moje prace

2

Komentarz

• Super, bardzo ciekawy kadr z włosami wychodzącymi poza, włosy są świetne - zachowują się naturalnie.

Jeśli chodzi o szyje to myślę że Mark może ci w tym pomóc ;)

Najlepiej jest stworzyć kilka takich rysunków - mogą być same kontury bez detali, ważne aby móc to dostrzegać
  • Dzięki za link na pewno dokładnie przeanalizuje :)
  • No i pięknie ;) Szyja faktycznie mogłaby być ciut krótsza, ale z nią nie jest tak tragicznie :)
    Ogólnie rysunek bardzo mi się podoba. Trzymaj tak dalej :)
  • Dzięki :) chciałabym rysować jak najwięcej, ale niestety praca mi na to nie pozwala :(
    dodaje jeszcze dwa rysunki; pierwszy to Perunica-bo od dawna mi krążyła po głowie a drugi to początek nauki rysowania tła ponieważ chciałabym w końcu coś jeszcze umieszczać na rysunku oprócz samej postaci, przyznam jednak ze nie za dobry początek :) niestety perspektywa u mnie to wciąż czarna magia, mam jednak nadzieje że będzie coraz lepiej :D
    Perunica..jpg 1006.8K
    zadar1.jpg 86.6K
  • Oba rysunki są niezłe. Widać, że poświęciłaś na wykończenie ich sporo czasu.
    Co do tła, to nie wygląda ono tak tragicznie. Jest proste i mało szczegółowe, to fakt, ale widać, że starasz się zachowywać zasady perspektywy. Z tego wszystkiego najgorzej wyszedł bruk na drodze i dla mnie wygląda trochę jak murowana ściana z powodu sposobu, w jaki narysowałaś kamienie. Ale praktykując tego typu rzeczy częściej nabierzesz też większej wprawy w ich rysowaniu.
    Trzymaj tak dalej :)
  • Myślę że utrudniłaś sobie pracę umieszczając punkt zbiegu poza kadrem, przez co lewa górna część rysunku wygląda na trochę wymuszoną, tak aby się zmieściła - przez co perspektywa jest zaburzona.

Dobrze jest na początku, nawet na innej kartce rozplanować sobie co i jak - w formie szybkiego niedokładnego zarysu:
    1. Wyznaczamy punkt zbiegu
    2. Zaznaczamy, gdzie będzie budynek, droga i postać.
    3. Weryfikujemy, czy wygląda dobrze

Czasem sam zarys wystarczy, aby zobaczyć czy np. zmieścimy się na kartce, proporcje są ok itp.
    Jak wspomniał Aesgariel to wychodzi w praktyce, jednak lepiej jest nanieść poprawki na prostym szkicu niż np. najpierw narysować postać i próbować dodać tło później :)
  • witam, oto mój kolejny rysunek :)
    zadar 123.jpg 119.2K
  • Ciekawa poza i plus za próbę wyjścia ze strefy komfortu :)

Nie do końca pasuje mi lewa ręka, jej kąt jest trochę dziwny w porównaniu do ułożenia ciała.
  • Dzięki za komentarz:) z każdym rysunkiem staram się iść o krok dalej. A oto praca którą zrobiłam dzisiaj i nad którą spędziłam prawie pięć godzin życia, co o niej sądzicie? Jak zawsze słowa krytyki mile widziane:)
  • Rysunek jest piękny. A jeśli o krytykę chodzi, to można się trochę czepić dłoni postaci niżej (nie żebym był jakimś wielkim specem od rysowania dłoni, oczywiście:)) i zbyt sztywnych włosów postaci na górze.
    Tak trzymaj ;)
  • Dzięki za opinie, rysowanie dłoni ciągle sprawia mi dużo problemów ale z czasem mam nadzieje bedzie coraz lepiej :)
  • Od siebie dodam jeszcze to że spódniczka postaci u góry jest trochę mało widoczna, zlewa się z tłem - myślę że drobny akcent nico by poprawił jej widoczność, np.zmieniając kolor wstążek na jakiś bardziej wyrazisty :)

Jeśli natomiast chodzi o rysowanie dłoni to polecam poświecić pięć godzin tylko na nie - na pewno pomoże ;)
  • ostatnio nie mam weny:) ale dodaje swój kolejny art trochę dziwny nawet jak dla mnie:P co o nim sądzicie???
    art 017.JPG 279.4K
  • Podoba mi się, sylwetka jest ciekawa i dużo mówi tak więc ciekawy eksperyment

Jedyny mankament jak dla mnie to trawa obok prawej nogi, wygląda tak jakby była malowana w innym kierunku niż reszta a biorąc pod uwagę wiatr to nie pasuje do reszty ;)
  • bardzo ciekawa praca. Taka inna od wszystkich innych, które rysujesz
  • rysunek był wykonany kredkami akwarelowymi ale dopiero zaczynam ich używać i faktycznie trawa to kompletny nie wypał;( nałożyłam trzy kolory na siebie i kiedy zaczęłam rozmazywać to pędzlem to przyznaje się bez bicia straciłam nad tym wszystkim kontrole :D natomiast sama postać była kolorowana markerem i chyba pożegnam się z tym przyborem bo strasznie mnie denerwują te mazy jakie zostają po ciemnych kolorach. Nigdy więcej żadnych markerów!!!!!! i tak całkiem na koniec kolejna praca wykonana w całości akwarelami w kostkach ale tez mi nie poszło niestety:( jedno oko jest krzywe i to tło tez byle jakie;(
  • Nie poddawaj się po pierwszym razie, jeśli coś dopiero zaczynasz używać to nie powinnaś stawiać sobie tak dużych oczekiwań - ćwicz, nie muszą to byś skończone prace i nikt ich nie musi oglądać oprócz ciebie.

Ważne aby sprawiało ci to przyjemność ;)
  • Witam, dawno nic nie wrzucałam na forum, więc dziś taki oto rysuneczek kredkami akwarelowymi ;)
    opinie mile widziane;D
    new 17.JPG 253.2K
  • Lewa dłoń powinna być narysowana z profilu, teraz wygląda tak jak byśmy patrzyli na nią z góry a aż tak jej przekręcić się nie da ;)

Jeśli chodzi o technikę kolorowania to ważne jest aby starać się nie przerywać, kiedy dochodzimy kolorem do konturu, w ten sposób uzyskamy wspólny kierunek - moim zdaniem gwałtowna zmiana kierunku wygląda dobrze tylko wtedy kiedy jest zamierzona i przemyślana :)

Widzę kilka miejsc na rysunku, np. po lewej stronie w górnej części sukni gdzie linie koloru są sprzeczne z linią materiału.

Są to detale, ale im szybciej zaczniemy na coś takiego zwracać uwagę tym lepiej - najważniejsze to próbować :)
  • Hejka, dawno nic nie wrzucałam, ale dziś to nadrabiam:) jak zwykle czekam na opinie
    DSC_0365.JPG 307.5K
  • Tło wydaje się trochę przypadkowe, ale morze uchodzić za lodowiec więc w porządku. Ogólnie fajnie. Mogłabyś tylko popracować nad kolorem płaszcza gdyż te kredkowe ciemniejsze "maziaje" odciągają wzrok od twarzy postaci.
  • dziś wrzucam poprawioną wersje mojej postaci mam nadzieje ze sie spodoba:)
  • Bardzo staranna. Bardzo ładne oczy - w Twoim własnym stylu. Podoba mi się. Tylko nie bardzo widać światło i cien we włosach - ale to pewnie tylko kwestia skanu. Prawy obojczyk wygląda na złamany (znaczy ten po lewej stronie :smiley : smiley: ) A usta są trochę za szerokie w stosunku do dolnej części twarzy i są szersze niż oko. Anatomicznie usta powinny być tej samej szerokości co oko. A uszka trochę za małe powinny konczyć się w miejscu gdzie znajduje się koniuszek nosa.
    Ogólnie świetny rysunek. Pewnie w realu wygląda lepiej niż na skanie i ma żywsze kolory co nie?
  • Popieram przedmówczynię, od siebie dodał bym jeszcze trochę grubsze kontury postaci ale to tylko moje preferencje.
  • Dzięki za komentarze, owszem kolory są żywsze w oryginale ale niestety nie mam skanera rysuje najczęściej na formacie A3 wiec robię foty telefonem:) a dziś kolejna praca :)
    art 007.JPG 204.6K
  • A3 to dość spory format, ale dzięki temu też łatwiej skupić się na uszczegóławianiu rysunku :). Bardzo fajnie podeszłaś do detali szczególnie na ubraniu oraz na tle. I dłoń też wyszła bardzo fajnie.
    Trudno się do czegokolwiek przyczepić. Masz ciekawy styl :).
  • dzięki za miły komentarz, dziś wrzucam kolejny art mojej postaci Perunicy. Chciała bym w przyszłości zrobić dla niej jakąś historie ale to dopiero jak moje umiejętności podskoczą o kilka poziomów do góry:)
  • Prawa ręka wygląda dziwnie, przez kciuk i zbyt owalną linię w tym miejscu.

Poza jest ciekawa ale ramiona i szyja są moim zdaniem trochę dziwnie umieszczone względem środka postaci.

Gratulacje za cierpliwość do wzoru w tle bo jest naprawdę fajny :)
  • dzięki za komentarz, tak ręce ciągle mi nie wychodzą tak jak bym chciała ale jeszcze trochę praktyki i będzie lepiej;) dziś wrzucam fanart z GITSa. i jest to trochę eksperyment gdyż praca powstała na papierze a tło było dodane w paincie (niestety chwilowo nie posiadam innego programu do grafiki) więc dajcie znać czy efekt jest ok czy może razi takie mieszane połączenie;)
  • Myślę że wyszło całkiem dobrze - zważywszy na to że to Paint, nie wiem jak teraz wygląda Paint bo pamiętam go z czasów Windowsa 98 ale jeśli dalej nie ma zbyt wielu możliwości, np zaznaczania to lepiej będzie przerzucić się na coś lepszego np. GIMP - po prostu oszczędzisz czas pracując w programie oferującym więcej możliwości :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.