Szkicownik Aesgariela

245

Komentarz

• Nie wiem. Wydaje mi się, że z ręką anatomicznie powinno być wszystko w porządku, więc to pewnie rękaw. Jak powszechnie wiadomo fałdy ubrań nie są moją mocną stroną :D
  • edytowano czerwiec 2016
    Ogólnie napiszę, twoje prace kojarzą mi się z rysunkami Daisetsu-bushido. Są dokładne-szczegółowe, proporcje nie drażnią oka lecz są według mnie zbyt opływowe, przez co stają się nie za ciekawe aż można pomyśleć iż właśnie coś jest nie tak, jak z tą ręką o której wypowiadali się poprzednicy.

Ale masz bardzo mocne zadatki na rysowanie miast i przedmiotów martwych, o ile właśnie od nich nie zacząłeś lub masz w tym większe doświadczenie niż przy postaciach.
  • Niewiele poradzę, że na razie to wszystko wygląda, jak wygląda. Podoba mi się kierunek, w którym zmierza mój styl, ale jak mówiłeś, widzę też tu wiele miejsca na poprawę. Akurat dynamika rysunku to jest moja pięta achillesowa. Postaram się następnym razem narysować bardziej dynamiczną pozę. Wtedy zobaczymy.
  • I oto powracam z nowymi rysunkami, dając Wam jednocześnie okazję do pośmiania się i bezwzględnego wytykania moich błędów palcami.

Pierwszy z moich rysunków to moja dość nieporadna próba zmierzenia się z pozą bardziej aktywną. Zapewne w tym miejscu zauważycie moją ciut zbyt długą szyję i nazbyt cofnięty lewy bark postaci oraz oczywiście ciut niewykończoną dłoń.

Drugi rysunek machnąłem dość szybko nie myśląc zbytnio o tematyce. ot po prostu zwykła próba rysowania włosów.

Enjoy.
    sgv2.jpg 608.1K
  • Czym kolorujesz te obrazki? Ołówkiem, kredką?
  • Ołówkiem. Na kredki na razie mnie nie stać ;)
  • Nice, masz ode mnie mentalnego kciuka w górę.
  • Dzięki ;) Podeprze moją rękę przy następnej fryzurze.
  • Moja kolejna praca doczekała się publikacji na forum. Mam nadzieję, że nie objedziecie jej za bardzo, gdyż testowałem inną metodę składania pozy, dlatego może się wydawać odrobinę sztywna i niedopracowana.
  • Myślę że jest dobrze, z wyjątkiem prawej ręki - jednak jest to raczej spowodowane ubiorem, w sensie rysowania materiału pod odpowiednim kątem itp.

Teraz prawy rękaw wydaje mi się troszkę dziwny, w miejscu gdzie łączy się z ramieniem :)
  • bardzo ładnie:)
  • Dzięki ;)
    @dth Sprawa rysowania ubioru w moim przypadku jest ciężka i zawsze sprawia mi dużo problemów, ale myślę, że powoli łapię o co w tym chodzi. Najgorzej jest, gdy się przedobrzy, co widać na tym nieszczęsnym rękawie.
  • No cóż, przyszedł czas, by podzielić się z Wami moim kolejnym rysunkiem. Nie jest może najlepszy, ale za to miałem sporo frajdy rysując go.
    devil1.jpg 810.9K
  • Coraz lepiej :)

Jedyna rzecz która jakoś tak mnie męczy to chyba to że ręce są ciut za długie, chodzi o przedramię i odległość do łokcia.

Wydaje mi się że lewa dłoń powinna być od razu przy rękawie - teraz wygląda tak jak by była rozciągnięta aby dosięgnąć miecz.

Oczywiście powodem może być sam rękaw - ciężko określić, lub po prostu to ze mną coś jest nie tak ;)
  • Super jak dla mnie
  • Po wielu rysunkach zakończonych na etapie tuszowania linii przyszedł czas na mój pierwszy kolorowy rysunek. Jak zapewne zauważycie kolorowałem kredkami. Po skanowaniu barwy rysunku trochę odbiegają od oryginału na papierze, więc proszę nie wypominajcie dziwnego odcienia ;)
  • Odcień nie jest jakiś dziwny, a kolory zawsze można podkręcić po przeskanowaniu ;)

Kredkami praktyczni nie kolorowałem ale widać że kolory nie są jednolite więc widać światło i cienie tak więc dobra robota!

Jeśli chodzi o ogólne uwagi to wydaje mi się że ułożenie prawej ręki jakoś dziwnie zwęża dół rysunku, przez co cała jego górna część wydaje dość duża.

Czyli mamy taki jak by odwrócony trójką od góry do dołu, przez co powstaje złudzenie nieproporcjonalności.

Możesz to przetestować, przy użyciu drugiej kartki - zakryj sam dół rysunku np. tuż za fioletowym kołnierzykiem a następnie odkryj.

Zobacz czy nie ma różnicy w proporcjach postaci między zakrytym a odkrytym obrazkiem ;)
  • Rozumiem Twój punkt widzenia, Sensei i przyznaję, że z kompozycją mam jeszcze niejakie problemy. Ale walczę z tym jak tylko mogę.
    Dzięki za poradę.
  • Proponuję pobawić się w kadry komiksu - to zupełnie inna zabawa niż pojedynczy rysunek ponieważ liczy się to aby sekwencja miała sens i okazuje się że np. trzeba narysować postać z dziwnego kąta - np z lotu ptaka, albo w dziwnej pozie ;)

Plus jest taki że wtedy zaczynamy myśleć o całej sylwetce, bo jeśli coś ma dziwną pozę to jakoś musimy do tego dojść, czyli wyobrazić sobie i naszkicować co gdzie miało by się znajdować.

Szybszym sposobem jest szkicowanie samych "patyczaków" w dziwnych pozach, bez detali bo to często właśnie przez detale leżą podstawy - kiedy od za bardzo skupiamy się na detalach a podstawową konstrukcję pozy traktujemy po macoszemu.
  • Łapcie moje kolejne dzieło. Mam nadzieję, że wyszło znośnie, bo kolorowanie zajęło mi trochę czasu. Kredki bywają męczące ;)
  • Jak dla mnie super :)
  • Dzięki ;) Nie sądziłem, że kredkami da radę tak fajnie kolorować. Przyznam, ze nie doceniałem ich wcześniej.
  • bardzo ładnie kolorujesz :)
  • Moje kolejne dzieło. Jeszcze ciepłe, gdyż kończone wczoraj późnym popołudniem.
    Do kolorów nie mam jak się przyczepić, ale pozycja ramienia ostatecznie jest trochę dziwna, chociaż namęczyłem się z nią mocno.
  • Dla mnie super ♥
  • Bo tu nie chodzi o ramię, tylko o szyję która nie wygląda na zgiętą.

Tak jak by osoba patrzyła na wprost (widok 3/4), tyle że z tułowiem z boku - chyba nie można aż tak okręcić głowy ;)
  • W ramieniu też leży problem. I pewnie ten szal na szyi tez wcale nie pomaga. A co do pozycji głowy to jej jestem prawie pewien, no, może trochę źle dobrałem miejsce na oczy...

Ale cóż, kto nie popełnia błędów, ten się nie rozwija. Następny rysunek będzie lepszy.
  • http://img09.deviantart.net/8ac3/i/2012/117/4/d/drawing_necks_by_moni158-d4xqcn4.png

Przedostatnia poza, to miałem na myśli i jak widzisz nie wiele brakuje jeśli głowa ma być w tej pozycji ;)

Podejrzewam jendak że bardziej chodziło o coś takiego:

http://sta.sh/0h32w56wb2r

W każdym razie polecam również ;)

• Ogólnie mi się bardzo podoba ale mam wrażenie, że głowa postaci jest jakoś dziwnie wykręcona
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.