Mój jeden rysunek

Wrzucam solidarnie swój rysunek. Co prawda tylko jeden bo dopiero coś tam zaczynam tworzyć :)
11061501.jpg 131.6K

Komentarz

 • Jak na nowicjusza w sztuce rysunku nie jest źle, ale moim zdaniem powinieneś trochę usystematyzować swoje podejście. Trochę razi brak symetrii twarzy i oczu oraz zaburzone proporcje. I nie mówię tego, by Cię zgnoić i zniechęcić du prób rysowania, wręcz przeciwnie. Rysuj dalej, ale najpierw przejrzyj kilka poradników krok po kroku. W internecie i na You Tubie jest ich pełno, ale najlepszy jest moim zdaniem kanał Marka Crilleya na YT. W przystępny sposób pokaże Tobie jak rysować, by osiągnąć lepsze rezultaty. Mam nadzieję, że nie porzucisz rysunku, tylko będziesz działać dalej ;) I pamiętaj, by dokumentować postępy i dzielić się nimi z nami, gdyż miło jest patrzeć na rozwijającego się artystę szlifującego swój styl :)
 • tak wiem, muszę bardziej się przyłożyć. Poćwiczyć najpierw same oczy, nos, głowę a potem brać się za całe rysunki:)
 • Nie, nie rób tak iż będziesz kawałek po kawałku ćwiczyć. Wtedy zaczniesz swoje rysunki widzieć jako "meh tylko to jedno mi dobrze wychodzi", ćwicz całość, by całość się rozwijała nie rób tego po kawałku.

  Co do samego rysunku, spróbuj pomóc sobie liniami pomocniczymi (kształtami geometrycznymi) dzięki którym będzie łatwiej tobie ocenić odległości, gdzie co powinno bardziej się znajdować. Rób wszystko po kolei, nie rysuj wpierw całego oka, i od razu bierzesz się za cieniowanie go. Wpierw szkic a później dopieszczanie rysunku.

  Jeszcze jedna uwaga dotycząca ołówka, nie rozmazuj go, rysunek wtedy wydaje się brudny dla oka.

  I pochwała, masz bardzo pewną rękę w rysowaniu włosów, co aż umila oglądanie twojej pracy.
 • Jest poprawa. Twarz jest bardziej symetryczna od poprzedniej, ale do ideału brakuje jeszcze Tobie trochę wprawy. Plusik za oczy. Poćwicz trochę więcej z liniami pomocniczymi, bo to Twój najlepszy kumpel w walce o poprawę umiejętności. Szczególnie ważne jest to w przypadku ust i nosa. Niby głupstwo, a potrafi poprawić odbiór pracy. Czekam na kolejne rysunki ;)
 • dzięki za rady ale ja używam linii pomocniczych ale i tak ta twarz mi wychodzi kanciata. Z jednej strony jest ładnie a z drugiej już nie wychodzi tak ładnie. fakt oczy mi wyszły.
 • Musisz po prostu przywyknąć do tego. A i sam fakt narysowania linii pomocniczych we właściwym miejscu nie jest bez znaczenia. Może po prostu musisz łyknąć jeszcze kilka poradników, i poćwiczyć umieszczanie linii pomocniczych na okręgu, by wszystko zaczęło działać, tak jak Ty tego chcesz? I nie uznawaj tego za zajęcie głupiego. Pamiętam jak sam walczyłem o to, by te wszystkie linie ogarnąć i "przyciąć" pod siebie. Po prostu próbuj. Lepszej rady nie ma.
 • wczoraj narysowałem na kartce w kratkę z liniami pomocniczymi ale i tak kiepsko wyszło
  22061501.JPG 334.4K
 • Jesteś wciąż nowicjuszem. Nie licz na to, że w krótkim czasie osiągniesz satysfakcjonujące rezultaty.
  Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Popracuj nad płynnością linii, pokombinuj z liniami pomocniczymi, bo może rysujesz je w nieodpowiednich miejscach i dlatego portrety gubią spójność.
  A jeśli potrzebujesz podpatrzeć jak ktoś inny rysuje to polecam obejrzeć ten tutorial Marka Crilleya:

  Mam jednak nadzieję, że coś tam po angielsku rozumiesz, by wyciągnąć z tego filmiku jak najwięcej informacji dla siebie. W ten sposób najłatwiej wyłapiesz popełniane przez siebie błędy i popracujesz nad nimi.

  I powtórzę kolejny raz- Nie zniechęcaj się jednym czy dwoma niepowodzeniami. Determinacja to jest rzecz, która pociągnie Cię dalej i pozwoli wynieść umiejętności na zupełnie inny poziom.
 • edytowano czerwiec 2016
  Widziałem ten Tutorial. To jest po prostu strasznie trudne, te kreski, linie, rysowanie tak aby wyszło ładnie. Jak się ma choć trochę talentu to jest łatwiej. Dziś postaram się usiać nad tym jeszcze raz i coś wymodzić:)
 • A ja Tobie powiem, że to nie jest takie trudne, jak się wydaje. Każdy nowicjusz ma takie same problemy z ogarnięciem kolejności wykonywania działań, podobnie jak Ty. Po prostu potrzebujesz czasu, by się z tym wszystkim oswoić. Dla mnie te wszystkie linie pomocnicze to też była czarna magia ;)
  I bardzo podoba mi się Twoje podejście ;) Nie zrażasz się do rysowania tylko dlatego, że Ci nie idzie, tylko siadasz i modzisz. Determinacja jest równie ważna w poprawie swoich umiejętności, co talent.
 • edytowano czerwiec 2016
  Meh, talent to doświadczenie, osoby nie posiadające doświadczenia mogą o tobie powiedzieć iż masz talent. Niektórzy zdobywają talent szybciej, niektórzy wolniej, inni sobie pomagają chodząc na kursy, reszta jest samoukami. A my jesteśmy tutaj by pomagać innym zdobyć to doświadczenie szybciej. Więc nie ma co podjękiwać.

  Video Mark'a ma to do siebie że rzadko są dobre, tutaj rozpoczyna od razu z wyższej półki. Że aż trzeba szukać w jego videotece tylko jednego filmiku dla jednej rzeczy, spośród innych zapychaczy.

  Kartka w kratkę to sporne rozwiązanie, ponieważ możesz zacząć na niej za bardzo polegać, aż będziesz rysować wspaniałe rzeczy ale tylko na niej.

  Pobawmy się trochę inaczej, w pliku niżej dodam ci jak w ogóle zacząć rysować głowę. Na szczęście rysujesz mniejsze oczy niż w typowym, rozsianym w internecie, stylu M&A tak samo jak ja, więc jestem w stanie ci trochę pomóc. Zobaczymy co z tego wyniesiesz.
  X.jpg 730.6K
 • edytowano czerwiec 2016
  Tak też można, chociaż w moim przypadku lepiej sprawdziło się podpatrywanie jak ktoś inny rysuje. Sam schemat to było trochę mało...
  Ale w sumie każdy sposób jest dobry, póki daje efekty.
 • @Recorded fajny opis rysowania głowy. Wydrukowałam sobie.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.