ta najlepsza część moich rysunków xD Postacie wykreowane całkowicie przeze mnie gdyż nie wychodzi mi rysowanie FanART'ów i niczego temu podobnych prac :)
006.jpg 283.9K
0030002.jpg 193.8K
008.jpg 244.3K
009.jpg 322.2K
002.jpg 366.1K
0010002.jpg 403.8K
0040002.jpg 219.4K
0070003.jpg 183.1K
0090003.jpg 216.7K
Lisa.jpg 496.2K

Komentarz

• Fajnie, że wrzuciłeś swoje prace. Nie jestem ekspertem bo sama jestem w okresie nauki : ) Dla mnie wyglądają bardzo ładnie :)
  • dthdth
    edytowano październik 2016
    Zdecydowanie najlepiej wygląda "Ditia0002.jpg" - jedynie lewa ręka postaci trzymającej łańcuch powinna być ciut wyżej, wraz ze skorygowanym ramieniem.

Jeśli chodzi o ogół to widać dość "sztywną" kreskę, przez co czasem linie są zbyt proste - czasem brakuje dynamiki.
    Np. zbyt prosta ręka, lub linia materiału, jednak nie zawsze jest to problemem np. w 0010002.jpg i 008.jpg nie jest to tak widoczne - tak więc widać poprawę.

Nie wiem czy "Ditia0002.jpg" jest najnowszą pracą ale na moje oko to na niej widać największą pewność podczas rysowania.

Wspomniane przeze mnie błędy wynikają z techniki rysowania i pewności, podczas rysowania - im więcej rysujemy tym lepiej nam to wychodzi i mniejszy problem to sprawia.

Aby poprawić umiejętności wystarczy dużo rysować, tak jak w każdym innym treningu z czasem poprawiamy swoje umiejętności.

Co do anatomii, to dobrym ćwiczeniem jest szkicowanie dynamicznych poz, pozwala to skupić się na najważniejszych rzeczach a nie szczegółach - czyli tym jak ułożony jest kręgosłup, oraz jak łączą się poszczególne kończyny.

Doskonałym przykładem jest ten filmik:

Dzięki temu ćwiczeniu nauczysz się rysowania postaci w ruchu, jest to bardzo ważna umiejętność - jedna z kluczowych, aby tworzyć "porywające" prace :)

Masz dużo pomysłów, co również jest plusem - jednak w przypadku rysowania opanowanie podstawowych technik i doskonalenie ich jest kluczowe aby móc te pomysły przedstawić.

Jeśli np. lubisz projektować postacie, to możesz się na początku na tym skupić np. rysując je w różnych pozach, rożnych ubiorach, ujęciach, mimice itp. - nie zawsze musi to być zupełnie nowa postać za każdym razem.

Dobrze jest rozwinąć pomysł postaci, doskonaląc go :)

PS:

Kolejny doskonały przykład swobodnego rysowania:

Chodzi o to aby uwolnić rękę, zacząć rysować i nie zastanawiać się nad tym za bardzo - jest to świetna rozgrzewka
  • Jak trafnie udało Ci się zauważyć ,Ditia jest tutaj najnowsza z prac.Cieszę się że,zauważyłeś tą rękę na tej pracy sam nie do końca spostrzegłem tą nie poprawność anatomiczną chodź anatomia jak i dynamika jest u mnie okropnie na niskim poziomie nie tak jak kiedyś ale nadal niskim.

Ostatnio narysowałem także jedną stronę w postaci mangi z panelami by się jakoś przymierzać do tworzenia scen itp. ale jak sam tutaj dobrze zaznaczyłeś ta cała ,,sztywność,, w mojej kresce nie do końca pozwala mi wejść na te etapy.

Z rysowaniem dynamicznych pozycji jeszcze trochę mi to zajmie,bo ledwo zaczynam rysować pełne postacie,do nie dawna rysowałem same twarze i nic więcej xD ale materiały które tu podałeś na pewno zapiszę sobie do zakładek i przestudiuję przed następnymi rysunkami postaci w ruchu.

Najprostszym jak na razie ruchem na przód zapewne będzie poćwiczenie nad liniami ubrań,przykładem braków w tej kategorii jest również fakt że na rysunku Ditia nie ma spodni narysowanych xD ponieważ bałem się zepsuć rysunek.

Największym problemem to na pewno jest brak systematycznego rysowania przez co raczej nie ruszam przed siebie,
    ale za tym też trafiłem tutaj na forum więc mam nadzieję że jakoś to ruszy.

Dzięki wielkie za wszelakie opinie i uwagi od Ciebie i Oli,każda nawet najmniejsza uwaga daje sporo. :)

Wrzucę tutaj jeszcze starsze 2 rysunki po których widać mój postęp.
    23.jpg 363.2K
    22.jpg 266.2K
  • Kolejna z prac.
    230002.jpg 781.7K
  • No nieźle, jeśli chodzi o uwagi to jedyne co zauważyłem to nieścisłości w perspektywie - widać to na kolanach i schodach.

Kolana narysowane są tak jak byśmy patrzyli na nie z przodu ale ponieważ nie widać części nóg za nimi (na tronie), wyglądają tak jak by tam była dziura, tyłek wampira jest poniżej linii oczu i kolan ;)

Jeśli natomiast chodzi o schody to patrząc zupełnie na wprost, nie widzielibyśmy ich góry (tam gdzie stawiamy nogi)

Jeśli widzimy tron zupełnie na wprost to znaczy że jesteśmy na ostatnim stopniu schodów, schody są doskonałym punktem wyjścia do konstruowania perspektywy, przykład poniżej:

Osoba znajdująca się na samym dole.

Ogólnie rzecz mówiąc to perspektywa, schody i parapet nie pasują do tronu - ciekawym ćwiczeniem może być próba szybkiego szkicu schodów i tronu w perspektywie, bez zbędnych detali i postaci.

Jeśli perspektywa jest dobra to nie potrzebujemy kolorów, aby rozróżnić co jest na pierwszym planie a co znajduje się dalej ;)

Perspektywa jest nudna, ale różnica między rysunkiem z poprawną perspektywą a takim bez niej to niebo a ziemia.

PS. Nic tak nie uczy rysowania perspektywy jak rysowanie zamków i uliczek :)
  • Kolejne jakieś tam rysunki ;P
    Jeżeli chodzi o tą ogólną perspektywę to dopiero teraz zacznę jakoś nad nią pracować może coś wyjdzie,musiałem uzupełnić narzędzia więc zabiorę się powoli za naukę otoczenia i tej perspektywy zobaczymy jak pójdzie :)
    Ta strona ,,mangi,, tu umieszczona może nie być brana pod uwagę rysunek trochę już ma i widzę ogrom błędów do poprawy następnym razem.Tak samo z rysunkiem dziewczyny z robo ręką najnowszy rysunek ale widać błędy spore przy nogach w tym najbardziej stopy,jej lewej ręce i otoczeniu.
    a123123.jpg 391.5K
    Scan.jpg 698.4K
    126540003.jpg 684.2K
  • Zaraz tam nie brać pod uwagę, uważam ze całkiem fajna ta strona - o dziwo kiedy przychodzi narysować stronę to nagle człowiek sobie uświadamia ile to rzeczy trzeba umieć, np. drzewo czy dom a przeważnie skupiamy się na postaciach a resztę bagatelizujemy podczas to te detale oddają miejsce akcji i wiele ważnych aspektów opowiadania.

Tak więc moim skromnym zdaniem narysowanie takiej strony bardzo dużo uświadamia :)

PS. fajnie rysujesz zarost, jako kontrast np do włosów na głowie.
  • A dziękować,kiedyś akurat zarost zawsze rysowałem pełny i wyglądało jak włosy zamiast brody nie mówię że było super źle ale ciężej było np wyodrębnić od włosów na głowie i ubrań nie kombinując z cieniami.

A z tą stroną to fakt,narysowałem ją by zobaczyć jak wiele mi brakuje i często rysuję same postacie co jest sporym błędem chcąc rysować ogólną mangę,mam jeszcze częste obawy co do niektórych części rysunku.

Największym błędem to na pewno zasłanianie tych złych stron czy nie rysowanie ich zamiast więcej się uczyć.
  • Bardzo polecam rysowanie stron komiksowych jako formę ćwiczenia ogólnego rysunku - często powstają dzięki temu różne wyzwania związane z narysowaniem czegoś, czego dotychczas nie rysowaliśmy nigdy. I przy okazji można się sprawdzić w opowiadaniu historii.
    Co do rysunków - podoba mi się twoje szczegółowe podejście do detali - szczególnie widać to na obrazku z postacią z ręką robota. Fajnie też wygląda to jak pokazujesz cienie w postaci pojedynczych linii.
    Przyczepiłbym się tylko do zbroi na drugim obrazku. Jej kształty nie wyglądają najlepiej.
    A strona komiksowa wygląda bardzo dobrze. Świetnie radzisz sobie z tłami :).
  • Chociaż wiem ze to jeszcze za wcześnie to mam pewien pomysł co do stron komiksowych czemu by nie zrobić drugiego poziomu na warsztatach związanego własnie ze stronami komiksowymi:-) co do samych rysunków do dużo brakuje do perfekcji, ale jak to powiedziała jedna.z bohaterek re:creator do Soty ćwicz nadal a na pewno ci się uda rysuj i ćwicz a twoje prace nabiorą perfekcji ,porównując z moimi to wiem ile mi brakuje do ciebie i do innych dlatego dalej rysuje i ćwiczę dalej.Na koniec cytując słowa mojej koleżanki "Picasso tez się mistrzem nie urodził"
  • dthdth
    edytowano maj 2017
    Nie wiem czy to dobry pomysł bo jakoś nie idzie ze zwykłymi rysunkami, a co dopiero ze stronami - ten temat nie miejsce na taką rozmowę ;)
  • Daisetsu dzięki wielkie za miłe słowa i zgadzam się z twoją wypowiedzią co do stron komiksowych,jeżeli chodzi o szczegóły to bardzo nie lubię pustej przestrzeni na rysunkach xd ale staram się też z tym walczyć by nie przesadzić,co do zbroi to fakt faktem jeszcze sporo mi brakuje zwykły napierśnik sprawia mi problemy :P

Co do stron to jest to świetne,mamy lepszą motywację i na pewno więcej pomysłów na takie rysunki,do tego ćwiczymy rysowanie wielu rzeczy naraz potrzebnych do rysunku,ale jak tutaj ujął to Dth spore braki oj spore w zwykłych rysunkach tutaj np mam więc i strony nie wyjdą perfekcyjnie,tak czy tak ważne żeby jednak rysować co by to nie było to jednak ten krok do przodu :D
  • Ogólnie to chodziło mi o zwykłe rysunki w warsztatach - słabo idzie bo nikt nic nie rysuje
  • edytowano październik 2017
    Pora coś wrzucić bo troszkę pracowałem :P jeżeli chodzi o strony mang mogą wydawać się krzywe ale to już wina skanowania każdy kadr i spada kartki jest odmierzona co do centymetra linijką,teksty usunąłem teraz na szybkiego w paincie xD pisane są ręcznie i jakieś pierdoły tam są to nie będę pokazywać xd

Kolorowy rysunek morskiej wiedźmy miał być na konkurs ale nie przywykłem do wystawiania swoich prac gdzie indziej niż tutaj czy kiedyś na deviancie xP

Pani z kataną jest wykonana na papierze do kredek wodnych i kredkami wodnymi ale bez wody xD nie potrafię rysować z wodą,jeszcze nie teraz xd

Kadry od lewej do prawej jak coś :P
    Kajoken czym kolorujesz i jak robisz dymki
  • Tą wiedźmę szczerze mówiąc kolorowałem kredkami ze sklepu obok,za pare złotych jakiś zestaw dla dzieciaków xd mimo że jakoś to wygląda i starałem się dołożyć jakieś cieniowanie to nie ma go zbyt wiele,jestem pewny że z lepszym sprzętem na pewno mógłbym się lepiej popisać :P
    Jeżeli robi to jakąś różnicę to kredki jakieś Majewski Pruszków czy jakoś tak ale nie polecam xd już lepiej dołożyć parę złotych więcej i efekt będzie o wiele lepszy jeżeli ktoś chce kolorować i cieniować.
  • A dymki ręcznie czy na komputerze
    Jeżeli chodzi o moją mangę to wszystko ręcznie prócz kadrów i tych kwadratowych dymków.
    Te kołowe itp od ręcznie bez pomocy to i tak zapewne strony do przerysowania bo sporo błędów tam mi przeszkadza :P więc dużo się nie skupiałem na dymkach.
  • Widzę dość duże różnice w jakości między Panią z kataną, Orstein -em a innymi rysunkami - czy tym pierwszym poświęciłeś znacznie więcej czasu?
  • Różnica o której niestety zapomniałem wspomnieć że te dwa pierwsze rysunki które wymieniłeś były wzorowane na grafice z internetu, więc jakość na pewno będzie lepsza i bardziej widoczna :P
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.