Prace Daisetsu

13»

Komentarz

• Zgłoszeń na Silent Manga mam już 5, ale z obecnego konkursu można opublikować dopiero po ogłoszeniu wyników. Dlatego też mogę pokazać 4 z poprzednich edycji. Oto one:
    http://smacmag.net/v/sma4/neko-by-daisetsu-bushido/ - NEKO
    http://smacmag.net/v/sma5/memory-fragment-by-daisetsu-bushido/ - Memory Fragment
    http://smacmag.net/v/sma5/glass-wall-by-daisetsu-bushido/ - Glass Wall
    http://smacmag.net/v/sma6/my-childhood-hero-by-daisetsu-bushido/ - My Childhood Hero.

Trochę ich się już gromadzi :P. A z czasem na pewno jeszcze kilka przybędzie.
    Dzięki :).
  • 25ph2z5.jpg

Kolejny rysunek. Tym razem fanart z serii Shoujo Shuumatsu Ryokou.
    Tło nie było łatwo zrobić, ale na szczęście jakoś wyszło :).
  • Fajny klimat, ile czasu ci to zajęło?
  • Dziękuję.
    Całość mniej więcej 10h. Najwięcej zajęło rysowanie tła. Poza tym liczba postaci też ma znaczenie jeśli chodzi o czas - z dwoma lub więcej to zawsze się wszystko przedłuża :P.
  • Wiadomo, no i oczywiście tła - chyba najbardziej lekceważona rzecz a najbardziej czasochłonna :tired_face:
  • dcv94y.jpg

Praca z rastrami :). Tak jakoś mnie naszło na narysowanie świecy w deszczu.
  • Fajnie ci to wyszło, jedyny mankament jaki rzuca mi się w oczy to brak wpływu wiatru na płomień - mimo że działa on na włosy ;)
  • Bardzo podoba mi się rysunek w deszczu, ciekawe ujęcie z dołu i śliczna dziewczyna, mimo że nie przepadam za takim stylem. Podziwiam za ubranie, marszczenia i grę światła i cienia. I lubię wrażliwość jaka bije z tego rysunku >.>

@dth może zamiast szukać mankamentów być coś wrzucił bo nie wiem nawet jak rysujesz xD nie można cię znaleźć w sieci.
  • Jeśli chodzi o rysunek daihatsu to zgadzam się z dth ,ale też z gadzam sie z Arachją
  • Prace rastrami zdecydowanie na plus- chyba lepiej je czujesz niż kolor? Gra świateł i cała reszta zdecydowanie lepiej wygląda.
    Ogólnie przyczepiłabym się do niekonsekwencji w perspektywie. Widać, że postać jest od dołu, ale świeczka już nie. Można powiedzieć, że zamiast stać na jej dłoniach- leży, jednak płomień wskazuje na to, że stoi :P

Spróbowałam określić punkt zbiegu, ale myślę, że przesunęłabym go teraz trochę bardziej w lewo, ale chyba widac o co chodzi.
    2AzeD.jpg
  • Dzięki wielkie za komentarze :)
    No, płomień mógł być bardziej dynamiczny, to fakt. Dzięki wielkie Namae za twoją uwagę - jak zwykle o czymś zapomnę przez co rysunek pod koniec w pewnych miejscach może wyglądać dziwnie :P. Trzeba być po prostu czujnym.
    A dziś zamieszczam kolejnego one-shot-a, bo skończył się kolejny konkurs Silent Manga Audition i jak zwykle nic nie wygrałem :P. Cóż, kiedyś może się uda :P. W linku zawarte również poprzednie zgłoszenia. Tam też będę wrzucał wszelkie swoje przyszłe one-shot-y z Silent Mangi.
    https://tapas.io/episode/937452
  • Bardzo fajny komiks - wszystko jasne bez tekstu.

To był jakiś narzucony temat? czy w zasadzie jest to samowolka?
  • DTH - Temat był narzucony i brzmiał "Fair play". Następna edycja zapowiada się za to ciekawie, bo są aż 3 tematy do wyboru. Ale wprowadzono ograniczenie do max 16 stron. Jak dobrze pójdzie to też spróbuję i na to coś zrobić.

k0272u.jpg

Chibi Neko narysowane dla kolegi :).
  • Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia, tylko jedno zgłoszenie przysługuje każdemu autorowi?

Czy można przesłać pracę np. na wszystkie trzy tematy?
  • Dziękuję :). Na Silent Manga każdy może zgłaszać tyle prac ile tylko chce. Najważniejsze jest żeby komiks nie odbiegał od tematu oraz był bez słów.
    Z tego co wiem temat się wybierało z tych trzech. Ale myślę, że łączenie kilku w obrębie jednego zgłoszenia lub zgłaszanie kilku o różnych tematach też będzie mile przez nich widziane.
  • Nareszcie odnalazłam tą osobę z Polski, która jeszcze rysowała komiksy na "Silent Manga Audition". Powodzenia w marcowej edycji! (Ja nie mam pojęcia co narysować... jak zwykle. ;))
  • Miło, że jesteś :). Dzięki wielkie. Niestety nie wiem czy dam radę cokolwiek wysłać na marcową edycję :(. Tym bardziej, że w planach miałem wysłanie komiksu na MangamixNeo, ale póki co mam 3 strony z 8 zaplanowanych. Najwyżej dokończę i wyślę na kolejną edycję. Poza tym jestem ciekaw jak funkcjonują u nas rynki wydawnicze w kraju. A nuż może spróbuję i coś z tego będzie :P.
  • Udało się wreszcie wysłać zgłoszenie na MangamixNeo :). I poza tym postanowiłem spróbować swoich sił w innym programie graficznym niż GIMP. I tak oto pobrałem MediBang Paint Pro także znany jako Jump Paint [oba te programy wyglądają tak samo]. I oto efekt:

yiixx.jpg

Nie wiem, czy pozostanę w nim na dłużej jeśli chodzi o prace kolorowe, ale wydaje się mieć spory potencjał jeśli chodzi o prace czarno-białe z rastrami oraz strony mang.
  • Myślę że nie ma się do czego przyczepić a testując nowy program czasem bardziej przeszkadzają nam przyzwyczajenia np. do skrótów klawiszowych itp. niż same braki w programie.

Ja raczej używał go nie będę bo nie ma na linux-a, tak więc zostaję przy photoshop-ie na windowsie i kricie na linuxie.

Najważniesze to wyeliminować wymówkę, że trzeba system przełączać :)
  • w83k1l.jpg

Coraz bardziej przyzwyczajam się do MediBang-a. Bardzo dobrze robi się w nim rysunki czrno-białe z rastrami. A kolorowe na razie dalej będę robił w GIMP-ie przez jakiś czas :).
  • No muszę przyznać, że wygląda dobrze i nie widzę spadku jakości względem GIMP-a :)
  • I znowu mnóstwo czasu minęło od ostatniej aktywności - serio nie nadążam za tym :P.

712x4l.jpg

Tym razem coś steampunk-owego. Żeby osiągnąć bardziej unikalny efekt obrazu wykonanego farbami olejnymi, użyłem oil paint brush-a w MediBang. Wyszło dosyć chaotycznie, ale zawsze warto poeksperymentować. A nuż wyjdzie coś ciekawego :).
  • 2njhqnp.jpg

Wesołego Halloween! Dla tych, którzy obchodzą :P.
  • 24nl8d0.jpg

Kolejna praca o tematyce steampunk-u. Chyba pozostanę przy tym na dłużej :).
  • Ładnie ci wychodzi, więc możesz zostać. Prawa stopa wygląda na nieco sztywną, ale to robot więc może tak ma być.
  • 11hwkls.jpg
    Postanowiłem zmienić software.
    Od tej chwili wszystkie moje prace będę robił w Clip Studio Paint EX - promocja z okazji Black Friday swoje zrobiła :P.
    Powyższy obrazek jest pierwszą próbą zaznajomienia z programem.
  • edytowano 1 grudzień
    Ja uznałem że zostanę przy Paint.net póki nie dojdę do kresu jego możliwości, próbowałem zmieniać ale za każdym razem jednak wracałem do pierwotnego programu. Nie powiem że lepiej lub gorzej ci wyszło niż poprzednie, ale chyba widać delikatną różnicę jeśli chodzi o półtony. Na pewno jest inaczej.

Ta ręka chyba dziwnie się układa, jakby była od kogoś innego (Trochę nienaturalnie to wygląda). Poza tym ładnie, uważam że to dobra sprawa mieć własny styl :) Też będę się starał
  • Prawdę mówiąc ja nie widzę różnicy, a to chyba dobrze bo oznacza że narzędzie nie jest takie ważne ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.