moje prace

witam, oto kilka moich prac, chętnie wysłucham Waszych opinii na ich temat:) wszystkie prace powstały w tym roku.
«13

Komentarz

• Witaj na naszym forum!

W twoich pracach widać kształtujący się styl rysowania co jest pozytywnym objawem, jeśli można to tak nazwać.
    Co do samych rysunków to tu i ówdzie wkradły się anatomiczne błędy w rysunkach całych postaci.

Jeśli chodzi o portrety to wyglądają dobrze, zwłaszcza ten mi się podoba:

http://forum.kursmanga.pl/uploads/editor/ig/wqbbdgl3sngn.jpg

Widać swobodną kreskę, narysowaną płynnym ruchem :)

Jeśli chodzi o ogólną kompozycję to myślę że trochę pracy wymaga prezentowanie przestrzeni, tak aby nadać głębię i wyraźnie zaznaczyć pierwszy plan oraz to co znajduje się w tle - i jak daleko się znajduje.

Osiąga się to między innymi operując kolorem i cieniem, jak również skalą i tzw. " mgiełkę atmosferyczną" - gęstość powietrza wpływa na kolory i ostrość tego co znajduje się w oddali.

Przykład poniżej:

ScreenShot00033.jpg

Żródło: http://www.tdt3d.be/articles_viewer.php?art_id=68
  • Super rysunki. Widać, że dużą uwagę skupiasz na oczach. Na nie których wyglądają obłędnie.

Przy okazji witamy na forum :)
  • Ładnie. Witamy wśród nas tak utalentowaną osobę ;)
  • Piękne oczy. Hipnotyzujące :)
  • wow, ciesze się na tak przychylne opinie, oczywiście mam świadomość ze jeszcze duuużo pracy przede mną :) moje rysunki maja sporo niedociągnięć jak np. dłonie które są dla mnie czarną magią:)
    dorzucam jeszcze dwa rysunki na których lepiej widać efekt płaskości postaci i brak przestrzenności w moich pracach. Mam nadzieje ze szybko uda mi się to wyeliminować.
    Oczywiście słowa krytyki jak najmilej widziane (zawsze mnie bardziej mobilizują;)
  • Bardzo ładnie. też bym tak chciał rysować. Ja na razie tworzę same twarze :)
  • To chyba jakieś słowiańskie klimaty są, na moje oko. Ale nie powiem, rysunki są dopieszczone i mają ten swój charakterystyczny sznyt. Fajnie się je ogląda ;)
  • hehe dzięki za miłe słowa ale liczyłam na krytykę swoich prac co Wam się w nich nie podoba co warto zmienić itd. A klimaty słowiańskie jak najbardziej, chce popularyzować w swoich pracach naszą rodzimą kulturę i obyczaje;D
  • Nie za bardzo jest co krytykować... Chociaż nie, trochę nie pasują mi ołówkowe linie w miejscu, gdzie powinien być jednolity kolor. Widać to szczególnie wyraźnie dookoła postaci na drugim rysunku. Chyba trochę zabrakło Ci cierpliwości tutaj ;)
  • Popieram przedmówcę, dodam od siebie że w obrazku numer jeden lewe oko powinno być nieco mniejsze, ponieważ po przekręceniu głowy znajduje się dalej z tyłu ;)

Tak poza tym to jest dobrze, może jeszcze stopa jest ciut za mała jak na moje oko.
  • dzięki za komentarze oto mi właśnie chodziło;P
  • Jak masz jakieś prace do wrzucaj:)
  • oj coś się pochrzaniło z tym dodawaniem ;)
  • bardzo ładne prace:)
  • 7 obrazek jest super :)
  • Super prace. Jest co podziwiać :)
  • To może ja coś dodam, w przypadku porteru (bas34.jpg) wszystko wygląda dobrze jednak w przypadku całych postaci (odetta i 1213) mam wrażenie że oczy są zbyt duże.

Mam na myśli to że proporcje twarzy wydają mi się najlepsze na bas34.jpg i takie same powinny też być w przypadku całych sylwetek ;)
  • Bardzo dziękuje za wszystkie komentarze, będę się starała aby moje rysunki były jak najlepsze a póki co trzeba ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć.....;D
  • Witam, ostatnio mam brak pomysłów na rysunki jedyne co mi się udało naskrobać to taki oto obrazek

welles.jpg 153.5K
  • Rysunek w ciekawym klimacie ;) Bardzo dobry.
  • Dokładnie, bardzo fajnie wyszły włosy :)
  • witam oto kolejny rysunek tą samą techniką co poprzedni, tak właściwie to chciałam narysować mroczna postać ale jak zwykle nie wyszło :( :(
    meduza.jpg 73.9K
  • Oj tam zaraz nie wyszło, jedyną uwagę jaką mam to to że dłoń jest jakoś dziwnie wykręcona - wydaje mi się że to kwestia światła i cienia.

Mały palec zasłania linię określającą kierunek w którym przekręcona jest dłoń i dlatego trochę dziwnie to wygląda :)
  • @dth ma rację. ta dłoń dziwnie wygląda ale tak to jest super.
  • hej oto kolejna wypocina nad którą siedziałam dwa ostatnie dni, po narysowaniu postaci nie mogłam się zdecydować na tło wiec dorobiłam je na komputerze, ale nie wyszło za fajnie :o tak to jest jak się nie ma konkretnego pomysłu to daje się już byle co :p
    page.jpg 256.7K
  • Spódnica trochę dziwnie leży, ale tak poza tym to wyszło Ci całkiem fajnie.
    I tak, tło wygląda jakoś tak byle jak. Może trzeba było spróbować dodać trochę mocno spłowiałego koloru zamiast randomowych wzorów? Jak masz chęci to spróbuj, a efektami podziel się na forum ;)
  • Popieram przedmówcę, oprócz spódnicy wydaje mi się że szyja jest ciut za długa ;)
  • Dla mnie nie ma wad:)
  • hej dzięki za komentarze, niestety co do tła to brak mi cierpliwości żeby to poprawiać, :D tak szyja jest troche za długa nie wiem jak ja to robie, że na początku wydaje mi sie że jest okey a potem po skończeniu nagle okazuje sie że te szyje są ciągle za długie hahah :D :D dokładnie tak jak na rysunku który dzisiaj wstawiam. To moja nowa postać nad którą myślałam już od dłuższego czasu :|
    Cherry.jpg 601.8K
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.