Moje rysunki

2456710

Komentarz

• W tym akurat myślę że najlepiej wyszły pierwszy i ostatni panel, czyli widok z tyłu i z przodu z otwartymi oczami.
  • edytowano sierpień 2016
    Ten wczorajszy mi się najbardziej podobała ta trzecia próba , Eh ciężko sie rysuje na małej kartce i wmałych kadrach.
  • Nikt nie mówił że jest to łatwe, zawsze możesz spróbować najpierw narysować jeden kadr na całej kartce jeśli tak jest wygodniej.

Rysowanie w mniejszej skali to pikuś, gorzej jak wszystkie okienka wychodzą a jakiś konkretny nie :/
  • Co w tym wyszlo dobrze
    ?
  • o widzę, że tworzysz komiks? Masz już przybliżony czas kiedy powstanie całość? :d
  • @Kera chiałam bym sie wyrobić do 30 września do wysłania do manga mixu ale czy sie wyrobie to nie wiem.
  • Mai.Mashiro8 napisał użytkownik: »
    Co w tym wyszlo dobrze
    ?

Najlepiej wyszedł pierwszy panel, pozostałe były lepsze na poszczególnych wcześniejszych wersjach.
  • Cóż muszę zrobić jeszcze dwa próbne a czasu coraz mniej tym razem staram sie to zrobić jeszcze lepiej.
  • No niestety, ale w przypadku rysowania ciężko o szybkie efekty bez poświęcenia dużej ilości czasu i poprawiania błędów przez ćwiczenia, tak więc nie poddawaj się i do dzieła ;)
  • Wiem wiem ale już mi dwie szanse przemineły a nie chce żeby mi jeszcze ta uciekła.
  • Dzisiaj skończony jak myślicie co po prawić mi sie wydaje drugi i trzeci kadr w porządku natomiast nie wiem co do pierwszego i ostatniego,
  • Ostatni nie jest zbyt dobry, ile stron planujesz stworzyć?
  • edytowano sierpień 2016
    Tak myślałam a co do reszty co o tym myślisz wszyskie są dobre oprócz ostatniego . Ok 25 stron.
  • Jako wstępny zarys strony są ok, jednak do komiksowego wyglądu - który ktoś ma przeczytać trzeba będzie narysować je na czysto, tak aby nie było rozmazanych linii oraz jak najmniej zabrudzeń.

W przypadku komiksu - który ktoś ma przeczytać mam na myśli na prawdę na czysto, tak więc przy finalnej wersji strony musisz szkicować bardzo lekko lub twardym ołówkiem.

Chodzi o to, aby po inkowaniu i wymazaniu nie było widać ołówka :)

Osobiście uważam że narysowanie takiej strony nie jest prostym zadaniem i nie może być robione w pośpiechu, ponieważ wszystkie kadry muszą wyjść i dlatego trzeba je robić bardzo starannie.

Tak aby podczas czytania było wiadomo co się dzieje.

Pierwszy kadr, myślę że jest lepszy tutaj:

http://forum.kursmanga.pl/uploads/editor/cg/4b00zd76kbzg.pdf

Mimo że nie użyłaś perspektywy tak jak w ostatnim rysunku to lepiej widać że jest to budynek bo jego forma jest prosta i łatwo rozpoznawalna na pierwszy rzut oka.

Drugi kadr lepszy jest tutaj:

http://forum.kursmanga.pl/uploads/editor/ic/q6pviyl0s3z9.jpg

Więcej na nim widać, postać jest na środku, większa i jej głowa nie jest ucięta.

Trzeci i czwarty kadr tutaj:

http://forum.kursmanga.pl/uploads/editor/57/y2iaitvk8myy.pdf

Trzeci:

Jest na środku i mimo szczęki do poprawy to jest on czytelny

Czwarty:

Mimo dużej ilości kresek widać twarz i jej mimikę, to że ma zamknięte oczy

Piąty kadr natomiast tutaj:

http://forum.kursmanga.pl/uploads/editor/cg/4b00zd76kbzg.pdf

Również wyraźnie widać postać.

Jeśli chcesz zaprezentować jakieś emocje to czasem wystarczy narysować tylko twarz lub głowę, wtedy automatycznie jest ona większa i nie trzeba się męczyć z czasem niepotrzebnymi detalami ;)
  • ten ostatni to też klapa masz jakieś porady jak to zrobić dobrze
  • mi sie wydaje że w tym ostatnim 3 kadr jest okej
  • Jedna z najważniejszych porad to odpowiednie miejsce do pracy, chodzi o to aby mieć wszystko pod ręką i móc wykonywać nieskrępowane ruchy, no i oczywiście odpowiednie oświetlenie.

Nie powinno być bałaganu, tak aby nic nie przeszkadzało przy pracy - niczego nie tyrpnąć podczas rysowania itp.

Użyć linijki do rysowania ramek, najpierw wszystko mierzymy, stawiamy kropki, przykładamy równo linijkę i rysujemy - im dłuższa linijka tym lepiej.

Dobra gumka, tak aby nie rozmazywała, jeśli mamy z tym problemy to trzeba co jakiś czas gumować czystą kartkę, aby brudna część zeszła nie na naszej stronie.

Sprawdzać mały palec i dolną część dłoni podczas rysowania, ponieważ brudzą się one i zostawiają ślady - wystarczy przetrzeć chusteczką co jakiś czas.

Ołówek powinien być dobrze naostrzony ponieważ każda linia się liczy.

Jeśli drży ci ręka to przerwij rysowanie i zrób sobie krótką przerwę, tak samo jeśli jesteś zmęczona - lepiej rysować stronę dłużej i skończyć niż się śpieszyć i coś zawalić.

Rozgrzewka przed rysowaniem, linie, elipsy, łuki - chodzi o rozruszanie mięśni.

Technika, jeśli potrzebujesz dłuższej linii to opierasz łokieć i wykonujesz ruch całym ramieniem - zamach.
    Jeśli potrzebujesz dokładności to użyj małego palca jako podpory.

To mam na myśli: (7 minuta 35 sekunda - do 14 minuty)

Zwróć uwagę na to jak rusza się cała ręka przy prostych liniach, a następnie dłoń i mały palec podczas rysowania zwierzaka.

Ostatnia rzecz to poziom detali, jeśli jeszcze nie jesteś na tyle pewna że coś narysujesz to to uprość - wyślę że ważniejsza jest treść i czytelność ilość detali.

Przykład: - nie ma nie wiadomo jak wiele szczegółów, dzięki temu jest czysty i czytelny.

komiks%20(12).gif
  • Dzięki dth postaram sie skorzystać

• Kolejną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę to siła z jaką gumujemy, jeśli zrobimy to za mocno to możemy niechcący zgiąć kartkę.

Tak samo, kładą rękę możemy zrobić ośle rogi :)
  • tylko że jak sie rysuje automatycznym to nie trzeba ostrzyć
  • Nie trzeba, ale jeśli rysujesz jedna stroną to jest ona coraz bardziej zużyta, więc przekręcenie ołówka też pomaga kiedy zaczynamy rysować grube linie ;)
  • Dzięki dth twoje rady są na wage złota
  • Jak masz jeszcze jakieś rady to pisz
  • co do małego palca to położyć palec na kartce
  • Tak, ma on służyć jako podpora i stabilizować podczas rysowania małymi ruchami ręką :)
  • cały czy tylko koniuszek
  • Koniuszek - tak jak na filmiku wyżej ;)
  • Mai.Mashiro8 napisał użytkownik: »
    Kilka nowych rysunków i postaci bohaterów

Sorry ale dwa razy mi sie dał ten sam rysunek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.