Moje rysunki

145679

Komentarz

• Widać jeszcze niepewną rękę ale wygląda to już znacznie lepiej w niektórych miejscach - pierwsze trzy postacie z pierwszego rysunku i dwie na środku z drugiego.

Jedna ładna kreska to to co tygryski lubią najbardziej i widać że już ci się to udaje w niektórych przypadkach :)
  • Pytanie co poprawić w pierszej stronie strona ze szczegółami a co na drugiej stronie stronie beż szczegółow
  • Możesz spróbować je dokończyć ;)
  • DTH z tego co mówileś to kturaś postać leżąca jest zbyt ciasna almbo mała
  • Nowy trochę nostalgiczny i smutny
  • Fajne szkice :-) podobają mi się buzie, ale chciałabym je zobaczyć w jakiejś wykończonej wersji. Gdybyś wymazała linie pomocnicze, wzmocniła kontury, pocieniowała albo pokolorowała.

Rysunek też był dla mnie zawsze bardzo ważny, ale z czasem zrozumiałam, że warto ćwiczyć umiejętności rysowania i malowania jednocześnie, dlatego staram się nie zostawiać rysunków nieskończonych.
  • edytowano grudzień 2017
    Mam zamiar zrobić kontury ale mam drobny problem z cienkopisami a kredek, na razie nie używam bo mi ostrzałka poleciała pod kaloryfer i muszę kupić nowa bo by trzeba było odkręcić kaloryfer wiec muszę czekać aż pojadę do sklepu i ogólnie nie chce go zepsuć i sorry za błędy ale początek pisałam na początek pisałam na komórce.

Edit: Brak polskich znaków, swoją drogą ale ortografii nie odpuszczę ;) (dth)
  • Twarze wyglądają fajnie - większy format i ćwiczenia z sylwetkami robią swoje.

Linie są już rysowane pewniejszą ręką przez co wygląda to coraz lepiej ;)

Wcześniej była to masa malutkich kresek, teraz już tak nie jest.
  • edytowano grudzień 2017
    15qs1aa.jpg moje dzisiejsze kadry .
    źródło Manga Horimiya tomy 4 i 6 Autor : Hero i Daisuke Hagiwara
  • Właśnie przejrzałem trochę `Horimiya` i doszedłem do wniosku że to całkiem niezły tytuł do ćwiczenia fryzur :open_mouth:
  • 1zfj6vk.jpg Kolejne kadry tym razem bakuman
    Źródło : Bakuman anime odcinek 1i manga tom 1 rozdział 1 Autorzy: Tsugumi Ohba i Takeshi Obata
  • Idzie ci coraz lepiej :). Staraj się tylko nie zapominać o podstawowych zasadach odnośnie budowy ciała postaci, czyli od skonstruowania jej z brył geometrycznych. Nawet przy przerysowywaniu jest to bardzo ważne, aby nic nie wyszło przypadkiem zbyt duże czy zbyt małe :).
  • Hej chodzi ci o te z jak powstaje mangi?
  • Chodzi o bryły ogólnie, elipsa to głowa itp. mam wrażenie że kształt głowy wyszedł ci lepiej na poprzedniej stronie - pierwsze dwa kadry od lewej (lewy górny róg i ten pod nim)

Tutaj też: http://forum.kursmanga.pl/uploads/editor/rj/dghewgoqc3rp.jpg
  • Cóż starałam się a jeśli chodzi o bryły to mój pierwszy początek z bryłami to był jak powstaje manga i trochę mark cillej i chyba jeszcze książka Rysuje mange i szkoła rysunku manga potem się przerzuciłam n sycle,a co do kadrów to starałam się robić według wskazówek od Arachji
  • Hej jak tam u was ja dalej cwicze kadry co do rysunku dym tymi yrzema dziewczynami to Dwie pierwsze to z tego co pamietam to ta pierwsza byla w wieku przedszkolnym a ta druga w wieku w ktorym sie chodzi do podstawowi i gimnazjum I dzieci maja troche zaoglaglona twarz. Ale trudno bd prubowac z sycla i rysowaniem w pudelku.
  • Mało czasu w tym roku ale jakoś leci, chodziło mi głównie o smukłe linie.

Ogólnie przyjęło się że kanciaste krawędzie szczęki to mężczyźni a smukłe to kobiety i dzieci ;)
  • Ja tez mam :| pomysl na temat do warsztatow,piosenki,byly, mangi tez to teraz ksiazki ale ludzi malo na forum
  • dwa ostatnie prace z rysunkami
  • Mimo że na kolorowaniu kredkami jakoś specjalnie się nie znam to myślę że najlepiej wyszedł ci lewy górny kadr na drugim rysunku, ponieważ większość kresek rysowanych jest w tym samym kierunku.

Myślę że to jeden z sekretów, aby nie mazać kredkami we wszystkie strony tylko się zastanowić w jakim kierunku powinny iść linie. :)
  • Myślę że ręka z telefonem wyszła ci najlepiej jak do tej pory, natomiast jeśli chodzi o postacie to mam wrażenie że walczysz aby zmieściły się one w kadrze przez co cierpią ich proporcje :)

• Chyba ostatni rysunek najlepszy. I nie chodzi tu tylko o kreskę czy proporcję - oglądałem twoje rysunki i jakoś nie masz zwyczaju rysować postaci dalej niż do pasa, tutaj natomiast pokusiłaś się aż o kolana :) Nie byłoby źle, gdybyś częściej rysowała pełne postacie. I delikatna uwaga - można było obrócić te zdjęcia przed wstawieniem (Mam na myśli 3 ostatnie). Omal nie skręciłem karku podczas oglądania.
  • Dzięki obróciłam je ale chyba coś poszło nie tak
  • edytowano 2 maj
    Ojojoj :D musisz cały czas obserwować i ćwiczyć anatomię, tam z tyłu głowy takie jajo się nie robi (na pierwszym rysunku). Trzecia i czwarta praca rzeczywiście najfajniejsze, a mi się najbardziej podoba chłopak. Dziewczyna ma chyba za małą głowę i zbyt masywną szyję.

Ale ekspresje twarzy są mega super! Podobają mi się.

Podsyłam profil, sama też dopiero teraz zrozumiałam jak żuchwa łączy się z szyją ;D I podobno czaszka (mózgownica) jest na szerokość (w profilu) taka sama jak długość twarzy, ale nie rób tego jaja :expressionless:
    profil.jpg 838.8K
  • Wzorowałam sie przy przed ostatniej na twoich rysunkach głowy to z emocjami to są z perspektywy 3/4
  • Najs, myślę że ubrania wyszły ci bardzo fajnie.

Od siebie dodam tylko tyle że zauważyłem że dodanie szyi oraz zarysu ramion mi pomaga podczas rysowania samych głów - przed dodaniem detali, czyli jajko plus szyja i ramiona.

Myślę że wtedy łatwiej jest zobaczyć czy proporcje są w miarę takie jak powinny :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.