Szkicownik Aesgariela

edytowano maj 2016 w Kącik Artystyczny
Czas chyba i na mnie, by pokazać to i owo na forum publicznym, coby zostać zmieszanym z gruzem za mój brak umiejętności :)
Na pierwszy ogień pójdzie moja najnowsza praca przedstawiająca czarownicę:
«1345

Komentarz

• ale narzekasz. szczerze mowiac rysujesz lepiej od mojej kolezanki ktora cwiczy mange od 12 lat :'3
    tylko rece osobiscie bym skrocila i noge/spodniczke poprawila, bo na chwile obecna amputowano jej posladek
  • A tam od razu mieszać z gruzem. Lepiej z wunglem. Bardziej rzuca się w oczy >:D

Anyways, fajny kontur. Rysowane z głowy czy z jakiejś mangi? Podoba mi się, jak poprawnie wyszła ci ksiązka.

Co do poprawy:
    - kadrowanie- postać jest nieprzyjemnie dla oka ucięta w połowie nóg
    - ustawienei kończyn- niby wszystko jest ok, ale brakuje im 'gibkości'. Spoko, to się wyrabia z czasem
    - szyja jest trochę za gruba w stosunku do chudziutkich rąk i nóg
    - prawe kolano nie może się tak wykręcić, jak je naryswałeś
    - faaaaałdy...za sztywne! : D

Smaruj dalej i czekam na jakieś kolorowe arty ^^
  • Dzięki za opinie wszelkiego rodzaju :) Cztery miechy smarowania dwie godziny dziennie przynoszą rezultaty. Co do samej postaci jest ona narysowana całkowicie z głowy i jest w pełni oryginalna.
  • W takim razie masz leb do tego. Milo widzieć ze są ludzie którzy ustalają sobie cel i po prostu go realizują wyłączając przy tym totalną bezmyślność. Masz deviantarta? Chetnie bym poobserwowala jak dalej się będziesz rozwijal :3
  • Jestem jeszcze trochę za słaby, by publikować na deviancie. Póki co będę publikował tutaj, abyście wszyscy pomogli mi się rozwinąć. Póki co czekajcie na moją kolejną pracę. Jest już w drodze. ;)
  • za słaby? tam są nawet osoby, które wcale nie rysują, albo wstawiają bazgroły dla siebie ;_; zakładaj konto i nie wymyślaj!
  • Zastanowię się jeszcze nad tym, obiecuję ;)
    Póki co łapcie kolejny mój bazgroł i narzekajcie na niego do woli. Tak nawiasem mówiąc kroi mi się chyba powoli jakaś historia, gdyż panie wyglądają na takie, które uczęszczają do jednej szkoły...
    nn02.jpg 139.2K
  • Podoba mi się to jak bardzo mangowy jest twój styl, ja nigdy takiego nie potrafiłam wypracować :(
    Największą wadą tych rysunków jest chyba brak takiego... flow xD Postacie wyglądają na dosyć sztywne i pozy nie są wystarczająco naturalne. MI w takiej sytuacji pomogło rysowanie z referencji "lejących się" póz, ewentualnie scen tańca, aby załapać co wygląda na naturalne, a co nie.
    Cztery miechy smarowania dwie godziny dziennie
    Tak jak ty, to ja rysowałam po kilku latach ćwiczeń, więc nie ma co się przejmować swoimi umiejętnościami :D
  • Chyba będę musiał spróbować Twojej metody, bo jak na razie za nic nie mogę załapać metody na narysowanie jakiejkolwiek pozy bardziej aktywnej, albo opracować coś na własny użytek. Niemniej jednak dzięki za poradę. Dobrze jak artystyczna brać potrafi się wspierać ;)
  • Flow można osiągnąć kiedy dajemy się ponieść ołówkowi - tak jak z rysowaniem włosów, jeśli natomiast chodzi o pozy to polecam szybkie szkice.

http://www.posemaniacs.com/thirtysecond

Przygotowujemy się do rysowania, i naciskamy przycisk Start.
    Pozy będą zmieniać się co 30 sekund. Twoje umiejętności na pewno się poprawią jeśli będziesz tak ćwiczyć codziennie nawet tylko dwa razy (np. rano i wieczorem) po 5 minut (10 figur po 30 sekund)

Ja zaczynałem od 60 lub 90 sekund, z czasem nabierzesz wprawy i szybkości :)
    Pamiętaj że nie muszą to być ładne rysunki, to jest ćwiczenie i nikt nie musi ich oglądać ponieważ robisz to dla siebie.

Chodzi o ilość godzin i czasem lepiej zrobić 5 minut każdego dnia niż co dziennie obiecywać sobie że "jutro zrobię dwie godziny" :)
  • Dzięki Waszej pomocy za niedługo osiągnę jakieś poważne efekty ;) Spróbuję każdej z wymienionych tu metod, by sprawdzić, która w moim przypadku odniesie najlepsze rezultaty. Jeszcze raz dzieki za wszelką pomoc, którą od Was otrzymałem. Wszyscy jesteście wielcy :)
  • dthdth
    edytowano maj 2016
    @Aesgariel Jeśli chodzi o samą technikę rysowania to polecam ten filmik:

Od tego fragmentu zaczyna się prezentacja techniki i kilka bardzo przydatnych porad - przynajmniej dla mnie dotyczących rysowania tradycyjnymi środkami. (które mają zastosowanie podczas używania tabletu)

Subtelna zmiana chwytu pozwala przejść z rysowania "technicznego" (mechaniczne i proste kształty) do "biologicznego" (bardzo dynamiczne linie).

To miałem na myśli mówiąc o tym aby dać ponieść się ołówkowi, jak również w lekcji "jak rysować lepiej" na temat ćwiczeń i rysowania nie zmazywalnymi środkami. :)

PS:
    Oczywiście mimo iż w filmiku prezentowane są różne szkicowniki, sam Feng wspomina o tym że głównie rysował na papierze do drukarki.
  • Dzięki :) Usilnie się starasz, bym poprawił swój warsztat i za to jestem Ci wdzięczny. Być może w przyszłości, jak dojdę do tworzenia własnej mangi nazwę jedną z postaci Twoim imieniem ;)
  • Cieszę się ze mogę pomóc, w końcu jesteśmy tutaj aby wzajemnie sobie pomagać :)

• Co jak co, ale charakter typowego stylu mangowego udaje ci się osiągnąć w naprawdę fajnym wydaniu. Bardzo podoba mi się podejście do detalu i schludność kreski. Jeśli chodzi o uwagi, to tak jak wspomniał DTH polecam ćwiczenia z pozami. Poza tym polecam też skupić się nieco bardziej na wrażeniu trójwymiarowości - rękojeść miecza na drugim obrazku nie wygląda najlepiej pod tym względem. W tym celu należy wyobrazić sobie postać i jej otoczenie w przestrzeni trójwymiarowej - najlepiej w postaci prostych brył. Chodzi o to, żeby przedstawiać określone części ciała lub przedmioty pod odpowiednim kątem i wielkością, żeby pomimo braku cieni sprawiały wrażenie jakby były w 3D a nie płaskie.
  • Wierz mi, cały czas nad tym pracuję, ponieważ i mnie samemu wydaje się, że mam jeszcze trochę miejsca do poprawy. Cieszą mnie też słowa o schludności kreski, gdyż była to rzecz co do której zawsze mam i chyba będę miał wątpliwości. Bogowie w swym okrucieństwie dali mi dryg do szkicowania, ale jeśli chodzi o tusze, ręka drży mi jak po całej nocy pijaństwa okupionej ciężkim kacem nazajutrz. Na szczęście opanowuję to jakoś powoli, więc sądzę, że za jakiś czas będziemy mogli cieszyć oczy czymś więcej niż tylko niezłymi rysunkami :)
  • Czas na mojego kolejnego maziaja. Możecie się do woli czepiać skrzydeł, bo nie opanowałem techniki ich rysowania. Włosy też nie są jakieś nadzwyczajne, ale pracuję nad tym ;)
    0011.jpg 162.7K
  • Albo mi się zdaje albo coś nie tak jest z ramionami, chyba są trochę za nisko jak na moje oko.
    Poza tym brakuje zróżnicowanej grubości kreski, która nadała by głębie - w zadzie to plus trochę cieniowania i panel mangi gotowy ;)

Chodzi o to aby oko odróżniło tło od pierwszego planu na bazie samego "szkicu", jak uchwycisz głębię to jesteś w domu ;)

Tak więc polecam zgłębić temat, "grubości" kreski oraz zabawę przy każdym rysunku :)
  • Dzięki za uwagi. Postaram się je uwzględnić w moim kolejnym rysunku, który jest w fazie detalowania. I raczej powinien być trochę inny niż to, do czego sam przywykłem.
  • Bardzo ładnie. Ostatni rysunek najbardziej mi się podoba.
  • Dzięki ;) Cały czas staram się poprawiać mój warsztat.
  • I kolejny mój rysunek ląduje w szkicowniku. Nie jest wiele lepszy od poprzednich, ale każdy progres jest lepszy niż jego brak.
    sketch2.jpg 163.8K
  • Widzę zabawę grubością kreski, na duży plus - dzięki temu głębia jest większa.

Jedyny mankament to lewa ręka - jest zbyt prosta i wygląda tak jak by nie było łokcia.
    Pozwoliłem sobie pomazać twój rysunek, mniej więcej o to mi chodzi ;)

feedback.jpg 180.1K
  • Z anatomią jeszcze mam trochę problemów, zwłaszcza w sytuacjach kiedy postaci, które rysuję mają zgięte ręce. Wtedy wydaje mi się, że są za krótkie i na siłę je wydłużam, często nieświadomie. Ale ten problem próbuję zwalczyć. Dzięki za wszelką udzieloną pomoc. Jesteście wielcy ;)
  • ale tak bardzo ładnie Ci wyszło :) Ja też mam już klika nowych rysunków więc wrzucę :)
  • No cóż, czas przyszedł, by objawić Wam kolejny owoc mojej walki o ogarnięcie proporcji. Tym razem starałem się wpleść elementy tła do tego rysunku, więc nie bądźcie dla mnie zbyt ostrzy, jeśli coś w tej materii poszło nie tak ;p Takoż jeśli chodzi o zróżnicowanie grubości kreski musicie być wyrozumiali, gdyż póki co dysponuje jedynie pisakiem o grubości 0,4. Całą resztę mieszajcie z bigosem. Przynajmniej się najem ;)
  • dla mnie ładnie. Ja bym tylko pokolorowała jakoś postać :)
  • Wiem. Kiedyś pewnie doczeka się ona edycji w kolorze, ale na razie skupiam się na ogarnięciu proporcji.
  • Nie chce tu się wypowiadać o Twoich umiejętnościach ale moim zdaniem lewa ręka wgląda jakby była wykręcona. Dziwnie to trochę wygląda. Nie wiem może tak ma być :)
  • Potwierdzam, lewa ręka wygląda dziwnie - dłoń jest za bardzo wykręcona, powodem może też być ubranie.

Polecam rysować krótki rękaw albo bez rękawów - tak aby opanować sam kształt i proporcje ręki ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.