Prace Daisetsu

13»

Komentarz

• Zgłoszeń na Silent Manga mam już 5, ale z obecnego konkursu można opublikować dopiero po ogłoszeniu wyników. Dlatego też mogę pokazać 4 z poprzednich edycji. Oto one:
    http://smacmag.net/v/sma4/neko-by-daisetsu-bushido/ - NEKO
    http://smacmag.net/v/sma5/memory-fragment-by-daisetsu-bushido/ - Memory Fragment
    http://smacmag.net/v/sma5/glass-wall-by-daisetsu-bushido/ - Glass Wall
    http://smacmag.net/v/sma6/my-childhood-hero-by-daisetsu-bushido/ - My Childhood Hero.

Trochę ich się już gromadzi :P. A z czasem na pewno jeszcze kilka przybędzie.
    Dzięki :).
  • 25ph2z5.jpg

Kolejny rysunek. Tym razem fanart z serii Shoujo Shuumatsu Ryokou.
    Tło nie było łatwo zrobić, ale na szczęście jakoś wyszło :).
  • Fajny klimat, ile czasu ci to zajęło?
  • Dziękuję.
    Całość mniej więcej 10h. Najwięcej zajęło rysowanie tła. Poza tym liczba postaci też ma znaczenie jeśli chodzi o czas - z dwoma lub więcej to zawsze się wszystko przedłuża :P.
  • Wiadomo, no i oczywiście tła - chyba najbardziej lekceważona rzecz a najbardziej czasochłonna :tired_face:
  • dcv94y.jpg

Praca z rastrami :). Tak jakoś mnie naszło na narysowanie świecy w deszczu.
  • Fajnie ci to wyszło, jedyny mankament jaki rzuca mi się w oczy to brak wpływu wiatru na płomień - mimo że działa on na włosy ;)
  • Bardzo podoba mi się rysunek w deszczu, ciekawe ujęcie z dołu i śliczna dziewczyna, mimo że nie przepadam za takim stylem. Podziwiam za ubranie, marszczenia i grę światła i cienia. I lubię wrażliwość jaka bije z tego rysunku >.>

@dth może zamiast szukać mankamentów być coś wrzucił bo nie wiem nawet jak rysujesz xD nie można cię znaleźć w sieci.
  • Jeśli chodzi o rysunek daihatsu to zgadzam się z dth ,ale też z gadzam sie z Arachją
  • Prace rastrami zdecydowanie na plus- chyba lepiej je czujesz niż kolor? Gra świateł i cała reszta zdecydowanie lepiej wygląda.
    Ogólnie przyczepiłabym się do niekonsekwencji w perspektywie. Widać, że postać jest od dołu, ale świeczka już nie. Można powiedzieć, że zamiast stać na jej dłoniach- leży, jednak płomień wskazuje na to, że stoi :P

Spróbowałam określić punkt zbiegu, ale myślę, że przesunęłabym go teraz trochę bardziej w lewo, ale chyba widac o co chodzi.
    2AzeD.jpg
  • Dzięki wielkie za komentarze :)
    No, płomień mógł być bardziej dynamiczny, to fakt. Dzięki wielkie Namae za twoją uwagę - jak zwykle o czymś zapomnę przez co rysunek pod koniec w pewnych miejscach może wyglądać dziwnie :P. Trzeba być po prostu czujnym.
    A dziś zamieszczam kolejnego one-shot-a, bo skończył się kolejny konkurs Silent Manga Audition i jak zwykle nic nie wygrałem :P. Cóż, kiedyś może się uda :P. W linku zawarte również poprzednie zgłoszenia. Tam też będę wrzucał wszelkie swoje przyszłe one-shot-y z Silent Mangi.
    https://tapas.io/episode/937452
  • Bardzo fajny komiks - wszystko jasne bez tekstu.

To był jakiś narzucony temat? czy w zasadzie jest to samowolka?
  • DTH - Temat był narzucony i brzmiał "Fair play". Następna edycja zapowiada się za to ciekawie, bo są aż 3 tematy do wyboru. Ale wprowadzono ograniczenie do max 16 stron. Jak dobrze pójdzie to też spróbuję i na to coś zrobić.

k0272u.jpg

Chibi Neko narysowane dla kolegi :).
  • Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia, tylko jedno zgłoszenie przysługuje każdemu autorowi?

Czy można przesłać pracę np. na wszystkie trzy tematy?
  • Dziękuję :). Na Silent Manga każdy może zgłaszać tyle prac ile tylko chce. Najważniejsze jest żeby komiks nie odbiegał od tematu oraz był bez słów.
    Z tego co wiem temat się wybierało z tych trzech. Ale myślę, że łączenie kilku w obrębie jednego zgłoszenia lub zgłaszanie kilku o różnych tematach też będzie mile przez nich widziane.
  • Nareszcie odnalazłam tą osobę z Polski, która jeszcze rysowała komiksy na "Silent Manga Audition". Powodzenia w marcowej edycji! (Ja nie mam pojęcia co narysować... jak zwykle. ;))
  • Miło, że jesteś :). Dzięki wielkie. Niestety nie wiem czy dam radę cokolwiek wysłać na marcową edycję :(. Tym bardziej, że w planach miałem wysłanie komiksu na MangamixNeo, ale póki co mam 3 strony z 8 zaplanowanych. Najwyżej dokończę i wyślę na kolejną edycję. Poza tym jestem ciekaw jak funkcjonują u nas rynki wydawnicze w kraju. A nuż może spróbuję i coś z tego będzie :P.
  • Udało się wreszcie wysłać zgłoszenie na MangamixNeo :). I poza tym postanowiłem spróbować swoich sił w innym programie graficznym niż GIMP. I tak oto pobrałem MediBang Paint Pro także znany jako Jump Paint [oba te programy wyglądają tak samo]. I oto efekt:

yiixx.jpg

Nie wiem, czy pozostanę w nim na dłużej jeśli chodzi o prace kolorowe, ale wydaje się mieć spory potencjał jeśli chodzi o prace czarno-białe z rastrami oraz strony mang.
  • Myślę że nie ma się do czego przyczepić a testując nowy program czasem bardziej przeszkadzają nam przyzwyczajenia np. do skrótów klawiszowych itp. niż same braki w programie.

Ja raczej używał go nie będę bo nie ma na linux-a, tak więc zostaję przy photoshop-ie na windowsie i kricie na linuxie.

Najważniesze to wyeliminować wymówkę, że trzeba system przełączać :)
  • w83k1l.jpg

Coraz bardziej przyzwyczajam się do MediBang-a. Bardzo dobrze robi się w nim rysunki czrno-białe z rastrami. A kolorowe na razie dalej będę robił w GIMP-ie przez jakiś czas :).
  • No muszę przyznać, że wygląda dobrze i nie widzę spadku jakości względem GIMP-a :)
  • I znowu mnóstwo czasu minęło od ostatniej aktywności - serio nie nadążam za tym :P.

712x4l.jpg

Tym razem coś steampunk-owego. Żeby osiągnąć bardziej unikalny efekt obrazu wykonanego farbami olejnymi, użyłem oil paint brush-a w MediBang. Wyszło dosyć chaotycznie, ale zawsze warto poeksperymentować. A nuż wyjdzie coś ciekawego :).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.