Szkicownik Aesgariela

124

Komentarz

• Głowa wydaje mi się zbyt duża, w stosunku do tego ile kartki zajmuje ciało - jednak nie przeszkadza całości,
    Wygląda trochę dziwnie ale tylko trochę.
  • Nie miałem ostatnio ochoty nic wrzucać, więc w końcu się to na mnie zemściło. Zapraszam do komentowania.
  • Wampir świetny :). Zwłaszcza oczy fajnie wyszły. Przyczepiłbym się tylko do szyi - wyszła trochę za gruba moim zdaniem. Dodatkowo zastanowiłbym się też nad rozmiarem głowy - wydaje się być trochę za duża w porównaniu do reszty ciała.

Poza tym spoko :).
  • Z braku czasu ostatnio nie miałem jak rysować :( Ale coś tam udało mi się zmontować w ten weekend. Tylko boleję nad faktem, że warsztaty olałem totalnie, z tego też powodu narysowałem odrobinę zawstydzoną elfkę. Enjoy.
  • Super, nie wiem czy wyjście poza kadr było celowe - ale jeśli nie to plus za to że nie próbowałeś się na siłę zmieścić ;)
  • Wszystko było zaplanowane :)
  • świetne prace :)
  • Bardzo ładna praca :) oby tak dalej ;)
  • Trzeba przyznać, że świetnie dostosowałeś kolory do cieniowania. Oby tak dalej :).
  • Dawno nie odwiedzałem forum i wielu z Was pewnie uznało, że dałem sobie siana z rysowaniem. Ale ja nie odpuszczę ;) Z powodu charakteru mojej pracy mam teraz sporo mniej czasu na rysowanie, więc i moje rysunki siłą rzeczy powstają wolniej. Z miłą chęcią prezentuję Wam owoce moich ostatnich zmagań ze sztuką. Z góry przepraszam, że rysunek jest mało oryginalny i raczej mieści się w mojej strefie komfortu, ale potrzebowałem odskoczni. Enjoy ;)
    Maid 1.jpg 660.8K
  • Widzę że szalejesz z tymi kredkami, włosy są mega ;)

Kompozycja z "S" też fajnie wyszła :smiley:
  • Miło to słyszeć :)
    Jakoś tak samo wyszło.. Ale to nie zmienia faktu, że będę się starał bardziej ;)
  • Wiele wspaniałych rzeczy powstało dzięki tak zwanym "szczęśliwym przypadkom" ;)

Jednak ja uważam że to nie przypadek a doświadczenie i podświadomość :)
  • Czyli jest tak, że moje ręce robią same ;)
    A tak na serio, to rysując przeważnie słucham muzyki, co może mieć wpływ na częstotliwość moich "przypadków"
  • Kadr jest dobry, szarfy i włosy razem z ułożeniem rąk dodają dynamiki, tak trzymać :)
  • Dobrze dobrana poza dodająca dynamiki. I widzę, ze z fałdami na cieńszych materiałach idzie ci całkiem nieźle :).
    Przyczepiłbym się jednak bioder. Powinny być ulokowane nieco wyżej razem z fioletową szarfą, która wskazuje na okolice pasa. Powinny tez być o wiele szersze - także po to, żeby podkreślić w tym przypadku grubość zbroi.
    Poza tym jest super :).
  • Jak zwykle, trochę nie wyszły mi dłonie,a le za to z proporcjami jest trochę lepiej ;) Enjoy
  • Fajnie że bawisz się ubraniem i dodatkami oraz wielki plus za kolorystykę ;)

Widać że miałeś konkretny pomysł :)
  • Dzięki ;)
    Jeśli o kolorystykę chodzi to nie sposób się nią nie bawić, gdy masz do dyspozycji nowiuśki zestaw 48 kredek ;)
  • ehh.. Twoje rysunki zawsze były idelane:P
  • Do ideału jeszcze trochę im brakuje, ale dzięki ;)
  • Uff, nareszcie udało mi się skończyć mój kolejny rysunek. Zajęło mi to trochę więcej czasu, niż zakładałem, ale wyszło niezgorzej. Ponadto jest to pierwszy rysunek, do wykonania którego używałem tak oszałamiającej ilości czerni i szarości, a wierzcie mi, te kolory są jednymi z najtrudniejszych do opanowania wg mnie. Dla dodania kolorytu próbowałem jeszcze dodać trochę rozbłysków jasności emitowanej przez klepsydrę, ale akurat ten element niebyt mi się podoba. Ale jako, że to był mój pierwszy raz w tej materii...
    Niemniej jednak bawcie się dobrze ;)
  • No nieźle, skala szarości zawiera wszystkie informacje na temat nasycenia kolorów - dlatego jest najtrudniejsza do opanowania i dlatego też nalpepiej jest na początku trworzyć w skali szarości a później nałożyć kolory - jak wygląda dobrze w szarości to kolory też będą dobrze wyglądać. (mowa o digital painting)

Co do samego rysunku to według mnie ramiona trochę dziwnie wyglądają w odniesieniu do szyi która zakryta jest włosami. Jak na pierwszy raz to bardzo dobrze Ci to wyszło :)
  • Długo mnie nie było ;) Szkoda, że na warsztaty nie udało mi się nic machnąć jak dotąd (poniekąd przez zbyt ambitne podejście do tematu :)), co wcale nie oznacza, że niczego nie dokonałem. Rezultat pracy kilku ostatnich dni mam zaszczyt wam zaprezentować dzisiaj. Jest tu parę niedoróbek, ale kto nie popełnia błędów ten niczego się nie nauczy. Jestem gotowy na szczerą krytykę. Enjoy!
  • Bardzo podoba mi się kolorystyka, jeśli chodzi o uwagi to mam wrażenie że coś jest nie tak z rękoma - wydaje mi się jak by były tył do przodu, najprawdopodobniej przez zagięcia na materiale, albo pozycję dłoni.
  • Bardzo fajnie wyszło pod względem kolorystycznym. Ognie w tle sprawiają, że nie ma tego poczucia pustki, co korzystnie wpływa na całość.
    Przyczepiłbym się w sumie dwóch rzeczy.
    1. Trzy fałdy w okolicach brzucha. Są rozmieszczone zbyt równomiernie i w dodatku tworzą taki iluzoryczny efekt umięśnionego brzucha - a chyba nie o to pewnie chodziło :P.
    2. Biodra jak na postać kobiecą są zbyt wąskie. Mógłbyś tego uniknąć gdybyś zrobił bardziej wypukłe niż wklęsłe brzegi spódnicy.
    Ogólnie jak zawsze jest super :).
  • @Daisetsu-bushido dobrze to wiem. Jakoś nigdy nie potrafiłem ogarnąć tych wszystkich fald i zagnieceń.. Być może lubię symetrię zbyt mocno ;) Ale postaram się poprawić.
  • Podoba mi się, mimo że nie trawię koloru żółtego i pomarańczowego. Wszystko jest do siebie kolorystycznie dopasowane. Fakt- trochę zbyt równomiernie układają się fałdy na bluzce w okolicy brzucha ale to nie przeszkadza tak bardzo jak ucięte nogi.
  • Mi akurat ucięte nogi nie przeszkadzają :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.