Prace Daisetsu

2

Komentarz

• trzymam kciuki:)
  • Cześć wszystkim,

Udało mi się wreszcie ukończyć moje zgłoszenie na Silent Manga Round 6. Co prawda wygranie graniczy z cudem, ale zawsze będzie to kolejny większy projekt na koncie :).
    DTH - ogólnie należy mieć dużo cierpliwości :). Polecam na samym początku od rozplanowania na brudno całości mangi - a jeśli ktoś robi coś większego, to chapterami [wtedy ma się najlepszy widok na całość]. Wersję na brudno najłatwiej edytować, dzięki czemu można mieć większą kontrolę nad takimi elementami jak ustawienie kamery na postać, rozmieszczenie samych postaci, dymków dialogowych itp. Jak się robi większą liczbę stron, to trzeba mieć świadomość, że może to zająć nawet i kilka tygodni przy codziennym rysowaniu :P. Ale myślę, że warto choćby podjąć próbę - głównie ze względu na to, że przy rysowaniu komiksu często zdarzają się różne nieoczekiwane wyzwania typu np. jak narysować jakieś ułożenie dłoni, jakiś przedmiot lub pozę.
    Dzięki wszystkim za wsparcie :).

Poza tym dostałem ostatnio commisha. Oto on:
    http://fav.me/dai6m16 - w formie linku, wszelkie prace na zamówienie zawsze trzymam wyłącznie na DA.

Pozdrawiam
  • Dzięki za opis i czekamy na info odnośnie rezultatu ;)

Jeśli chodzi o commisha ot nie mam uwag, oby tak dajej :wink:
  • edytowano listopad 2016
    2qmlpwy.jpg

Wybaczcie, że tyle czasu zajęło od mojej ostatniej aktywności. Praca na pełen etat w połączeniu z kursami na prawo jazdy niestety robią swoje...
    Ale Czerwonego Kapturka na szczęście udało się narysować :).
  • Bardzo ciekawy kadr, dobra robota!

Jeśli chodzi o uwagi, to chyba tylko bym trochę pofalował spódniczkę tam gdzie wychodzi poza kadr - w sensie tak aby była z wiatrem, czyli bardziej przy nodze :)

Powodzenia na kursie, nie tak łatwo jest zapomnieć jak się rysuje więc zbytnio bym się tym nie martwił ;)
  • Warto było czekać na kolejny rysunek ;) Naprawdę dobry. Może kiedyś dorównam Tobie poziomem.
  • Dzięki :).

Właśnie zakończyła się kolejna edycja konkursu Silent Manga. Oczywiście jak zwykle nic nie wygrałem, więc z tej okazji moje zgłoszenie trafiło na DA oraz do podobnych stron, w których publikowane są prace komiksowe. Jak chcecie, to rzućcie okiem:
    https://tapastic.com/episode/534572

Poza tym zrobiłem kolejny rysunek:
    2lu44d4.jpg

Tym razem fanart zainspirowany Final Fantasy Tactics.
  • praca ciekawa widać że sie sporo napracowałeś :) nie trać wiary każdy konkurs to nowa szansa. Życze w nowym roku jak najwięcej zapału i powodzenia w kolejnych konkursach ;)
  • Komiks świetny, można się bez problemu połapać mimo braku dialogów :)

My hero z obrazka mnie rozwalił, jest po prostu ekstra.
    Wielki szacun za to, ze chciało ci się i zdążyłeś - pewni też tego i owego przy okazji się nauczyłeś, a to jest najważniejsze.

Jeśli natomiast chodzi o FF to myślę że głowa postaci z flagą mogła by być widoczna, tak trochę dziwnie wygląda - tak jak by nie była narysowana, a nie zasłonięta :p (była uwzględniona w szkicu?)
  • welessana - Dzięki wielkie i nawzajem :)
    DTH - Robienie mang uczy przede wszystkim cierpliwości :P. I rzeczywiście można się nauczyć wielu rzeczy - co często też wychodzi dopiero w praniu.
    Z FF głowa tego z flagą nie była przeze mnie uwzględniona i miała być zasłonięta. Wyszło jak wyszło :P.

2m44q4g.jpg

Trening z użyciem rastrów - bardzo przydatne dla tych, którzy uczą się tworzyć mangi, gdzie czerń i biel decydują o wszystkim :).
  • Jedyne co rzuca mi się w oczy to kwiat, skoro pewna jego część jest na fałdzie, która spowodowane jest zbroją to wydaje mi się że część kwiatu, który nie jest na fałdzie powinien być nieco niżej niż ten na zgięciu.

Teraz wygląda tak, jak by to zgięcie nie miało żadnego wpływu na wzór, tylko tyle że linia zięcia jest narysowana nad nim ;p
  • a mi się tam podoba:)
  • mwxt0j.jpg

Rysowanie yoyo w ruchu nie jest takie łatwe. Ale przynajmniej spróbowałem :).
  • Bardzo fajny rysunek, chociaż jeśli chodzi o samo yoyo to mogłeś je trochę "spłaszczyć", ponieważ w tej chwili jest nazbyt kuliste. Ale cała reszta zasługuje jak najbardziej na pochwałę ;)
  • Bardzo fajnakolorystyka i design, co do uwag to lewa ręka wygląda trochę dziwnie przez to że linia przedramienia jest nad bicepsem, a w takiej pozycji powinno być na odwrót moim zdaniem - widzimy biceps nad przedramieniem ponieważ patrzymy od góry :)
  • Hej,
    Trochę czasu co prawda minęło, ale ogólnie byłem zajęty tworzeniem commishów i prac na różne konkursy. Wszystkie z nich można znaleźć na moim koncie na DA.
    A jeśli chodzi o najnowszy rysunek, to jest to absolutna rewolucja :). Jest to moja pierwsza praca wykonana na tablecie graficznym [Wacom One] - w końcu odważyłem się na ten krok. Najprawdopodobniej już wszystkie moje przyszłe prace będą na nim robione :P.

2hzpvn5.jpg
  • I jak wrażenia po pierwszym rysunku, trochę dziwnie prawda? Nie widzę jakiejś wielkiej zmianie w stylu czy pogorszeniu umiejętności więc wygląda na to że całkiem nieźle sobie radzisz :)
  • Na samym początku było bardzo dziwnie - zwłaszcza, że nie patrzy się na powierzchnię po której się rysuje tylko na ekran monitora :P. Ale z czasem można się przyzwyczaić i wysoce prawdopodobne, że tempo rysowania też wzrośnie w porównaniu do rysowania myszą.
    Dzięki :).
  • Tym razem coś z innej beczki:
    2l9i1c9.jpg

W tej pracy chciałem poruszyć problem zbyt dużego zamiłowania do fikcji. Sam jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie na ten temat.
  • Podoba mi się xD rysunek oddaje idealnie temat jaki poruszyłeś.
    Zabawne i prawdziwe,wykonanie równie dobre chodź ekspertem nie jestem rysowania przy pomocy narzędzi typu tablet to zdaje sobie sprawę że wymaga pewnych umiejętności które można tu zauważyć :)
  • LoL i te opuszczone spodnie nie wiem jak jest z młodszymi pokoleniami ale myślę że do Japończyków to i tak sporo nam brakuje, zwłaszcza w tej kwestii - i dobrze.
  • Kajoken - Dzięki :). Początki z tabletem nie były łatwe, ale z czasem idzie to coraz lepiej.

DTH - Cieszy mnie, że to zauważyłeś :). Starałem się zawrzeć na tym rysunku kilka symboli jak np. właśnie opuszczone spodnie, napisy na koszulach, stylistyka wyglądu postaci [zwłaszcza tych z przodu] oraz miasto w tle jako symbol szeroko pojętej rzeczywistości [szarej rzeczywistości]. Łańcuch symbolizuje swoistą niewolę i podporządkowanie fikcji, od której często się uzależniają pewne osoby tracąc przy tym kontakt z rzeczywistością :P. Głównie miałem tu na myśli społeczeństwo japońskie, ale można to też odnieść do szerszej gamy przypadków. W tej kwestii akurat dobrze, że nam sporo brakuje :P.
  • Wow super
  • Pierwsza w życiu 4koma :). To wcale nie jest taki prosty rodzaj mangi na jaki wygląda.

16a6stg.jpg

Z linkiem do wersji na DA na wszelki wypadek: http://fav.me/dbch35l
  • 2mq7zg5.jpg

Fanart z Cirno z serii Touhou.
  • Najs, tylko nie jestem pewien co do tego czaru (zgaduję) - ciężko jest mi określić co do dokładnie jest.
  • edytowano czerwiec 2017
    No nie wiem mi ta 4koma na prostą nie wygląda a tutaj widać że sobie poradziłeś z tym naprawdę dobrze,przedstawienie według mnie jest dobre i kreska również pod to wykonanie trafia w cel.
    Praca z touhou jak zawsze wysoki poziom :)
  • Pozostaje zazdrościć talentu... Albo po prostu się przyłożyć.
  • Znowu mnie wieki nie było :P.
    Po drodze wysłałem zgłoszenie na konkurs Silent Manga Round 8. Pewnie znowu nic nie wygram, ale zawsze to kolejny one-shot więcej na koncie :).

nqa8up.jpg
    A tutaj fanart z gry "Chantelise: A Tale of Two Sisters".
    Kiedyś to się grało :P.
  • edytowano listopad 2017
    Można prosić o zgłoszenie do silent manga? :P od wielu lat gdzieś tam śledzę co roku, więc ciekawi mnie bardzo co tam wykonałeś :)
    W grę nie grałem ale art wygląda naprawdę dobrze,kolorystyka,cieniowanie,proporcje,naprawdę dobre wykonanie czekam na więcej :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.