Warsztaty rysownicze na forum

1567810

Komentarz

• W na dodatek mam też oko na dankegi deisy ale to może kiesyś nadrobie
  • Ja mam dodane to mast to buy
  • Arachja - to muszę przyznać, że te kadry są przecudne, tak ładnie rozrysowane :D A jeżeli chodzi o temat z kadrem, to nawet mnie trochę natchnęłyście do pracy :p Może machnę jakiś kadr np. z Tokyo Ghoula, skoro już cała kolekcja leży na półce, albo może z Requiem Króla Róż, bo nowa okładka jest genialna :D
  • Też sie za to weznę.
  • Praca na konkurs skończona teraz mogę się wziąść za kadry.
  • Ok, tak więc bezterminowy temat to kadry z mangi i anime - nie muszą być przerysowane, jeśli rysujemy w swoim stylu to nawet lepiej bo wówczas możesz się pochwalić jak wyglądały by takie kadry gdybyś to ty był/była jej autorem.

W sumie też o tym nie pomyślałem, również myślę że jest to dobry pomysł na ćwiczenia :)
  • Temat warsztatów, więc myślę, że mogę tutaj podrzucić :) Super komiks obrazujący najczęściej popełniane błędy przez rysowników nie tylko komiksów. Dla mnie był bardzo motywujący. Polecam!

Można online przeczytać tu ło:

https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/6-najczesciej-popelnianych-przez-poczatkujacych-rysownikow-komiksowych-bledow/1
  • Arachja powiem ci że mnie zmotywowałaś
    Zaraz ja sie biore za rysowanie
  • Bardzo się cieszę <3 Ja po nieudanym rysunku miałam parę dni przerwy, ale też właśnie smaruję.
  • Trochę mi to przymomniało poradnik jak powstaje manga i bakumana ja już się wziełam za szczybkie szkice
  • edytowano październik 2017
    Namae rzeczyscie to jest dobre cwiczenie choc napoczatku trudne i napoczątku ciężko załapać o co chodzi
  • @Mai.Mashiro8 , ćwiczysz na mandze czy anime? W anime jest o tyle prościej że zawsze masz prostokątny kadr, natomiast w mandze mają one różne wielkości i kształty.

Ja do anime dzielę kartkę A4 na cztery mniejsze prostokąty. Myślę, że pierwsza trudność to rozplanowanie całego kadru z ekranu na mniejszej powierzchni kartki z zachowaniem proporcji.

Życzę powodzenia i czekam na to co podeślesz :) I chcę też Tokyo Ghoula bo jeszcze 48 odcinków HxH i zaczynam go oglądać. :D @Shiki
    Kadr 5.jpg 1.7M
  • Jesli bede rysowac z bakumana to prawdopodobnie z mangi tak samo jesli chodzi o hori a jesli z czarnoksieznika to zanime
  • Arachja czym cieniujesz bo wyglada to tak jakbys miala rastry
  • Erena pod drzewem rysowałam ołówkami grafitowymi (tak mi się wydaje, że to grafitowe :P ), ale nie mogę się do nich przyzwyczaić. Fajnie się co prawda nimi cieniuje i można osiągnąć różne tony ze względu na ich miękkość (od HB do 8B), ale efekt końcowy średnio mi odpowiada. Co jakiś czas sięgam po nie, ale jednak zostaje przy zwykłych ołówkach Koh-I-Noor, ale tylko te czarne co na obrazku :D (Toison d'or czy coś). Zauważyłam, że różnią się od tych w pomarańczowej obwódce :x mniej się rozmazują. Nimi robiłam Mikasę.
  • Coz ja juz rok jestem przy automarycznym
  • Bardzo chcę wypróbować :neutral: ale jeszcze nie orientowałam się jaki najlepiej kupić.
  • Ja mam najzwyklejszy prosty chyba za 5 zl kupilam
  • Też polecam taki zwykły z marketu. Jak się zepsuje to można spróbować inny :P Najlepiej sprawdza mi się zwykły automatyczny z Tesco i mam go już ponad rok. Za to inny zepsuł mi się po 1. użyciu i za każdym razem, gdy włożę do niego rysik, ten się łamie na drobne kawałki xD
  • Arachja, znowu bardzo ładne kadry :p A w kwestii Ghoula mała rada - przede wszystkim manga :D Fakt faktem, że zaczynałem od anime, ale dzieli je taka przepaść, że szok. No i należy też wspomnieć, że drugi sezon jest w dużej mierze fantazją twórców anime, bo stworzyli coś całkiem innego. I teraz muszę się zastanowić jaki kadr wybrać, żeby tu za dużych spoilerów nie robić :P
  • Namea zaczełam robić wczoraj te gesture
  • Sceny z mang od góry: Psyren,Claymore i Soul Eater. :pensive:

Arachja sceny z anime bardzo mi się podobają,we wcześniejszych wzrok przerażonego erena w kadrze 5 eren pod drzewem oraz mikasa z drewnem jest wyciągnięty żywcem z anime :) ogółem bardzo dobre wykonanie.
    Scan.jpg 551.9K
  • Kurde, zazdroszczę że umiecie tak ładnie przerysować :'D Ja nigdy nie przerysowywałam z innych obrazków i naprawdę nie potrafię odtworzyć w taki ładny sposób kadru :P Nawet własne postacie musiałam umieścić w kadrze, bo nie umiałam odtworzyć tych z mangi :D
  • @Kajoken Mega podobają mi się dwa pierwsze kadry, aż żałuję, że nie znam historii :P Drugi za dynamizm sceny, ale najbardziej urzekł mnie pierwszy. Jest cudny!

Aż sprawdziłam jak wygląda oryginał i wydaje mi się, że jednak dałeś tu wiele od siebie. Wygląda surowo, wiele się tam dzieje, krajobraz jest przepiękny, napracowałeś się nad detalami, cieniowanie, kontrast, a postać po prostu <3 Ten kierunek mi się podoba. (I sama coś kiedyś przerysowałam w podobnym stylu i myślę tym poeksperymentować kiedyś. Sangwoo z Killing Stalking - nie oceniajcie mnie xD ).

Rozumiem, że to cienkopis, jakiś szary mazak i czarny mazak? Czym tło? Sorrki, że nie pisze o pozostałych, ale to dla mnie nr 1 :D I mam w planach czytać mangę teraz.
  • @Namae nie masz czego zazdrościć, moje jedyne osiągnięcia z rysowania z głowy to parę mord od frontu xD Ja to zawsze miałam problemy z pobudzeniem wyobraźni i inwencją twórczą (heh jak to brzmi), ale ostatnio klaruje się w mojej głowie postać, bohater, który nie daje mi spokoju i wiem, że to jest ta osoba, dla której teraz ćwiczę i szukam stylu. Myślę, że już jestem gotowa na bardziej swobodne, samodzielne szkicowanie, a to, co robimy teraz, ma nam pozwolić rysować i uczyć się rzeczy, które wcześniej były nieosiągalne.

Ty rysujesz swoje przepiękne dziewczyny i chcę je zobaczyć w scenach, które wybierzesz :D nie przerysowuj postaci, nadaj im nowe życie!
  • Psyren moja ulubiona manga wątpię by się spodobała bardzo mało ludzi ją zna do tego w japonii się nie przyjęła i nie jest dokończona mimo to uwielbiam :) w Polsce parę lat temu chcieli ją wydać ale nikt na nią nie głosował ;(

Z tym że dodałem coś od siebie to trafne spostrzeżenie i to jeszcze jak,raczej nie sądziłem że będzie widać,po prostu nie cierpię wolnej przestrzeni na rysunkach (walczę z tym xd) więc tam gdzie zbyt pusto dodawałem cienie itp.

2 kadr troszkę zrąbałem,nie potrafiłem narysować dobrze odciętej głowy dlatego tak wyszło jak wyszło,do tego linie mało dokładne.

3 tu wolę nie wspominać jak go zaczynałem była już 4 godzina w nocy ale musiałem dokończyć stronę to trochę na odpał wyszło ;/ jednym słowem porażka psująca troche wizerunek całej strony xd

Jeżeli chodzi o materiały to użyłem jedynie cienkopisu i zwykłych ołówków od h2 do b2

Dziękować za opinie.

Dobrze Ci wychodzą te kadry powiedziałaś żeby nie oceniać ale jak dla mnie jest dobrze wykonany widać tą dynamikę i dokładnie każdy element postaci jak dla mnie na + :)
  • Też może pójde w tą stronę albo trzy kadry z tej samej mangi albo po jednym z innej
  • Chociasz narazie to się wziełam za rysowanie gesture
  • O matko, te szarości są tak delikatne, że myślałam, że to naprawdę jakiś szary pisak :O To jeszcze napisz na jakim papierze rysujesz bo dla mnie to też jest bolączka i szukam najbardziej odpowiedniego. Lubie swój szkicownik, na którym robię kadry, ale kompletnie nie nadaje się do kredek :C nie lubię jak widać jego gramaturę. (Ostatnio sięgnęłam po papier do drukarki, to jak przejechałam ołówkiem po kartce to tak jakby pazurem po tablicy, nigdy więcej xD ).

Co do mojej oceny Sangwoo to bardziej chodziło mi o dobór lektury heh :p Rysunek mi się podoba.

Co do drugiego kadru podoba mi się wszystko, tylko zaczęłam się zastanawiać czy z tą dziewczynką wszystko ok. Teraz wiem, że nie ^^

Trzeci nie jest zły, ale tak jak mówisz, widać zmęczenie. Technika (czyli rozumiem przez to wykończenie) spoko, ale sam rysunek, postacie dość nienaturalne. Ostatnio zaczynam to odczuwać w swoich pracach i jeżeli widzę, że coś jest nie tak jak powinno, wymazuję i zaczynam od nowa. Miałam tak z Mikasą z pierwszych kadrów, która stała z Eren i Arminem pod murem. Narysowałam ją w złym miejscu, wzrok miała skupiony nie tam gdzie trzeba, a z rysów twarzy była podobna zupełnie do nikogo. Byłam zmęczona, napracowałam się nad tym malutkim fragmentem kartki, ale zmazałam całą postać i z efektu końcowego ostatecznie jestem naprawdę dumna :3
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.