Nie bijcie mnie

2»

Komentarz

• Za każdym razem, jak go odwracam, to mam wrażenie, że są coraz bardziej krzywe xD No ale teraz przynajmniej wiem, że to tylko (jak zwykle) moje urojenia. Ulga :')
  • Myślę że za dużo w te oczy się wpatrujesz ;p dobrym sposobem jest przeskalowanie obrazka, np. po to aby był mniejszy albo bardzo mały - wtedy widzisz całość i nie skupiasz się na detalu :)
  • Tego to jeszcze nie próbowałam celowo robić, ale często się zdarzało, ze po zrobieniu zdjęcia łapałam się za głowę x'D
  • edytowano kwiecień 2017
    Bardzo ładny rysunek. Jest wspaniały. Jeżeli już tak bardzo coś ci tych oczach nie pasuje to możesz podnieść odrobinę to oko z lewej strony. Ale tylko o milimetr, bo jest (oczywiście tylko moim zdaniem) niżej od prawego przez co policzek wydaje się mniejszy. Ale uważam, że to wcale nie przeszkadza i nie zaburza proporcji twarzy. Nie potrzebnie zawracasz sobie tym głowę - rysunek jest naprawdę dobry i taki dopracowany... Dobra robota. Takie szybkie pytanko: Jak wstawiasz zdjęcia żeby były wyświetlane od razu, jako część posta a nie jako załącznik pod tekstem, który trzeba otworzyć? (bo ja nie umiem :( niestety)
  • @ansyhe aby wyświetlić obrazek od razu musisz podać jego adres, zamiast wgrywania Namae linkuje ze swojego konta na deviantart ;)

Aby podać adres to obrazek musi być gdzieś już wgrany, tak aby dało się go otworzyć w nowym oknie przeglądarki.
  • edytowano kwiecień 2017
    @ansyhe
    W takim razie spróbuję coś poprawić w tym oku, ale boję się też, ze zepsuję x'D

A jak już tu jestem, to powiem, że kupiłam sobie kilka kostek akwareli lepszych niż kolorowe kamienie szkolne zwane farbami wodnymi i "szaleję". Z 3 lata temu pomyślałam, że będę królową akwareli i popełniłam to:
    gunwo_by_xx_namae_xx-d6l5eq8.png

Później się obraziłam, że nie umiem i teraz stwierdziłam, że przyszła pora na pogodzenie się z tym medium i znowu popełniłam zbrodnię:
    ana_redraw_by_nama_e-db57fkh.png

Jestem zawiedziona kompozycją i kolorami, których jeszcze nie umiem mieszać, więc musiałam się wspomóc zaufanymi markerami. Wkurza mnie ta niemoc, kiedy używa się czegoś nowego :')
    Można to nazwać redrawem, ale raczej nie jest to maksimum moich możliwości. Zaliczyłam rozlanie się czarnego koloru na twarzy i dziurę w kartce, a mogło być gorzej XD Patrzyłam trochę na tutoriale z akwarelami, ale jak zwykle zastałam te w stylu "how to draw an owl". Jakieś tipy i podpowiedzi? Ktoś coś?

A, do i dodam, że to moja stara, dobra OCka Ana. Chociaż kolor oczu jej został w nowszej wersji x'D
  • Nie wiele mogę pomóc, ponieważ od czasu szkoły unikam farb jak ognia - na początku jakoś idzie, ale jak zaczynasz stosować więcej kolorów to masakra.

Nie znam się ale może lepiej robić to partiami, w sensie poczekać aż jeden kolor wyschnie i dopiero dodawać inny i nie powinny być zbytnio rozcieńczone.

Gdybym miał zamiar się nauczyć malować farbami to przez miesiąc albo i dłużej robił bym tylko figury geometryczne ze światłocieniem, tak aby móc np namalować sferę - używając tylko odcieni szarości.

Jak to mówi Feng, kolor to tylko dodatek, jeśli skala szarości jest zła to kolor też będzie zły. (mowa o malowaniu w photoshopie z włączonym filtrem czerni i bieli)

Chodzi o to aby dużo ćwiczyć, a sfera nie jest wymagająca - przynajmniej tak się zdaje dopóki nie przyjdzie nam jej namalować, wtedy okazuje się że próba namalowania czegoś bardziej skomplikowanego nie było zbyt dobrym pomysłem ponieważ znacznie więcej błędów możemy tam zrobić i cały rysunek będzie popsuty.

Skupiając się na czym prostym osiągasz dwie ważne rzeczy:
    1. Eliminujesz strach, więc automatycznie ci się chce
    2. Czujesz satysfakcje kiedy Ci cię udaje, dzięki czemu malujesz więcej i więcej

PS: Chciałbym tak malować jak ty :)
  • Ja przez dobre 3-4 lata brutalnie hejtowałam akwarele plując im jawnie w twarz, ale kiedy markery mi się pokończyły, a ja nie miałam pieniędzy, musiałam odrzucić dumę w bok i się jakoś pogodzić :')
    Może to markery mnie jakoś do nich przekonały, trochę w nich jednak podobieństwa , ale są bardziej wdzięczne od akwareli.
    No i widzę, że masz bardzo techniczne podejście z tymi figurami :'D Zawsze się rzucam w głęboką wodę i narzekam, że wszystko zepsułam (no jak teraz). Gapa byłam i jestem z grayscale, więc może już najwyższa pora to poćwiczyć. Na komputrze to ciężko mi się cokolwiek robi używając właśnie samych odcieni szarości i się zniechęciłam, to może farby dadzą radę :')

Dziękuję mocno <3 Cieszę się, że mogę tu coś wrzucić i poczytać co poprawić, bo na fejsbukach i deviantartcie co najwyżej mogę dostać "super" albo "good job". Veri helpful :')
  • Cieszę się że mogłem pomóc, no chyba że masz lenia a nawet jeśli to dobrze się składa bo możesz namalować coś na temat w warsztatach rysowniczych ;)
  • Nie poprawiaj tego oka na rysunku który wykonałaś zeskanuj i poprubuj w programie graficznym. W ten sposób nie zniszczysz rysunku i będziesz miała porównanie.
    A co do akwareli to pooglądaj sobie białoruskich mistrzów akwareli. Białorusini nawet w liceach plastycznych nie używają farb akrylowych a olei tylko sporadycznie za to wypracowali świetną technikę akwarelową. Mają świetne farby, jeśli kiedyś odwiedzisz ten kraj to polecam zakup.
    Jak malujesz przygotuj sobie dużo chusteczek higienicznych. Jak coś pójdzie nie tak i farbka rozleje Ci się nie tam gdzie chcesz to zbierasz nadmiar chusteczką. Jeśli element nieudany nie jest zbyt ciemny to przy akwarelach zazwyczaj da się go usunąć- moczysz miejsce wodą i przykładasz chusteczkę która wyciąga kolor. Ale jeśli jeszcze nie radzisz sobie z farbkami warto spróbować z kredkami akwarelowymi, są zdecydowanie łatwiejsze w użyciu.
    Kiedy farba całkiem zaschnie jest już pafie nie do zmiany a jak wiadomo nie są to farby kryjące więc pokrycie innym kolorem może nie być łatwe. Dlatego przy akwarelach decyzje trzeba podejmować szybko.
  • @ansyhe oo, z tym skanerem nie pomyślałam. Szkoda, że go zgubiłam i nie mogę znaleźć tego potwora od miesiąca xDD Jeszcze nic nie poprawiałam, bo się bałam, ale rzeczywiście dobry pomysł <3
    Kredki akwarelowe mam od wielu lat, ale nigdy ich nie lubiłam. Raczej to nie dla mnie. No i jeszcze pracochłonne i niewdzięczne to.Wolę pracować szybko niż zapełniać powierzchnie, moczyć ją i modlić się, żeby wyszło tak, jak chciałam. Kto to w ogóle wymyślił :'D
  • edytowano czerwiec 2017
    Ostatnio popełniłam coś takiego w ramach challenge na jakiejś grupie na FB. Podoba mi się na tyle, że wrzucam i tu, chociaż podobno coś jest nie tak z nogami i perspektywą ;w;/ No i te usta takie krzywe, hah.
    Ostatnio się zastanawiam czy w ogóle idę w dobrą stronę i czy czasem nie robię jakiegoś regresu.
    chibi_maker_challenge__widzorozce_olsikowej__by_nama_e-dbbotlh.jpg

No i dorzucę jeszcze popełniony jakiś czas temu lineart. Praca trochę nie w moich klimatach, więc anatomicznie się pogubiłam. Ręka nie jest za długa czy coś? ;w; Fajnie by było poprawić błędy póki rysunek jest niepokolorowany //
    Wrzucam w spoiler, bo może być dla niektórych zbyt wyzywające, czy coś.
    Spoiler:
  • akwalere widzię też mam zamiar kupić:)
  • Mai.Mashiro8 napisał użytkownik: »
    akwalere widzię też mam zamiar kupić:)
    Zawsze byłam wielką przeciwniczką akwareli, ale ostatnio zdecydowałam się kupić akwarele lepszej jakości niż szkolne i się zakochałam <3 Co prawda jeszcze nie umiem ich używać, ale szczerze polecam akwarele wszystkim x'D
    Ogólnie ta praca jest głównie wykonana markerami, ale tło i niektóre elementy postaci to właśnie akwarele.
  • Nie widzę regresu, jeśli chodzi o nogi to faktycznie nie pasują mi w perspektywie - myślę że lewa powinna być bliżej a prawa dalej, kolano lewej bliżej niż stopa - drobne rzeczy.

Co do drugiego rysunku to myślę że masz rację i ręka jest ciut za długa.
  • Ostatnio mało rysuję u_u Jak już to nie warto nawet tego wrzucać.

To jest dosyć stare, mam nadzieję, że już tego tutaj nie wrzucałam o.O Moja OC z czołem, na którym może otworzyć lotnisko.
    art_challenge__1_by_nama_e-dbbor81.jpg

Szybki rysunek sprzed kilku dni na wypróbowanie papieru.
    1f739b5b54368fc7fa1fa371d13586a7-dbh5i3n.png

I coś osobistego z wczoraj. Krew potraktowałam lakierem bezbarwnym i się błyszczy, no ale wiadomo- skaner i tak tego nie wyłapie.
    nothing_hurts_now_by_nama_e-dbhfemi.png

I w spoiler wrzucam przeróżne bazgroły i starsze prace, których zapomniałam wrzucić czy coś.
    Spoiler:
  • Te akwarelowe prace mają swój urok, pociągnięcia pędzla i ciapki zwłaszcza na zieleni - taka dodatkowa głębia :)
  • Długo się opierałam i nie chciałam używać akwareli, ale w końcu się przemogłam i nie żałuję uwu Trochę zmieniłam swoje podejście co do rysowania, a akwarele pozwalają mi na większą swobodę w tym kierunku.
  • edytowano październik 2017
    Hejj o/ Ostatnio pocisnęłam trochę w chibiki i dopracowałam ich styl. Co o nich sądzicie? C:
    Spoiler:
  • Aww, nie wiem czemu odnoszę wrażenie że środkowa postać ma ogromną głowę - mimo że wiedźma na dole ma większą i tam mi to nie przeszkadza :o
  • Jak na chibi moim zdaniem wyszło świetnie,wyglądają uroczo i posiadają dopracowane szczegóły, jeżeli chodzi o jakąkolwiek uwagę co do rysunków to nie mam niestety xd jak na ten styl bardzo dobrze sobie poradziłaś, uwzględniając jego cechy wbiłaś się idealnie.
  • Strasznie dobrze czuję się w chibi, więc się cieszę, że w końcu osiągnęłam jakiś wyższy lvl xD
    Co do głowy- czasami rzeczywiście robię za dużą i nie umiem tego jakoś logicznie wyważyć. Dużo zależy od kompozycji, ale z drugiej strony wolę utrzymać się w podobnym rozmiarze i stylu, żeby różnice nie były zbyt duże. Pewnie na tym 1. obrazku wygląda lżej, bo leży, a nogi też wydają się większe przez ten skrót perspektywiczny, więc jakoś lepiej jest to wyważone samo w sobie :#
  • Ostatnio zrobiłam takie 3 zamówienia ^^ Myślę, że postać po prawej ma małego zeza, ale raczej nie rzuca się to w oczu, jak nie ma porównania do innych XD
    halloween_commissions_by_nama_e-dbr6oj1.png
  • Dziwne bo jak dla mnie to nie ma zeza, chyba za dużo nad nią siedziałaś i masz wypaczony obraz ;p (albo coś ze mną nie tak)
  • @dth w porównaniu do innych postaci ma szersze tęczówki i jakoś dziwnie się na nią patrzy obok reszty :P
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.