Ulubiony/podziwiany artysta

Hej wszystkim!
W sumie to nie miałam pojęcia, gdzie taki temat mógłby pasować i gdzie go umieścić, w razie czego proszę o poprawienie mnie!
Chciałabym was zapytać o swojego ulubionego artystę-rysownika - kogokolwiek, kogo bardzo podziwiacie, w jakiś sposób się wzorujecie, zazdrościcie, uwielbiacie jego mangi/rysunki/cokolwiek. Możecie wymienić nawet kilku, jestem ciekawa waszych opinii!

Komentarz

• edytowano 7 kwiecień
    Takasi obata i tsukumi oba - bakuman
  • dthdth
    edytowano maj 2016
    Heh, moim akurat nie jest mangaka ale concept artist - czyli osoba tworząca projekty do gier i filmów, tak jak w komiksach trzeba wszystko zaprojektować np jak ma wyglądać zbroja we władcy pierścieni itp.

Feng Zhu, który prowadzi szkołę w singapurze, wiele się nauczyłem z jego filmików:

https://youtube.com/user/FZDSCHOOL

Wcześniej nie wiedziałem że można w ten sposób "rysować", czyli tworzyć coś z głowy w bardzo szybkim czasie, pracując super wydajnie - niezależnie od tego co to jest.

Jeśli ktoś zna angielski to polecam obejrzenie design cinema - wiedza która jest tam przekazywana jest po prostu niesamowita :)
  • Z typowych artystów zdecydowanie ci secesyjni, czyli Alfons Mucha i Gustav Klimt, ale także Bob Rafei, który tworzył concept arty do serii Jack and Daxter. Jestem zakochana w tym świecie <3
    Tutaj można pooglądać jego pomysły http://www.bobrafei.com/home.htm
    Strasznie mnie inspirują, chociaż niezupełnie wpisują się w moje kanony.
  • @Mai.Mashiro8 - oj tak, gość jest prześwietny! Też go bardzo podziwiam, chciałabym kiedyś tak umieć.
    @dth - muszę się zainteresować, zaciekawiłeś mnie. Po twoich rysunkach w lekcji nie spodziewałam się, że będziesz gustował w czymś takim! Ciekawe. : D Zajrzę na pewno!
    @Namae - chodziło o wszystkich artystów, jacy przychodzą do głowy. *U* No, przyznaję, że słuszne masz typy, sama podziwiam. No i prace tego pana rzeczywiście fajne, również nie moja stylistyka, ale podziwiać można, nie?

Ja mam wielu takich ludzi, którzy mnie inspirują, ale moją mistrzynią jest Nakamura Asumiko. (google zapraszają) Rysuje głównie mangi, dużo shounen-ai/yaoi, dużo dramatów, dużo romansów, ale zawsze wszystko u niej jest takie czyste i szczere. I DAAAAAAAMN, ta kreska, moje oczy wyłażą z orbit! Szczególnie twarze, które rysuje, oczy właśnie, mogę się na nie gapić godzinami. Nie dość, że piękne rzeczy, to jeszcze piękne historie. Oddałabym wiele, żeby rysować jak ona, żeby ją spotkać, żeby... No cokolwiek! Mam jeszcze kilka podobnych osób, które prawie tak samo podziwiam, ale to nigdy nie ten poziom <3
  • W maju wychodzi bakuman -mam zamiar zbierać w dodatku dwaj główni bohaterzy to są moimi mentorami ,mam nadzieje że może kiedyś też bede wydawna:)
  • Ja to nie mam ulubionego artysty, aczkolwiek podoba mi się styl Tetsuyi Nomury.
  • edytowano maj 2016
    Namae napisał użytkownik: »
    Z typowych artystów zdecydowanie ci secesyjni, czyli Alfons Mucha i Gustav Klim
    Ci dwaj panowie to miód na moje oczy.

Ja mam niestety zbyt wielu artystycznych bohaterów, aby nawet próbować zawęzić krąg. Mogę tylko spróbować.
    Haoxin Z- za przyjemne operowanie światłem
    Janice Chu- świetny, minimalistyczny styl
    Artur Sadłos- a co. Polacy też mają nielicznych dobrych przedstawicieli

i wielu innych :D

• Moi ulubieńcy już nie żyją. :) To właściwie graficy-ale też świetni. Uwielbiam Bruno Schultz-a i Albrechta Durer-a za ich mroczny klimat i te przerażające sceny. Schultz miał te swoje karykaturalnie przerażające postaci natomiast Durer to mistrz którego podziwiam nie tylko za grafiki z dostojnymi aniołami walczącymi ze złem, ale także za wspaniałe malarstwo. Chyba nie znam artysty który namalowałby więcej autoportretów niż ten człowiek - a robił to wspaniale.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.