Moje prace

13»

Komentarz

• Tak, nie bardzo umieć coś samemu narysować z głowy, więc się zainspirowałam popularna postacią :)
  • Czapka? wydaje mi się że jest za wysoko, w sensie wygląda bardziej jak by się unosiła a nie spoczywała na głowie.

Oprócz tego prawe ramię jest trochę zbyt w prawo, poza tym reszta pozy jest ok, tak więc wielki plus za to :)
  • Jak przedmówca, uważam, że czapka lepiej by wyglądała przylegając ściśle do głowy. Ale tak ogólnie jest nieźle.
  • moja praca
    22101201.JPG 127.1K
  • Fajny rysunek. Szyja jest troszkę zbyt potężna a tors jest trochę za wąski. Ręce dziwnie łączą się z tułowiem. Rysując możesz czasami spojrzeć w lustro (to na prawdę pomaga-ja tak robię kiedy nie potrafię sobie tego wyobrazić) aby upewnić się jak wygląda ciało człowieka, skąd wychodzą konczyny i gdzie się zginają. Między torsem a ramieniem znajduje się pacha - te kilka centymetrów gdzie ręka przylega do ciała warto zaznaczyć tylko linią. Ręka nie odstaje od ciała w ten sposób ^ . Fajnie, że rysujesz i dzielisz się z nami swoją twórczością, ale dobrze by było gdybyś rysowała więcej- albo po prostu częściej wrzucała rysunki :wink: Widzę, że poprzedni rysunek wstawiłaś aż pół roku temu! Chętnie zobaczę więcej twoich prac. A im częściej będziesz rysować tym większe postępy będziesz osiągać i na pewno Cię to ucieszy :smiley:
  • Dokładnie, pomocna jest również praca nad poszczególnymi częściami ciała z osobna - np. szyja, pozwala to zaobserwować pewne niuanse i to że umieszczenie drobnej kreski w odpowiednim miejscu robi dużą różnicę ;)
  • następny
    27111201.JPG 187.1K
  • Myślę że szyja jest ciut za długa, poza tym wygląda ok
  • Pozwoliłam sobie trochę po tym porysować. Żeby lepiej zrozumieć szyję warto zobaczyć czym ona właściwie jest.
    Na tej stronce fajnie jest to pokazane- w przystępny dla rysowników sposób. Warto przeczytać i obejrzeć filmik ze zrozumieniem, ale jak nie zna się angielskiego, to nawet sama obserwacja wystarczy.
    Na twoim rysunku szyja jest zbyt prosta i z lewej strony dziwnie skręca do środka. Właściwie to w tym miejscu szyja właśnie powinna się rozszerzać i powoli łączyć z ramionami. Warto też zwrócić uwagę na to, że w środku jest bardziej ściśnięta- powód tego jest wytłumaczony i pokazany w linku.
    cec76d94fd.png
    Osobiście powiększyłabym też usta, ale to tylko moje preferencje ,-,
  • @Namae całkiem fajna stronka i filmiki na niej umieszczone :)
  • @dth Ja w ogóle polecam cały kanał Proko. Tłumaczy anatomię dla artystów w bardzo banalny i przyjemny sposób. Obejrzałam cały jego kanał i z łatwością ogarnęłam rzeczy, które wcześniej były dla mnie za trudne.
  • Właśnie widziałem, myślę że można go spokojnie dodać do tematu z przydatnymi materiałami na temat rysowania
  • dzięki za rady :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.