Warsztaty rysownicze na forum

edytowano kwiecień 2016 w Projekty
Cześć i czołem chodzi mi tu o trzy poziomowe warsztaty rysownicze.
Zaczynając od pierwszego poziomu to poniżej napiszę co będzie obejmował ten poziom
Poziom 1 - prosty motyw i proste rysunki, szkice postaci, zwierząt, budynków... w różnych formach.
W poziomie drugim tych co mają już większe zdolność do pisania i rysowania będzie to interesować ponieważ poziom drugi to komiks ale żeby nie było tak łatwo to poniżej napiszę o co tu chodzi.
Poziom 2 - mamy scenarzystów, którzy dokładnie opisują jakąś scenę i zadaniem użytkowników jest stworzenie do sceny krótkiego komiksu (przynajmniej jedna strona formatu A4), przy czym każdy użytkownik może być scenarzystą - musi tylko napisać scenariusz i umieścić go w tym dziale, a potem będziemy oceniać efekty.
Na poziomie trzecim będzie wyzwanie czyli coś mniej więcej dla mnie ale ponieważ jestem też początkującą to zacznę na pierwszym poziomie.
Poziom 3 - Wyzwanie! Dajemy motyw scenki, użytkownicy muszą stworzyć scenariusz z dokładnym opisem, następnie krótki komiks. Miejsce również dla tych którzy już mają swój scenariusz i rozpoczęli rysować swoją mangę. ,
Warsztaty by mogły odbywać się na forum. Oczywiście jak będą chętni, co do pierwszego poziomu to mogą by się to odbywać tak np. Ja daje pierwszy temat . Chłopak samuraj albo elf itp. Podaje termin do do kiedy dodajemy rysunki i potem robimy głosowanie na najlepszy rysunek albo wymyśla temat ten kto był ostatni lub kto pierwszy dodał prace , co do drugiego albo trzeciego poziomu możemy ustalić jak to by było. Licze na miłe odpowiedzi i chęci.
«13456711

Komentarz

• Pomysł mi się podoba, aczkolwiek poczekałbym z nim, zanim forum porządnie się rozbuja i przybędzie więcej użytkowników. I skupiłbym się na początku tylko na poziomie pierwszym, bo z mangą nie każdy może sobie poradzić na chwilę obecną w przeciwieństwie do rysunków. Moim zdaniem wybieranie najlepszej pracy nie jest do końca dobrym pomysłem z paru względów, wiadomo - rywalizacja motywuje ale co jeśli ktoś się nastara a jego praca nie zostanie wybrana? (znam ten ból bo brałem udział w paru takich konkursach i powiem, że trochę mnie to demotywowało). Niech inni się wypowiedzą jeszcze.
  • Pomysł również mi się podoba, jednak jak wspomniał Czmiel również trochę bym z nim poczekał - niech użytkownicy najpierw oswoją się z publikacją swoich prac w "kąciku artystycznym" - następnie przyjdzie czas na wyzwania i ewentualną rywalizację ;)
  • Aco z warsztatami osób trochę przybyło więc można by było pogadać na ten temat.
  • No nie wiem, ktoś chętny? może jakiś pomysł na pierwszy temat? ;)
  • edytowano czerwiec 2016
    Z tego co wiem to ktoś był chętny:D,ale możemy zrobić tak że jeszcze raz sie zapytam. Jest ktoś chentny na warsztay jesli tak to piszcie.
  • dthdth
    edytowano czerwiec 2016
    Zarzućcie jakimś ciekawym tematem, to może więcej osób się skusi :p

PS:
    Może połączymy to z "Temat tygodnia" w pomysły?
  • Ja proponuje zrobić dział albo temat na forum warsztaty i zacząć pierwszy poziom jak narazie
  • ale możemy zacząć tu. To skoro najnowsza lekcja była o głowie bohatera to jako pierwszy temat proponuje głowe postaci ,sami zdydujcie może być chłopak albo dziewczyna co chcecie . Termin do 26.06.2016 do godziny 20:00.
  • Dobry pomysł, zacznijmy tutaj jak się rozbuja to przeniesiemy do osobnego działu :)
  • Podejmuję wyzwanie:D
  • wrzucam jako pierwsza
    21061506.JPG 159.5K
  • Dodaje swoją pracę
    21061501.JPG 183.3K
  • Skoro wszyscy wrzucają to ja też. A co mi tam :D
    21061505.JPG 137.7K
  • @Mai.Mashiro8 chyba gdzieś już ten rysunek widziałem ;)

Gorąco zachęcam do stworzenia nowego rysunku na potrzeby tego wątku - o to w tym chodzi aby rysować coś nowego, czasu jest dość dużo więc ma pośpiechu :)

• oto i mój wiem oczy trochę nie wyszły
  • a będą wyłaniani jacyś zwycięscy czy jak?
  • Własnie wyłonimy zwycięzce:D
  • wrzucam swój jak dla mnie najładniejszy rysunek
    21061504.JPG 255.6K
  • Coo, myślałem że na razie będą tylko warsztaty, takie zwykłe bez zwycięzców.
  • Chyba w takim razie powinno się to od razu nazwać konkursem, a nie warsztatami--
    Ewentualnie ocenić po czasie kto zrobił największe postępy, ale chyba chodzi tu o uczenie się, nie konkurowanie
  • Nie bedzie zadnych zwycięzców. Tak tylko zapytałam a nie ze od razu juz tak bedzie
  • Warsztaty, nie konkurs a termin jeszcze jest.

Tak jak w szkole masz pracę domową, tak tutaj chodzi aby przynajmniej ten jeden rysunek w tygodniu zrobić ;)

Oczywiście jeśli ktoś jest zmotywowany to może tworzyć każdego dnia nowy, lub poprawiać ten sam albo go dokańczać czy rozwijać :)

Jeśli chcemy poćwiczyć to możemy np. narysować tą samą postać, z przodu, w 3/4 i z profilu.
  • Poprawka potem będzie głosowanie i ten kto będzie miał najwięcej głosów wybiera nowy temat
  • Proszę więc żeby mnie nie zaliczać - mojego rysunku, jestem tutaj tylko by poćwiczyć, nabrać większej chęci na rysowanie jak i pobudzić swoją zasuszoną wyobraźnię.
  • OlaOla
    edytowano czerwiec 2016
    Zostawmy to jak jest. Bez ocen, konkursów itp. To jest zły pomysł. W sumie w warsztatach chodzi o to aby się uczyć i nabierać doświadczenia a nie oceniać. Mogę się zgłosić do kolejnego tematu od 27 czerwca do 3 lipca :)
  • No w sumie by to szło tak zrobić żę kto pierwszy albo ostatni dał rysunek to możę wymyślić nowy temat.
  • Mai.Mashiro8 napisał użytkownik: »
    No w sumie by to szło tak zrobić żę kto pierwszy albo ostatni dał rysunek to możę wymyślić nowy temat.

Niby tak ale to i tak zanurza presję. Niech każdy się sam zgłasza.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.