Nie bijcie mnie

edytowano maj 2016 w Kącik Artystyczny
Dzieeń dobryy. Albo dobry wieczór?
Zacznę od przedstawienia się, aby było milej. A co! Na imię mi Magdalena, ale od wieków używam pseudonimu Namae- czasami mam wrażenie, że się z nim urodziłam :D Kiedyś byłam biernym użytkownikiem poprzedniego forum, gdzie istniała druga Namae, która złamała mi tym serce </3 Mam nadzieję, że tym razem to ja nie zajumałam komuś nazwy :*
W tym roku czeka mnie osiemnastka, ale wiek chyba nie gra jakiejś większej roli, jeżeli i tak zatrzymałam się w rozwoju z 3 lata temu.
Z forum jak i stronką Kurs Manga wiążę bardzo miłe wspomnienia. To właśnie to miejsce zmotywowało mnie do nauki rysowania oraz tamtejsi ludzie byli dla mnie ogromną inspiracją. Mam zamiar udzielać się tu najczęściej jak tylko będę mogła między innymi ze względu na te miłe wspomnienia oraz bardzo magiczną atmosferę.

Od razu podam wszelakiej maści linki, gdzie można znaleźć pozostałe, ekhem, "dzieła":
Oraz wrzucam kilka moich ostatnich rysunków. Z góry dziękuję za wszystkie rady ^^ Staram się dawać z siebie wszystko, tym bardziej, że ostatnio podjęłam się wyzwania dotyczącego rysowania codziennie chociaż jednej rzeczy. Mam nadzieję, że dzięki temu wyjdę z tego zastoju.

Wrzucam wszystko w spoilery, bo mnie denerwują te wielkie zdjęcia ;~;

Moja OC Alice. Już zdążyłam poprawić klatkę piersiową oraz kilka drobnych szczegółów, ale jestem zbyt dużym leniem, aby znów to skanować ^^ Moje pierwsze próby zrobienia czegoś więcej niż rozmazana pastela w tle.
Spoiler:

Tutaj po prostu narysowałam swoją simkę x'D W sumie mi się podoba.
Spoiler:

Podoba mi się tylko górna połowa xD Nie wiem jak to zrobiłam, że narysowałam jej takie małe ciałko, haha. I jeszcze ten zepsuty motylek na dole. Ma swój urok.
Spoiler:

I kolejna simka. Coś źle pocieniowałam lewy rękaw.
Spoiler:

A teraz pracuję nad taką panią. Ogólnie coś bardzo jest nie tak, dlatego byłabym wdzięczna za wszystkie rady. Tym bardziej te stopy xD
Spoiler:

Cieszę się, że forum powróciło!
«1

Komentarz

• edytowano kwiecień 2016
    Ojeju, coś zepsułam ;~; Czy tutaj nie można edytować postów? T-T
    // O, już odkryłam tę opcje... Ale czy da się je teraz usuwać? :'D
  • Widząc twój poziom muszę sie postara ać
  • Nie jestem dobrym wzorem do naśladowania, ale pamiętam jak kiedyś inni mnie napędzali na starym forum, wiec strasznie się cieszę, że w jakiś sposób cię motywuję :blush:
    coś ty wogóle łapiesz proporcje a ja nie
  • Nie są idealne, no ale przynajmniej przypomina to człowieka x'D
    Ale trzeba wziąć pod uwagę to, że rysuję od dawien dawna
    to ja też dam swoje linki do mich dzieł:
    [url="http:/http://mangini123.deviantart.com/"]

• A to nie powinno iść do twojego tematu? >~<
  • powinno ale zapomniałam dać
  • Jest super. Pozy bardzo dobrze oddają dynamikę i ruch postaci. Dodatkowo przyjemny balans kolorów :).
  • Daisetsu-bushido napisał użytkownik: »
    Jest super. Pozy bardzo dobrze oddają dynamikę i ruch postaci. Dodatkowo przyjemny balans kolorów :).

Bardzo dziękuję <3 Cieszę się, że się podoba ^~^
  • edytowano maj 2016
    Dzisiaj udało mi się zrobić coś takiego o3o
    Spoiler:
  • Hej, fajnie, że dołączyłaś do forum ^^ Przyznam szczerze, że jak zobaczyłam nick Namae to myślałam, że to pojawiła się właśnie ta druga Namae, która pod tym pseudonimem była na poprzednim forum. Wchodzę a tu zonk : D ale za to Ciebie też pamiętam z poprzedniego forum, upewniło mnie w tym Twoje ID na dA, bo pamiętam ten styl i to kolorowanie kredkami, z resztą widziałam już tą pracę :grin:
    Widzę, że teraz się przerzuciłaś na markery i co prawda uwielbiałam Twoje rysowanie kredkami, ale markerami też sobie świetnie radzisz :blush: Co prawda gdzieniegdzie moim zdaniem cień powinnaś dać mocniejszy, na przykład bluzka na pierwszej pracy i czerwona bluza na czwartej. Ale poza tym Twoje kolorowanie jest na wysokim poziomie, a oczy wychodzą Ci magicznie :3
    Anatomia wydaje mi się poprawna, nie mam się do czego przyczepić :wink:
    A propos tego szkicu, to ja nie wiem co tam jest nie tak xD Za to uważam, że ma śliczną buzie (oczy <3) i włosy. Czekam aż skończysz :smile:
  • edytowano maj 2016
    Pluszek napisał użytkownik: »
    Hej, fajnie, że dołączyłaś do forum ^^ Przyznam szczerze, że jak zobaczyłam nick Namae to myślałam, że to pojawiła się właśnie ta druga...

Dziękuję <3 Markery są tak wygodne, że nie potrafię już wrócić do kredek. Coś tam teraz próbuję, ale czuję, ze strasznie wyszłam z wprawy.
    Spróbuję coś zrobić z tymi cieniami. Zawsze się boję, że przesadzę- tym bardziej, że podczas kolorowania to wszystko jest takie ciemne, a jak wysycha to blaknie o połowę :s Teraz coś rysuję, więc spróbuję pocieniować mocniej. Boję się efektu końcowego XD
    Ogólnie zmieniłam koncepcję w tym szkicu i narysowałam zupełnie coś innego. Nie wspomniałam o tym, ale jest to zamówienie, więc po wielu naradach ze znajomym, skończyliśmy na tym:
    Spoiler:
    Mam jedynie zagwozdkę- widzę, że nogi są krzywe i nie wiem w która stronę pójść. Narysować je bardziej jak ta po prawej czy po lewej *trudne sprawyy*

A oprócz tego robię takie... cosie
    Spoiler:
    Bolą mnie te ręce na większym rysunku, ale już ich nie naprawię. Za bardzo się pośpieszyłam z lineartem ;~; Mój wielki powrót do kredek, jak widać.

EDIT: Udało mi się pokolorowac to mniejsze XD Starałam się zrobić mocniejsze cienie, ale w sumie skończyłam na tym, że z pastelowej bluzy zrobił mi się ciemny róż... xD Proszę się nie przejmowac tymi bibelotami, ale podwijała mi się kartka. Musiałam coś położyć, wiec zrobiłam tak, żeby chociaż ładnie było.
    Spoiler:
  • Twoje prace reprezentują na prawdę wysoki poziom. Rysunki są wykonane starannie i kolorowanie jest świetne. Bardzo żywe no i trafiają w mój gust. Postacie zgrabne i przyjemnie się na nie patrzy. A i podobają mi się linearty. Lubię rysunki które mają nieco grubsze i bardziej widoczne linie, jeśli chodzi akurat o rysunki w "stylu" m&a. Osobiście uważam że powinnaś potrenować trochę rysowanie dłoni, tzn. nie są złe ale ja na Twoim miejscu popracowałbym nad kształtem palców, czyli mniej szpiczaste a bardziej... no... jakby to powiedzieć. Zaokrąglone? :D Ale ogólnie i tak jest mega.
  • @Czmiel bardzo dziękuję <3 Jestem strasznie zdziwiona, że w ogóle tak sądzisz- "wysoki poziom. Rysunki są wykonane starannie"- ale strasznie mi miło ;A; Cały czas mam wrażenie, że nie rysuję wystarczająco dobrze i stoję w miejscu od kilku lat. Nie potrafię na to wszystko spojrzeć obiektywnie.
    Następnym razem rzeczywiście zwrócę uwagę na te palce. Od zawsze miałam problem z dłońmi i jakoś powoli je ulepszałam, ale na te palce w życiu bym nawet uwagi nie zwróciła! XD

Ogólnie to ponawiam pytanie o te felerne nogi =D
    Spoiler:
  • Masz bardzo bardzo ładne pracki! (w ogóle - chciałabym mieć też różne kolory markerów, mam ich za mało </3)
    Są całkiem różnorodne i urocze, mam swoje faworyty, gdzie cieszyłabym się, gdybyś się ich trzymała, ale tak ogólnie to miodnie to robisz. Bardzo zgrabne używasz białego żelopisu (jeśli to on), dzięki temu cukr się wylewa!

A nogi - nie wiem, czy bardziej tak, czy tak, wiem, że można by je zwęzić delikatnie przy kostkach (a ja to w ogóle bym je zrobiła dłuższe, ale ja lubię długasy)
    Może trochę powiększyć stopy? Kurde i tak jest ładne ;A; A dodatkowo świetna twarz ci wyszła!
  • @Dae dziękuję <3
    Ogólnie zauważyłam, że są prace, które cieszą się u mnie popularnością, ale są tez i takie, które w ogóle nie mają odzewu. No ale nie zamierzam z nich zrezygnować tylko z tego powodu >.<" W ten sposób skończyłabym jako artystka chibi xDD

Dziękuję za wszystkie rady <3 Popoprawiałam to i tamto.. I skończyłam na tym xD Dalej nie jestem przekonana, bo bardzo nie umiem rysować nóg i wiecznie wychodzą mi parówy ;;
    Ale jedno jest pewne... ta stopa pod spodem zdecydowanie idzie do poprawki ;_;
    Spoiler:

Narysowałam też Biedronkę, a co:
    Spoiler:

• W sumie to dobrze że jesteś trochę samokrytyczna. To jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziło a wręcz przeciwnie : )
  • @Czmiel staram się byc jak najlepsza w tym co robię. Lubię swoje prace, no bo... po prostu je lubię :D Ale pomimo tego chcę rysować jeszcze lepiej, żeby nie mieć się czego wstydzić :*
  • @Namae Jeśli chodzi o stopy, czy nogi to zawsze można trochę poćwiczyć ;)

http://artists.pixelovely.com/practice-tools/
  • @dth najgorsze jest to, że jak rysuję sobie taką przypadkową stopę, to wygląda normalnie, ale jak mam ją umieścić w pełnym rysunku... Tragedia x'D Ale to pewnie dlatego, że przez całe życie tego unikałam :s
  • Jeśli cały czas rysujemy to co jest nam wygodnie narysować to nigdy się nie rozwiniemy ;)
  • Ostatnio nawet wyszłam ze swojego comfort zone i narysowałam coś, co przypomina faceta. To już sukces :D
  • edytowano maj 2016
    Namae napisał użytkownik: »
    Ostatnio nawet wyszłam ze swojego comfort zone i narysowałam coś, co przypomina faceta. To już sukces :D
    Moja jedyna próba narysowania faceta skończyła się na narysowaniu na prośbę siostry Dantego z DMC w widoku od tylu z mieczem jako głównym punktem zainteresowania. Być może kiedyś go pokażę. Ale jako, że rysuję od około czterech miesięcy po bardzo długiej przerwie nie mam ochoty na razie wychodzić ze swego comfort zone'a jakim są rysunki żeńskich twarzy.

A tak poza tym to nie masz się czym przejmować. Póki proporcje są w porządku to masz jeszcze szansę ogarnąć stopy. Po prostu musisz pamiętać, by rysować je ciut większe niż ci się wydaje, że powinny być. To porada mojego brata i w moim przypadku się sprawdziła, więc mam nadzieję, że i tobie pomoże.
  • Pochwal się ;p
  • Może kiedyś, jak nabiorę pewności.
  • @Aesgariel Dziękuję za radę <3 Zawsze miałam problem z mikro-dłońmi, z których powoli już wychodzę, ale cały czas mam wrażenie, ze są strasznie wielkie i je pomniejszam :D
    Przy okazji narysowałam kilka rzeczorów + wrzucam Biedronkę jeszcze raz, bo coś nie działa.
    Spoiler:
  • Welp, trochę mnie nie było xD

Mam komisza, w którym mega nie pasują mi oczy. Chciałabym w miarę możliwości je poprawić, ale nie wiem co. Jakaś pomoc? Help ;w; Widzę, że coś chamsko jest nie tak. No, chyba, że różnica jest tak mała i niewidoczna, że szkoda zachodu.
    17670983_815003138653885_91407752_n_by_nama_e-db4f1z7.jpg
  • Doprawdy, nie bardzo wiem co może być z nimi nie tak. Przecież wszystko wygląda świetnie ;)
  • Ja też nie widzę aby coś było z nimi nie tak, podczas tego typu rozterek dobre jest lustrzane odbicie - najlepiej na drugi dzień, jako pierwsza rzecz którą widzisz, możesz też spróbować zmniejszania i powiększania oraz odcieniów szarości.

Wszystko po to, aby spojrzeć obiektywnie na opatrzony już rysunek ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.