Moje prace ♥

edytowano październik 2016 w Kącik Artystyczny
Hej :smile:
Mam na imię Weronika . Urodzona 2000 roku .
Od 14.08.2016 roku postanowiłam, że zacznę ćwiczyć oraz będę rysować mangę. Wpadłam na tą stronę i od razu mi pomogła. Nabrałam motywacji. Kocham takie animowane ludziki :smiley: Chciałabym później włączać je do mich książek oraz zacząć tworzyć komiks . Choć bardzo dużo pracy mnie czeka to wiem, że wy mi w tym pomożecie i będziecie pisać moje błędy . Zachęcam do wpadania tu co jakiś czas. Moje najnowsze rysunki będą w komentarzach i tutaj na górze. Mam nadzieje, że mnie nie wygnacie. Będę rysować codziennie najpierw twarze, a później tułowia z twarzami :smiley: Dojdę do celu.

Zainteresowania:
psie sporty
muzyka
rysowanie
czasem coś piszę ( książkę lub wiersz )

Czekam na Was :smile: Śmiało piszcie co poprawić :wink: .
«1

Komentarz

• Witamy na forum, widzę ze rysunek na podstawie dzisiejszej lekcji :)

Jeśli chodzi o początki to najważniejsze jest to aby rysować i to sporo, mogą to być szybkie szkice lub próba czegoś bardzie zaawansowanego od razu - np. rysunek twarzy, tak jak w lekcji o symetrii.

Proponuję również rysowanie obu oczu, tak aby wyrobić sobie nawyk rysowania ich obu a później umieszczeniu ich na twarzy :)
  • Dziękuję za opinie :wink: Masz rację, że lepiej rysować od razu parę oczu :smiley:
  • Twoje oczy są naprawdę bardzo dobre jak na początek. Tak jak pisze @dth rysuj oczy parami:)
  • bardzo ładne oczka:)
  • Nieźle, naprawdę.
    I przy okazji, milo jest mi powitać w naszym gronie kolejnego mangowego zapaleńca, który nie ogranicza się tylko do czytania ;) Mam nadzieję, że społeczność forum będzie świadkiem Twojego rozwoju.
  • Witamy! obyś została z nami na dłużej:)
  • edytowano sierpień 2016
    Tu jest moja kolejna lekcja. Co mam poprawić ? Chciałabym poprawić moim cienkopisem / piórem do szkiców ♥ Miło Was poznać :wink: W końcu naprawdę Super forum i strona :smile: . Pozdrawiam. Każdy nowy rysunek pojawi się na górze . ^^
  • ładnie. Moim zdaniem broda jest troszkę przesunięta w prawo. Powinna być raczej równo z nosem i ustami:)
  • Zdaje mi się że oczy są troszkę za wysoko, poza tym jest dobrze - proponuję pobawić się np detalami, zmienić wyraz twarzy itp. wszystko dla tej samej postaci :)
  • Podpisuję się pod opinią @dth - oczy są trochę za wysoko. Cała reszta wygląda nieźle, chociaż powinnaś jeszcze trochę popracować nad stylem rysowania włosów.

Staraj się rysować w miarę regularnie, gdyż ćwiczenia w początkowych etapach są najważniejsze.
  • Narysuję jeszcze jedno i tym razem dodam więcej detali i zmienię uszy . A włosy wiem, że są źle, bo nie wiem jak się je rysuję :neutral: Czekajcie na nowy rysunek ♥
  • Jeżeli o włosy chodzi to trzeba je "poczuć". Nie staraj się ich zamykać w regularnej formie i pozwól im płynąć. Zanim ustalisz ostatecznie jak włosy na rysunku mają się układać polecam naszkicować kilka ledwo widocznych linii, które pomogą ustalić fryzurę, zarówno jej położenie jak i wygląd. Gdy już będziesz mieć z grubsza zarys włosów dokładaj po kolei linie, by fryzurę zdefiniować jeszcze bardziej. Tylko uważaj na tym etapie, gdyż bardzo łatwo jest przegiąć i narysować nieprawdopodobną fryzurę (nawet jak na realia mangi). I pamiętaj, że włosy na głowie wychodzą z jednego punktu na czubku głowy i to powinien być punkt, w którym zbiegać się powinny wszystkie linie narysowanej przez Ciebie fryzury.
    Mam nadzieję, że pomogłem, a moja pomoc nie wydaje się zbyt zawiła :)
  • Lepiej niż @Aesgariel bym tego nie ujął ;)
  • Nowy rysunek na górze :smile: Zapraszam i Pozdrawiam :smiley:
  • Widać poprawę z włosami, oby tak dalej :)

Zapraszam do wątku warsztaty rysownicze, pomaga on w ćwiczeniach ponieważ co tydzień dostajemy nowe zadanie które czasem może wymagać wyjścia ze strefy komfortu ;)
  • widzę, że z rysunku na rysunek coraz lepiej:)
  • edytowano sierpień 2016
    Dziękuję za każdy komentarz dla mnie to wielka MOTYWACJA :smiley:
  • @Kera ma rację, widać postępy oby tak dalej :)
  • Dziękuję to wszystko dzięki Wam ♥
  • No, no, skok zaliczyłaś niezły. Widać, że masz zadatki na artystkę ;) Działaj dalej i racz nas większą ilością swoich rysunków.
  • Ćwicz dalej bo widać, że Ci wychodzi. Mi się kiedyś wydawało, żeby ładnie coś narysować trzeba mieć po prostu talent. Jednak to nie prawda wystarczą ćwiczenia a potem już samo przychodzi :)
  • Dwa nowe rysunki :smile: Staram się rysować codziennie :wink: Napiszcie co mam źle, bo anatomia u mnie leży :neutral:
  • Trochę ci brakuje ale rysuj dalej.
  • Anatomia - proporcje oraz trochę pracy nad detalami, np dłonie, co gdzie jak się zgina w kończynach itp. ;)

W pierwszym rysunku głowa jest za duża w stosunku do ciała i wygląda tak jak by nie było szyi - w sensie szczęka jest za blisko torsu.
  • dokładnie w drugim rysunku tym z boku. Postać wygląda jakby nie miała szyji
  • Wydaje mi się, że co do twoich rysunków za wiele wypowiedzieć się nie mogę bo temat niejako został wyczerpany -> nie ma za wiele sensu iść za wszystkimi i zaznaczyć ci te sam błędy ;)
    Więc to co zrobię będzie miało troszkę inny kierunek ^^
    Jako, że widzę, iż stawiasz w rysowaniu swoje pierwsze kroki doradzę ci coś bardzo ważnego o czym wiele początkujących zapomina albo wie i nie chce tego stosować bo "nie chce mi się" albo "za dużo z tym zachodu". A mianowicie : szkicując/rysując całe postacie wyrób w sobie potrzebę (nawyk) narysowania wpierw prostego szkieletu. Dlatego, że szkielet ten niesie za sobą wiele ale to baaardzo wiele dobroci jak:
    1. Nie tylko ułatwi ci określenie pozy jaką chciałabyś uchwycić;
    2. Pomoże ci zachować proporcje i wyuczy cię ich zauważania i stosowania;
    3. Z czasem umożliwi stosowanie zaawansowanych perspektyw ;)
    4. Umożliwia lepsze zaaranżowanie i umieszczenie postaci w przestrzeni^^
    Jest to bardzo prosta do wyuczenia metoda która owocuje o wiele szybszym progresem w rysowaniu bo ucząc się jednej rzeczy doskonalisz wiele aspektów własnego spostrzegania za jednym razem! Jest to bardzo prosta ale bardzo niedoceniana technika ^^

Masz tu kilka przykładów:
    Szkielet postaci męskiej
    http://img01.deviantart.net/98fc/i/2010/158/e/8/simplified_skeleton_practice_by_demias123.jpg
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/4f/cf/38/4fcf38be9662c0c219c8d9c90a411f33.jpg
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/4f/cf/38/4fcf38be9662c0c219c8d9c90a411f33.jpgTu użycie szkieletu

Szkielet postaci żeńskiej:
    http://www.apprendre-dessin.com/im/fiche-10_07.gif

Tu zastosowanie szkieletu sprowadza się do póz:
    https://data-ani.wikispaces.com/file/view/fig4.jpg/528293012/497x277/fig4.jpg

Dodatkowo przy rysowaniu wyłącznie twarzy postaraj się wyznaczać sobie linię dla nosa i oczu wtedy nic nie będzie ani za wysoko ani za nisko ^^
    Powodzenia w dalszej nauce ;)
  • Zgadzam sie z tąbą ja też zaczełam używać szkieletu.
  • Popieram, nie musisz od razu rysować całej postaci - można ćwiczyć same "patyczaki" ;)
  • Kolejny obrazek :smile: Proszę o rady co poprawić . Nad czym popracować :smile:
  • Na pierwszy rzut oka widać, że nogi nie są częścią ciała ponieważ są szerzej narysowane niż tułów - za szeroko.
    Podejrzewam że zostały dorysowane do spódnicy i dla tego nie pasują.

Aby uniknąć tego typu błędów najlepiej jest najpierw naszkicować sylwetkę tzw. "patyczaka" wówczas ogarniamy proporcje ciała a rysowanie ubrania to kolejny etap.

W skrócie to tak jak by najpierw narysować postać nago a później ją ubrać :)

Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy, to linie ramion są zbyt proste - powinny opadać w dół.
    Myślę również że spódniczka jest nieco za sztywna, podczas rysowania materiału polecam stosować podobną zasadę co z włosami, czyli rysujemy tak aby "powiewał" czyli płynnymi liniami.

Wszystko to to kwestia techniki, z biegiem czasu ręka się wyrabia - im więcej rysujemy, oczywiście wskazane są również konkretne ćwiczenia, np. rysowanie samych fryzur, czy spódniczek.

Wygląda mi to na projekt postaci, czyżby jakiś komiks w planach? :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.