Moje pierwsze oczy

Witajcie postanowiłam dodać moją pracę. Nie są to postacie ale takie pierwsze początki. Oglądające i oceniajcie.
oczy.png 499.5K
«1

Komentarz

• Jak na pierwszy raz bardzo ładnie. Ja też dopiero zaczyna rysować :)
  • Bardzo dobry start do rysowania. Oczy już teraz wyglądają całkiem nieźle. Wpompuj w to trochę więcej czasu i woli, a osiągniesz jeszcze lepsze rezultaty.
    Jak zaczęłaś naukę rysunku od oczu, możesz też spróbować rysować je parami i dodawać brwi, sugerując konkretne emocje targające postacią. Dzięki temu będzie będzie Tobie łatwiej rysować później twarze, na których widać konkretne emocje.
  • Potwierdzam, rysowanie parami lub też na zarysie twarzy to dobre ćwiczenie aby nie stanowiły problemu podczas rysowania ich pod różnym kontem :)
  • Bardzo ładnie jak na początek
  • Wrzucam swoje dwa obrazki. Strasznie wymęczone. Co o tym sądzicie.
    17061501.JPG 219.6K
    17061502.JPG 392.3K
  • Może i wymęczone, ale wierz mi- ta męka daje efekty. Już teraz to wszystko wygląda dużo lepiej, a rysowanie oczu na całym portrecie raczej Ci pomogło. Popracuj jeszcze trochę nad proporcjami twarzy i kreską, a osiągniesz lepsze rezultaty. I postaraj się też czerpać przyjemność z tych rysunków i nie przejmuj się tym, że na razie nie umywają się do tego, co widujesz w publikowanych mangach. Przy odrobinie samozaparcia będziesz rysować na podobnym poziomie co profesjonalny mangaka.
  • Oke doki, czas na większe wyłapywanie błędów.

W obu postaciach bardzo ładnie zrobione oczy, może trochę za bardzo zaznaczasz dolną linię rzęs. Nie widzę nigdzie brwi.
    W obu rysunkach głowy są za duże w porównaniu do ciała, nie bój się wyjechać poza kartkę gdzie nie będzie widać ramion itd, nie wpychaj na siłę. Ramiona, oczywiście w zależności od tego czy postać jest drobna, umięśniona, zgarbiona itd. mają wielkość ok. półtoraj - dwie głowy postaci. Odmierz sobie ołówkiem - mieszczą się? Zaznacz gdzie się kończą i rysuj.
    W pierwszym rysunku uszy są trochę za małe, w pionie są w odległości pomiędzy oczami a czubkiem nosa. W drugim rysunku zaś, postać ma bardzo ładną fryzurę, gratulacje.

• Wy to jesteście starzy wyjadacze a ja żółtodziób :D heheh Wydawało mi się, że proporcje są dobre. No ale jednak muszę bardziej się przyłożyć. Dzięki za rady :)
  • Proszę, czekam na twoje następne rysunki.
  • Kera, nie mów, że jesteśmy wyjadacze. My po prostu udajemy fachowców, by we własnych oczach uchodzić za bardziej pro niż inni ;)
  • Recorded napisał użytkownik: »
    Proszę, czekam na twoje następne rysunki.
    proszę to mój kolejny.
    21061501.JPG 183.3K
  • Aesgariel napisał użytkownik: »
    Kera, nie mów, że jesteśmy wyjadacze. My po prostu udajemy fachowców, by we własnych oczach uchodzić za bardziej pro niż inni ;)

Sądząc po twoich rysunkach to jesteś wyjadaczem :D :D :D :D nie to co ja I Kera - lamusy :D :D :D :D

• Ola napisał użytkownik: »
    Sądząc po twoich rysunkach to jesteś wyjadaczem :D :D :D :D nie to co ja I Kera - lamusy :D :D :D :D

Nie jestem. Rysuję dopiero od stycznia, czyli niedługo upłynie szósty miesiąc od rozpoczęcia mojej przygody z rysunkiem. Nadal jestem amatorem, a jedyne co się zmienia to coraz lepsze wyczucie tego, co robię.

A co do Twojego rysunku, Kera, to powiem jedno- jest lepiej. Chyba robisz dobry użytek z tego, czego udało się Tobie tu dowiedzieć. Trzymaj tak dalej, a staniesz się amatorskim wymiataczem, zupełnie jak ja ;) I angry face udaje ci się lepiej niż dla mnie. Brawo.
  • @Aesgariel nie mam nic złego na myśli :D Twoje prace są bardzo ładne. Widać, że wkładasz to dużo pracy i zaangażowania. Ja też tylko u mnie wychodzi jak wychodzi. Rysuje tylko głowy bo tylko to mi wychodzi. Ty jesteś o duży krok przede mną a to jest duży powód do dumy :)
  • Dzięki ;) Doceniam to.
    A ty, @Kera machaj kolejny rysunek i na powrót przejmij swój wątek, bo czuję, że razem z @Ola trochę go okupujemy :p
  • drugi rysunek wyszedł bardzo ładnie. Włosy też są niezłe. Chyba zapomniałaś dodać brwi ale całość jest git.
  • Właśnie wiem. Zapomniałam o brwiach. Chyba za bardzo skupiłam się na oczach :) poniżej mój rysunek wczoraj rysowałam na kartce. Starałam się bardzo. Użyłam linii pomocniczych.
  • Symetria twarzy jest w porządku. Linie pomocnicze chyba Tobie pomagają w tej kwestii. Części twarzy też są OK, jak na początkującego, chociaż brakuje im trochę wyrazu. Tylko nie wiem czemu tak kombinujesz z włosami. Na Twojej poprzedniej pracy były w porządku, a tutaj wyglądają trochę jak hełm. Nie bój się rysować wielu linii, by zaznaczyć, że fryzura nie składa się z kilku żelaznych wyprasek :) I pamiętaj też o wykańczaniu włosów z tyłu głowy.
    Innymi słowy ćwicz dalej i baw się tym, co robisz, bo to najlepsza metoda na naukę. I oczywiście czekam na kolejną pracę ;)
  • bardzo ładnie. Ta też mam duże problemy z włosami. Wychodzą jak nałożony hełm.
  • Musisz wiedzieć, że twarz nie jest symetryczna, to ważne.
    http://ell.h-cdn.co/assets/cm/15/09/54ed01c3ec137_-_elle-face-h.jpg
    Na tym przykładzie chociażby możesz to zauważyć, pierwsza twarz oczywiście normalna, a druga symetryczna.
    Tak samo z włosami, nikomu się równo nie ułożą jak na Twoim rysunku. Też możesz dodać trochę włosów z tyłu głowy.
    Ale same oczy dobrze Ci wychodzą, oke.

• Mój kolejny rysunek
  • edytowano czerwiec 2016
    Chyba ludzie z forum trochę pomogli, bo Twoje rysunki z pracy na pracę wyglądają lepiej ;) Jedyne, do czego się przyczepię to długość szyi. Poza tym dobrym pomysłem na zakończenie portretu jest chociażby delikatne zaznaczenie linii barków.
    Czekamy na więcej :)
  • super widać postęp:)
  • Ale Super :smile: Ta ostatnia praca Boska :smiley:
  • edytowano sierpień 2016
    wrzucam mój kolejny rysunek
    smutek.jpg 474.2K
  • bardzo ładny rysunek widać, że robisz postępy ale moim daniem chyba trochę oczy są za wysoko :)
  • @Kera Szlifujesz i szlifujesz swoje umiejętności z rysunku na rysunek, jak widzę. Portret wyszedł udany. I nie zgodzę się z @Ola , że oczy są za wysoko. To nos jest ciut za nisko ;) Ale, że te dystanse czasem ciężko wyczuć, to jestem w stanie zrozumieć dlaczego wyszło tak, a nie inaczej. Niemniej jednak ćwicz dalej, bo miło jest patrzeć jak ktoś robi postępy.
  • Świetna praca oby tak dalej :)
  • tak ja pisze @Aesgariel nos trochę za nisko ale całość bardzo ładnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.