tsk

yoshh, za czasów gimnazjum rysowałem właściwie codziennie. Następnie miałem taką sytuację, że skończyłem z rysowaniem na cztery, a może pięć lat. Czuję się w tym obecnie trochę zacofany, thehe.
Zależy mi szczególnie na wytknięcie mi błędów.
Jestem świadomy, że moje arty są mało dynamiczne, mają mało światłocieni i wszystkiego co by sprawiało rysunek żywym.

Właściwie potrzebuję osoby, która mnie nauczy rysować. Gdyby ktoś miał czas, to thankee, będę dłużny.

Komentarz

• Aww, nie spodziewałem się iż skusisz się na rejestrację tu.

Opisz mi jak zazwyczaj rysujesz, kawałek po kawałku nie używając linij pomocniczych?
    Może zacznijmy od zwyczajnej anatomii, bo przecież już masz doświadczenie. Anatomię - długości, całkiem łatwo rozwiązać np. łokieć znajduje się tam gdzie talia, cała długość ręki z otwartymi płasko dłońmi, może sięgać nawet do połowy uda, wyprostowane i przylegające palce u dłoni są jak pół twarzy, a stopa jest długością od łokcia do nadgarstka.

Jeśli chcesz poprawić swoją kolorystykę (na szczęście rysujesz komputerowo, bo w tradycyjnym już trudniej o to), wystarczy że podczas kolorowania ustawisz dobie ciemniejsze tło, automatycznie powinieneś stawiać bardziej ciemne cienie.

Spróbuj, pokaż efekty i jedziemy dalej.
  • Dzięki Tobie tu jestem, ale ciężko mi się przekonać do nauki przez Internet.

Nie mam stałej techniki rysowania. Raz potrafię zacząć bez żadnych linii pomocniczych od oczu, potem linie twarzy, nos, usta, włosy i ciało. Oczywiście wszystko poprawiając, bo z początku robię szkic.
    Albo. Rysuję najpierw głowę z liniami pomocniczymi i następnie całą resztę.
    Zależy od dnia, którym sposobem mi lepiej wyjdzie.
    Tsk, nie wiedziałem, że ręka jest taka długa, aż musiałem na sobie sprawdzić, thes.

Nie ma opcji, nie widzę żadnej poprawy. Ja po prostu nie umiem tego zrobić, ani dodać więcej kolorów, bo nawet nie wiem gdzie umieścić kolor, żeby dobrze wyglądało.
    kolor.png 120.7K
  • edytowano czerwiec 2016
    Jak na kogoś, kto zrobił sobie dłuższą przerwę w rysowaniu, to nawet nieźle ci idzie.
    A opis Twojej techniki planowania i rysowania ilustracji jako żywo przypomina mi mój własny ;) Też mam w zwyczaju zaczynać rysowanie na różne sposoby. Ostatnio próbuję zaczynać rysunek od randomowego elementu czy to garderoby czy fizjonomii postaci po to tylko, by zobaczyć gdzie mnie to zaprowadzi.
  • Znaczy wiesz, uważam, że wiele osób zaczyna rysowanie w taki sposób jak my. Ale osobiście uważam, że zacząć od rysowania garderoby jest pewniakiem na niepoprawną anatomię. Chociaż rozumiem, że chcesz sprawdzić co z tego wyjdzie.
    Thankee za opinię.
  • To dlatego że nasze "oko" wolniej reaguje na nasze umiejętności które zdobywamy, dlatego przy ewentualnym pierwszym zetknięciu tych dwu rzeczy zauważamy progress, a przy drugim zetknięciu mamy artblocka i tak w kółko i w kółko.

Powiem że jak dla mnie widać różnicę.
    Spróbuj wpierw nałożyć bazowe kolory na całą postać, następnie pocieniować owe bazowe kolory (dodać przebarwienia jak np. rumieniec, wory pod oczami, zaznaczyć paznokcie innym odcieniem, co tylko tam chcesz) a następnie dopiero rozmyślać z której strony ma być światło cień, możesz zawszę sobie oczywiście pomóc wpierw robiąc zwykłą warstwę o modzie multiply i bazgrać szarym kolorem, wnioskować, rozmyślać, czy cień który tutaj jest na pewno dobrze pasuje, a następnie dopiero dodać do tego trochę innych odcieni by wszystko nabrało większej głębi.
  • Oke, powiedzmy, że trochę łapię dodawania kolorem szczegółów. A opcji mulitplay dawno nie używałem i mam zamiar do tego wrócić, na pewno doda to jakiś efekt do całości.
    Ale wciąż nie potrafię osiągnąć tego co Ty w najmniejszym stopniu. Wiem, że robię to na szybko, mam ćwiczyć i tak dalej, ale ile ja bym już nie kolorował, to zawsze wychodzi mi "metaliczny" coloring. Jest sztywny, sztuczny i słaby. Porównując do Fenka, to jakaś masakra. Jak na to patrzę, to automatycznie się śmieję, sam spójrz i razem się pośmiejemy.
    htesdhjk.png 292.3K
  • Pamiętaj że fenek jest prawie że murzynem, więc nie kieruj się nim przy białoskórych XD
    Masz w takim razie paletę którą używam, może trochę tobie pomoże.
  • oszalałem rec
    biały fenris, ale uj tam, podoba mi się i to przy pomocy Twojej palety koloru.
    aaaaa, przy najbliższym czasie, muszę się wziąć za porządne rysowanie i zobaczymy co z tego wyjdzie.
    chciałbym się uczyć w Twoim pokoju, dopiero bym się nauczył, ale czad yas
    dziękuje za rady, amancie
    whitefen.png 185.5K
  • Skoro ci się podoba to jedyne dane jest mi się cieszyć iż do tego doprowadziłem.
    Osobiście myślę że aż nadto wykorzystałeś tych najciemniejszych kolorów, ale to tylko moje zdanie bo pracuje w dość jasnych barwach. Jedyne co mi pozostaje w takim razie to wyłapanie ci błędów.

Po naszej stronie na jego twarz pada słońce po prawo, czyli nie może być tam aż tak ciemnych cieni (na uchu, obojczyk), oczy nie zmieniają wielkości przy takim kadrze (tylko gdy postać jest bardzo blisko nas ażsię zdaje że w nas zagląda, czasami to jest w animcach), może zaś zasłonić któreś oko nos, dlatego może wydawać się mniejsze lecz pionowa wielkość się nie zmienia, mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi.
  • jak dla mnie twoje prace są bardzo ładne. Nie ma się do czego przepić.
  • @Recorded - Yas, to jest prawda. Za bardzo mnie poniosło z kolorami, theeh. Chciałem, żeby było czad, no, wyszło jak wyszło. Ale mam new art. Z tego co ja widzę po skończeniu, to oczy są źle narysowane. I nie umiałem dobrze pokolorować ust, żeby nie wyglądał jak transwestyta. Wiesz, wiesz. Nie jest łatwo. Czekam na Twoją opinię, sensei.

@Ola - Oczywiście, thankee. Ale jeśli znajdziesz jakiś błąd, albo coś, co Twoim zdaniem wydawało się lepsze na rysunku, to czekam na Twoje zdanie i na krytykę, bby.
    doeian.png 448.9K
  • Damn boy good shit, postarałeś się teraz mocno i to widać. Tak oczy, dobrze paczysz. Usta jak to usta, przy bardziej menly postaciach wystarczy dobrać bardziej wyblakły kolor i nie robić za dużo odblasku światła na nich. Zrobiłem ci na szybko poradnik, mimo że zapomniałem się i zrobiłem bardziej girly. Co do reszty błędów, zanim ja się wysłowię porządnie //sigh, więc wolałem ci je zaznaczyć po prostu.
    usta.jpg 154.7K
    błędy.jpg 394.5K
  • Hmm, konstruktywną krytykę wyczuwam tutaj, nic ująć nic dodać B)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.