Prace Daisetsu

13»

Komentarz

 • Zgłoszeń na Silent Manga mam już 5, ale z obecnego konkursu można opublikować dopiero po ogłoszeniu wyników. Dlatego też mogę pokazać 4 z poprzednich edycji. Oto one:
  http://smacmag.net/v/sma4/neko-by-daisetsu-bushido/ - NEKO
  http://smacmag.net/v/sma5/memory-fragment-by-daisetsu-bushido/ - Memory Fragment
  http://smacmag.net/v/sma5/glass-wall-by-daisetsu-bushido/ - Glass Wall
  http://smacmag.net/v/sma6/my-childhood-hero-by-daisetsu-bushido/ - My Childhood Hero.

  Trochę ich się już gromadzi :P. A z czasem na pewno jeszcze kilka przybędzie.
  Dzięki :).
 • 25ph2z5.jpg

  Kolejny rysunek. Tym razem fanart z serii Shoujo Shuumatsu Ryokou.
  Tło nie było łatwo zrobić, ale na szczęście jakoś wyszło :).
 • Fajny klimat, ile czasu ci to zajęło?
 • Dziękuję.
  Całość mniej więcej 10h. Najwięcej zajęło rysowanie tła. Poza tym liczba postaci też ma znaczenie jeśli chodzi o czas - z dwoma lub więcej to zawsze się wszystko przedłuża :P.
 • Wiadomo, no i oczywiście tła - chyba najbardziej lekceważona rzecz a najbardziej czasochłonna :tired_face:
 • dcv94y.jpg

  Praca z rastrami :). Tak jakoś mnie naszło na narysowanie świecy w deszczu.
 • Fajnie ci to wyszło, jedyny mankament jaki rzuca mi się w oczy to brak wpływu wiatru na płomień - mimo że działa on na włosy ;)
 • Bardzo podoba mi się rysunek w deszczu, ciekawe ujęcie z dołu i śliczna dziewczyna, mimo że nie przepadam za takim stylem. Podziwiam za ubranie, marszczenia i grę światła i cienia. I lubię wrażliwość jaka bije z tego rysunku >.>

  @dth może zamiast szukać mankamentów być coś wrzucił bo nie wiem nawet jak rysujesz xD nie można cię znaleźć w sieci.
 • Jeśli chodzi o rysunek daihatsu to zgadzam się z dth ,ale też z gadzam sie z Arachją
 • Prace rastrami zdecydowanie na plus- chyba lepiej je czujesz niż kolor? Gra świateł i cała reszta zdecydowanie lepiej wygląda.
  Ogólnie przyczepiłabym się do niekonsekwencji w perspektywie. Widać, że postać jest od dołu, ale świeczka już nie. Można powiedzieć, że zamiast stać na jej dłoniach- leży, jednak płomień wskazuje na to, że stoi :P

  Spróbowałam określić punkt zbiegu, ale myślę, że przesunęłabym go teraz trochę bardziej w lewo, ale chyba widac o co chodzi.
  2AzeD.jpg
 • Dzięki wielkie za komentarze :)
  No, płomień mógł być bardziej dynamiczny, to fakt. Dzięki wielkie Namae za twoją uwagę - jak zwykle o czymś zapomnę przez co rysunek pod koniec w pewnych miejscach może wyglądać dziwnie :P. Trzeba być po prostu czujnym.
  A dziś zamieszczam kolejnego one-shot-a, bo skończył się kolejny konkurs Silent Manga Audition i jak zwykle nic nie wygrałem :P. Cóż, kiedyś może się uda :P. W linku zawarte również poprzednie zgłoszenia. Tam też będę wrzucał wszelkie swoje przyszłe one-shot-y z Silent Mangi.
  https://tapas.io/episode/937452
 • Bardzo fajny komiks - wszystko jasne bez tekstu.

  To był jakiś narzucony temat? czy w zasadzie jest to samowolka?
 • DTH - Temat był narzucony i brzmiał "Fair play". Następna edycja zapowiada się za to ciekawie, bo są aż 3 tematy do wyboru. Ale wprowadzono ograniczenie do max 16 stron. Jak dobrze pójdzie to też spróbuję i na to coś zrobić.

  k0272u.jpg

  Chibi Neko narysowane dla kolegi :).
 • Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia, tylko jedno zgłoszenie przysługuje każdemu autorowi?

  Czy można przesłać pracę np. na wszystkie trzy tematy?
 • Dziękuję :). Na Silent Manga każdy może zgłaszać tyle prac ile tylko chce. Najważniejsze jest żeby komiks nie odbiegał od tematu oraz był bez słów.
  Z tego co wiem temat się wybierało z tych trzech. Ale myślę, że łączenie kilku w obrębie jednego zgłoszenia lub zgłaszanie kilku o różnych tematach też będzie mile przez nich widziane.
 • Nareszcie odnalazłam tą osobę z Polski, która jeszcze rysowała komiksy na "Silent Manga Audition". Powodzenia w marcowej edycji! (Ja nie mam pojęcia co narysować... jak zwykle. ;))
 • Miło, że jesteś :). Dzięki wielkie. Niestety nie wiem czy dam radę cokolwiek wysłać na marcową edycję :(. Tym bardziej, że w planach miałem wysłanie komiksu na MangamixNeo, ale póki co mam 3 strony z 8 zaplanowanych. Najwyżej dokończę i wyślę na kolejną edycję. Poza tym jestem ciekaw jak funkcjonują u nas rynki wydawnicze w kraju. A nuż może spróbuję i coś z tego będzie :P.
 • Udało się wreszcie wysłać zgłoszenie na MangamixNeo :). I poza tym postanowiłem spróbować swoich sił w innym programie graficznym niż GIMP. I tak oto pobrałem MediBang Paint Pro także znany jako Jump Paint [oba te programy wyglądają tak samo]. I oto efekt:

  yiixx.jpg

  Nie wiem, czy pozostanę w nim na dłużej jeśli chodzi o prace kolorowe, ale wydaje się mieć spory potencjał jeśli chodzi o prace czarno-białe z rastrami oraz strony mang.
 • Myślę że nie ma się do czego przyczepić a testując nowy program czasem bardziej przeszkadzają nam przyzwyczajenia np. do skrótów klawiszowych itp. niż same braki w programie.

  Ja raczej używał go nie będę bo nie ma na linux-a, tak więc zostaję przy photoshop-ie na windowsie i kricie na linuxie.

  Najważniesze to wyeliminować wymówkę, że trzeba system przełączać :)
 • w83k1l.jpg

  Coraz bardziej przyzwyczajam się do MediBang-a. Bardzo dobrze robi się w nim rysunki czrno-białe z rastrami. A kolorowe na razie dalej będę robił w GIMP-ie przez jakiś czas :).
 • No muszę przyznać, że wygląda dobrze i nie widzę spadku jakości względem GIMP-a :)
 • I znowu mnóstwo czasu minęło od ostatniej aktywności - serio nie nadążam za tym :P.

  712x4l.jpg

  Tym razem coś steampunk-owego. Żeby osiągnąć bardziej unikalny efekt obrazu wykonanego farbami olejnymi, użyłem oil paint brush-a w MediBang. Wyszło dosyć chaotycznie, ale zawsze warto poeksperymentować. A nuż wyjdzie coś ciekawego :).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.