Warsztaty rysownicze na forum

2456711

Komentarz

• Wymyślanie nowego tematu miało opierać się na losowaniu spośród osób, które wzięły udział ^^
    Nie wydaje mi się, aby wyłanianie jakiegoś zwycięzcy miało sens- to by tylko zdemotywowało osoby początkujące, tym bardziej, ze zawsze będzie osoba, która wywyższa się poziomem i taka, która o rysowaniu jeszcze nic nie wie.
    Losowanie to chyba najbardziej uczciwa forma wyboru.
    Poza tym myślę, że rzeczywiście przydałby się jakiś osobny temat na te warsztaty czy temat tygodnia. Gdyby nie to, że przez przypadek weszłam w ten wątek, to bym nawet nie wiedziała, że coś takiego się tu odbywa... :P
  • Ha mam lepszy pomysł, wymyślanie tematu będzie opierać się na losowaniu spośród osób które nie wzięły udziału ^^ - proponuję @Namae

W ten sposób, jeśli ktoś nie chce zostać wylosowany to musi wziąć udział i coś narysować ;p
    W przeciwnym wypadku to nie dość że trzeba coś narysować to jeszcze możesz zostać wylosowany ;)

A teraz na poważnie:

Zrobimy tak że po upływie terminu w niedzielę o godzinie 20:00 zgłaszamy pomysły na nowy temat - kto pierwszy ten lepszy (na razie) jeśli nic nie będzie do poniedziałku to ja coś zarzucę :)
  • w sumie idzie to jeszcze uzgodnić
  • Trochę pozdro dla osób, które nie mogą wejść na kompa o tej godzinie X"D
  • Ja nie wiem dlaczego ktoś miał by na komputer wchodzić, wystarczy wejść na forum i napisać ;p (niah niah niah - złowieszczy śmiech)

Jak drugi temat wypali to przeniesiemy do (nowego?) działu na wszelkiego rodzaju interaktywne zabawy - jeszcze nie wiem jak to nazwać. (albo do "Projekty", albo zmienimy projekty bo i tak jest puste)

Jakieś pomysły? :D

Kiedy wątek osiągnie ileś tematów, to będziemy zamykać i tworzyć nowy jako Edycja 2 itp.

• Też się przyłączę do warsztatów. Motywacja żeby złapać za ołówek :blush:
  • Super. fajnie, że pomysł wystartował. Mam nadzieję, że będzie nas więcej : )
    To w takim razie ja też : )
  • dziś rozpoczyna się kolejny tydzień warsztatów. W związku tym w tym tygodniu tematem będzie : postać, sama twarz lub jakaś scenka, która będzie wyrażała jakieś emocje. Strach, żal, smutek, radość itp. Resztę pozostawiam wam :)
  • wrzucam jako pierwsza. Moja moja postać jest radosna. Uśmiecha się.
    29061501.JPG 183.1K
  • Moja praca - zdziwienie
  • edytowano lipiec 2016
    Przypominam, że nie musicie ograniczać się do samych głów. : D
    Możecie swobodnie rysować więcej postaci i nawet scenki jeżeli czujecie się na siłach, warunkiem jest tylko ukazanie emocji ; )

Moja praca: płacz
    glowa1.png 116.7K
  • Bardziej na szybko bo brak czasu (ostatecznie wyszedł Kaneki Ken).
    Rozpacz / szaleństwo
    2.jpg 111.2K
  • Aby sprawdzić na ile dobrze przedstawiłam emocje na rysunku, zapytałam chłopaka jaka to według niego emocja. W odpowiedzi otrzymałam:
    "Jakby właśnie usłyszała jakąś przejmującą historię...
    ... o słodkich kotkach...
    ... które zginęły pod kołami samochodu."
    Tak więc, to jest moja emocja : D
  • Pluszak masz talent chciałam bym wam kiedyś doruwnać.
  • Dziękuję, miło mi :) Wystarczy ćwiczyć :wink:
  • Widzę że warsztaty działają, tak więc dziś wieczorem przeniosę gdzieś ten wątek (pewnie do projektów, bo to taki nasz projekt) i podam temat na ten tydzień. :)
  • Super cieszę sie
    muszę dużo ćwiczyć a warsztay sie przydają
  • Dyskusja została przeniesiona do działu "Projekty" który tym samy będzie miejscem te wszelkiego rodzaju projekty i wyzwania, związane z rysowaniem i tworzeniem jako takim.

Tak więc pora na nowy temat tygodnia dla warsztatów, a będzie to:

Postać, ale dziecka - płeć dowolna, wiek do 12 lat, przedszkole lub pierwsze klasy.
    Rysowanie młodszych osób, tak jak i starszych rządzi się troszkę innymi prawami, tak więc myślę że jest to swego rodzaju wyzwanie ;)

• Chibi też się liczą? : D
  • Tak o ile to chibi dziecka, które oczywiście różni się od chibi dorosłych ;p
  • @dth szczerze mówiąc, ja nie miałam pojęcia, że jest jakaś różnica między chibi dzieckiem a dorosłym. Szczególnie, że ludzie na różne sposoby rysują chibi i jedne wyglądają bardziej dziecinnie a inne mniej, mimo że to nie było w zamiarze :smiley:
  • dth napisał użytkownik: »
    Tak o ile to chibi dziecka, które oczywiście różni się od chibi dorosłych ;p

Przepraszam, ale czym różni się chibi dziecka a dorosłego? ^^"
  • edytowano lipiec 2016
    Teoretycznie chibi dziecka a chibi dorosłego będzie zależne tylko wyłącznie od stylu, nie wliczając oczywistych dla dorosłego oznak, jak broda, czy piersi. Oczywiście zawszę będzie mniejsze ale bez porównania - narysowania dwóch chibi - dziecka i dorosłego, jest to bezcelowe.

Względem różnych stylów, może chibi dziecka być bardziej pulchne, posiadać większe oczy niż normalny chibi, czy też kolorystycznie być bardziej jak brzoskwinka - mieć zarumienione policzki i miejsce gdzie znajdować powinien się nos, lecz to też jest pod dyskusję jeśli np zrobimy chibi dziecka które jest bezdomne.

xxxxx
    cutepie.jpg 257.3K
  • Mogło być lepiej : )
    Swoją drogą coś tu ucichło ; )
  • edytowano lipiec 2016
    :)

Edit: Niestety nie mogę usunąć źle dodanego obrazka, więc są dwa.
  • aa co mi tam spróbuję
    mój dzieciaczek vvv
    xyz.png 71.4K
  • Rai napisał użytkownik: »
    dth napisał użytkownik: »
    Tak o ile to chibi dziecka, które oczywiście różni się od chibi dorosłych ;p

Przepraszam, ale czym różni się chibi dziecka a dorosłego? ^^"

No jak to czym, choć by ubiorem, czynnością jaką wykonuje, np bawi się itp. - nie wszystkie chibi wyglądają przecież jak dzieci ;)

Jeśli np mamy całą rodzinkę bohaterów i chcemy ich narysować jako chibi to jak narysujemy rodziców tego samego wzrostu co ich małe dzieci to coś będzie nie tak.

Oczywiście mowa tu o umieszczeniu ich na jednym obrazku ;)

Ktoś chętny na zapodanie nowego tematu?
  • jakieś propozycje na nowy tydzień?:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.