Prace Daisetsu

Tyle już lat minęło, że aż trudno w to uwierzyć. Mimo wszystko cieszę się, że dalej trwam w tym co robię i jeszcze mi się to nie znudziło :).
Ogólnie wykonuję trzy rodzaje prac, z których najliczniejsze są kolorowe wykonywane za pomocą GIMP-a. Nie posiadam niestety tabletu, więc wszystko rysuję ręcznie na kartce, a potem po zeskanowaniu myszą przy wykorzystaniu wielu dostępnych w programie funkcji. Oto i część moich rysunków:

Kolorowe:
a3uz8.jpg
snz4o0.jpg
2qdxtnm.jpg
73pawk.jpg
2jfx4yr.jpg
33lpbut.jpg

Wykonane za pomocą rastrów [efekt ten można otrzymać, przy wykorzystaniu opcji "wydruk gazetowy" przy zastosowaniu skali odcieni szarości]:
315zoxy.jpg
2ag4zut.jpg
2nlec6s.jpg

Tradycyjne szkice [przy często podwyższonym kontraście w GIMP-ie]:
24wvvy0.jpg
nmap8w.jpg

Mix [czyli tradycyjny szkic z dodatkowymi cyfrowymi efektami - planuję jeszcze rozwinąć tą gałąź :P]:
imlyiu.jpg

Wykonywanie prac za pomocą rastrów jest bardzo pomocne jako ćwiczenie robienia czarno-białych stron w mangach. Obecnie na moim koncie na DA znaleźć można dwie moje kilkunastostronicowe mangi - w przyszłości z pewnością trochę się ich nagromadzi :P.
Ogólnie nie uważam poziomu swoich rysunków za szczególnie wysoki, więc będę wdzięczny za wszelkie opinie i rady :).
«13

Komentarz

• Ojeju, chyba nawet cię pamiętam x'DD
    Podziwiam, ze chce ci się robić te prace myszką. Mi się z tabletem nawet nie chce.
    Ogólnie popracowałabym nad ubraniami, która w ogóle nie mają żadnej tekstury i nie widać jaki to dokładnie materiał. Gniotki też nie zawsze mówią jaki on może być o3o Niemniej jednaj mi się tak strasznie podoba- taki typowo mangowy styl ^^
  • *zakłada szkła kontaktowe* EJ, JA SKĄDŚ PAMIĘTAM TEN STYL.

Fajnie widzieć ponownie powiew twojej moe-kreski. Rastry wychodzą ci całkiem dobrze ^^
  • edytowano maj 2016
    To prawda że Twoja kreska jest moe i Twoje prace bym poznał chyba wszędzie. Nie pamiętam czy mówiłem, ale Twoje prace w ołówku tak bardzo przypominają mi moje, aczkolwiek dawno nic w ołówku nie robiłem, ale styl cieniowania miałem bardzo podobny : ) Bardzo podobają mi się prace utrzymane w stylu stron z mangi. Swoją drogą chciałem kiedyś nauczyć się robić podobne, ale nie wiem jakiego programu mogę użyć. Jeśli chodzi o rady które mogę dać, to na Twoim miejscu poćwiczyłbym z rysowaniem włosów tak, żeby kosmyki były bardziej lekkie/zwiewne : ) Modyfikuj grubości kosmyków, rób dłuższe, krótsze, bardziej różnorodne, mniej pozlepiane, wtedy efekt moim zdaniem będzie dużo lepszy (w trzeciej pracy rastrowej imho włosy Ci wyszły idealnie, także wiem, ze potrafisz) : )
  • edytowano maj 2016
    Ja również, nie mogę się nadziwić, że masz tyle cierpliwości aby myszką kolorować swoje prace. Chyba, że już masz takiego skilla, że Ci to naprawdę szybko idzie :o bo ja gdybym myszką kolorowała to by mi sił nie starczyło żeby cokolwiek skończyć.
    Jeśli chodzi o Twoje rysunki to masz bardzo ładną kreskę, taką typowo mangową, bez udziwnień i ma to swój urok :smile: Osobiście najbardziej podobają mi się prace rastrowe i ten ostatni szkic.
    A propos prac pokolorowanych mam sugestię, abyś spróbował kolorować cel shadingowo. Możesz zaznaczać cienie jakimś lassem (o ile jest coś takiego w gimpie), a potem wypełniać jakimś delikatnie zmieniającym się gradientem. Ale to tylko sugestia, bo może Tobie prace wykonane w taki sposób się nie podobają :blush:
    Czekam na następne prace :wink:
  • Czy mogę być okrutna? : D Przyznaję, że troszkę rozczarował mnie twój progress. Być może mało co rysowałeś - nie mam co tutaj się czepiać - ale wciąż rysujesz w podobnej kresce (to akurat jest na swój sposób sympatyczne), wciąż np. masz problemy z formowaniem fryzur, by nie wyglądały tak plastelinowato. Tak samo dłonie, ręce, nogi - popróbuj czasem czegoś nowego albo narysuj raz z natury. Moe twarzyczki są spoko, ale nawet one mogą być różnorodne, tak na przyszłość!
    *tak, możecie bić i kiedyś mnie zjechać albo coś*
    Poza tym jednak bardzo lubię np. te rastrowe rzeczy, uwielbiam w ogóle klimat mangi.
  • To niestety prawda - ostatnio nie przykładałem się do rysunku ze względu przede wszystkim na studia i pracę magisterską. Jeśli zaś chodzi o cel shading w kolorze - jakoś nie szczególnie ciągnęło mnie żeby zrobić w kolorze tylko taką metodą, ale kiedyś można spróbować :).

A teraz do rzeczy:
    wkg5mp.jpg

Dawno, dawno temu kiedy jeszcze byłem w gimnazjum, był taki program o nazwie "Baltie". Chodziło się w nim takim czarodziejem, który tworzył różne domy itp. Ogólnie program ten opierał się na nauce podstaw programowania. Nie wiem, czy jeszcze dzisiaj jest używany.
    Mieliście kiedyś z nim styczność?
  • dthdth
    edytowano czerwiec 2016
    Przyznam że pierwszy raz słyszę o "Baltie" i się z nim nie spotkałem :open_mouth:

Jeśli chodzi o rysunek to najbardziej podoba mi się czarodziej - aż wyskakuje z obrazka na pierwszy plan, w jaki programie to zrobiłeś, gimp?

• Nie wiem, czy jeszcze się go używa i czy jest aktualizowany. Dawno temu to było...

Tak, jak zwykle dalej robię wszystko w GIMP-ie.
  • Też chyba powinienem spróbować kolorowania w gimpie. Patrząc na Twoje prade niekiedy moźna odnieść wrażenie, że działasz w photoshopie.
    I jeszcze powiedz mi jedno- trudno kolorować w gimpie przy pomocy samej myszki?
  • dthdth
    edytowano czerwiec 2016
    Myślę że kolorowanie za pomocą myszki nie jest trudniejsze, po prostu wymaga zastosowania innej techniki.

Ogólnie malowanie jest bardziej intuicyjne na tablecie, tabletem zapewne uwiniesz szybciej niż myszką - ale mogę się mylić ;)
  • Super prace. Na prawdę jest co podziwiać. ja dopiero zaczynam się uczyć rysować postacie z mangi :)
  • dth napisał użytkownik: »
    Myślę że kolorowanie za pomocą myszki nie jest trudniejsze, po prostu wymaga zastosowania innej techniki.

Ogólnie malowanie jest bardziej intuicyjne na tablecie, tabletem zapewne uwiniesz szybciej niż myszką - ale mogę się mylić ;)

Pewnie masz rację. Ale prawdopodobnie i tak spróbuję kolorować myszką. A już na pewno popróbuję pobawić się kontrastami.
  • Nigdy w życiu nie miałem tabletu, więc nie wiem jak to jest. Myszą w GIMP-ie koloruję od zawsze. W sumie jest to tak samo jak w przypadku każdego narzędzia - wraz z praktyką idzie coraz lepiej. Wadą jest jednak to, że o wiele trudniej uzyskać bardziej dynamiczne efekty - w tym celu np. w przypadku konturu muszę używać narzędzia "stalówka".
  • na prawdę jest na czym oko zawiesić :)
  • @Daisetsu-bushido Czyli jedyne, czego potrzebuje do kolorowania w GIMP-ie to cierpliwość godna buddyjskiego mnicha? W takim razie spróbuję ;)
  • @Aesgariel Może nie aż tak bardzo, ale cierpliwość niewątpliwie będzie niezbędna :). Powodzenia.

sowtcl.jpg

Tym razem fanart z Touhou. Muszę przyznać, że jest to jeden z rysunków, nad którym siedziałem trochę dłużej - szczególnie jeśli chodzi o tło.
  • Cierpliwość się opłaciła. Cały rysunek wygląda dobrze, jak na dzieło kolorowane za pomocą myszki.
  • Masakra. Na prawdę robi wrażenie :)
  • 9hnczr.jpg

To już któryś z kolei kot :P. Tym razem zrobiony ołówkami. Po zeskanowaniu powiększyłem kontrast i dodałem trochę koloru. Edytowanie prac w GIMP-ie zrobionych tradycyjnie robię od dosyć niedawna - ciekawie to czasem wychodzi.
  • No i wyszło ciekawie :)
  • @Daisetsu-bushido coś słabo ostatnio z twoimi pracami? nic nie wrzucasz:P
  • Daj człowiekowi spokój @Kera . Za jakiś czas @Daisetsu-bushido rąbnie nas czymś absolutnie genialnym, więc chyba warto czekać...
  • edytowano sierpień 2016
    Bez nerow tylko pytam i nic nie wymuszam :) ;)
  • Przecież się nie denerwuję ;)
  • Na pewno tworzy swoje dzieło życia :D
  • Miejmy nadzieję :)
  • Dziękuję za pamięć :).
    Wybaczcie, że nic ostatnimi czasy nie wrzucam. Aktualnie pracuję nad zgłoszeniem na konkurs Silent Manga Round 6 i z 18 zaplanowanych stron mam już 8. Jak znowu nic nie wygram tak jak to miało miejsce w pozostałych edycjach, to moje zgłoszenie zamieszczę na stronach typu DA. Ogólnie idzie mi to strasznie wolno, ale proszę o wyrozumiałość.
    I dzięki jeszcze raz, że pamiętacie. Postaram się coś machnąć pomiędzy robieniem stron, żeby nie było, że zapomniałem. Wybaczcie :P.
  • Nie masz za co przepraszać ;) Jesteśmy z Tobą i życzymy Ci jak najlepiej.
  • Ja z ciekawością nawet bym zobaczył jakieś WIP-y (Work In Progress) lub nawet krótkie info na temat tego co sprawia trudność podczas rysowania tylu stron, jak się pracuje pod presją czasu, na co zwrócić uwagę itp.

Powodzenia i trzymamy kciuki :)
  • Nie gniewam się i życzymy powodzenia :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.