Moje prace

2

Komentarz

• Przy pierwszym rysunku miał być on narysowany lekko z boku-z profilu ale nie wyszyło ;/

Przy drugim to miało być tylko oko ale potem zaczęłam dorysowywać inne szczegóły i oko wyszło trochę za daleko. Ten drugi rysunek to chyba z 5 godzin malowałam. No ale i tak widać, że moim największym problemem są włosy....
  • Z mojej strony :smile: To idzie Ci naprawdę dobrze :smiley: Jeśli chcesz, aby twoje oczy nabierały kształtu to ćwicz je na kartce, nie jakieś duże a mniejsze. Może rób sobie linie gdzie mają być oczy albo zaznacz z jednej strony punkty (2) i z drugiej (2) gdzie ma się zaczynać oko i gdzie kończy. Próbuj wszystkiego, ponieważ to ty ustalasz jaka technika jest dla ciebie najlepsza :wink: Ćwicz same nosy, oczy , ręce i usta. Najważniejsza sprawa to się nie poddawaj : Never give up ! Dodawaj rysunki, ćwicz a zauważysz efekty :blush:
  • Popieram przedmówcę, tak jak z mangą można na początku skupić się na samej symetrii oczu nosa i ust, a dopiero później przejść do szczegółów ;)
  • Bardzo ładne prace. Myślę, że jak więcej będziesz ćwiczyć to wyjdzie jakaś Mona Liza :D
  • rysunki bardzo ładne. Widać, że próbujesz rysować coś w innym stylu. W sumie to mnie nawet zaciekawił ten temat :)
  • Kolejny rysunek
    obrazek.jpg 165.8K
  • Nie o ten jest super :)
  • Trochę zezowata ta panna ;)
    Ale tak na serio to już masz solidne podstawy, by próbować czegoś trudniejszego. Spróbuj na przykład dać którejś ze swoich postaci jakąś bardziej skomplikowaną fryzurę, by się sprawdzić.
  • następny ale tym razem w kolorze
    ob.jpg 844.2K
  • Nieźle, nieźle. Tylko mogłaś popracować trochę nad jednolitością koloru (chodzi o to, by za bardzo nie było widać linii pozostawionych przez kredkę, przynajmniej w przypadku koloru bazowego) i cieniowaniem. Kolorowanie sporych powierzchni polecam zacząć tak, jakbyś cieniowała ołówkiem, czyli trzymając kredkę tak, by dotykała ona papieru jak najszerszym obszarem. Upierdliwe trochę to i czasochłonne, ale daje lepsze podłoże pod dalszą obróbkę (przynajmniej tak jest w moim przypadku).
  • ładnie ale czy głowa tzn fryzura u góry nie jest trochę za duża?
  • Wszystko pięknie, tylko, jak zauważył @Zanmato czubek głowy razem z włosami jest za wysoko.
    Spróbuj machnąć może jakąś sylwetkę ;)
  • coś tam narysowałam ale nie wygląda to dobrze....
    cos.jpg 349.4K
  • Jeśli chodzi o błędy to na moje oko uszy są za małe, linia prawego policzka mogła by być bardziej zaokrąglona - tak jak lewy.

Jeśli chodzi o samą sylwetkę to idzie w dobrym kierunku, jednak ręce są zbyt małe a prawe ramię powinno być mniejsze - mnie więcej takie jak to lewe, teraz widać różnicę w ich rozmiarze.
  • Trochę nazbyt kanciasta ta postać ;)
    Ramiona są trochę za cienkie jak na standardy ludzkie, a i całej reszcie trochę szlifu brakuje.
    Ale dobrze, że próbujesz też rysować sylwetki postaci. Ważne jest, by wyjść w końcu z fazy machania portretów i spróbować czegoś trudniejszego, bo to jest właśnie motorem postępu ;)
    Tak trzymaj i rysuj dalej :)
  • jak na początek nie ma aż takiej tragedii :)
  • wiem, że tragedia ale jakoś nie wychodzi mi cała postać, dlatego rysuje tylko twarze....
  • Żebyś widziała moje pierwsze podejścia do rysunku, to uznałabyś, że nie jesteś znowu taka słaba w te klocki ;) Po prostu trzeba spróbować. A jak nie wychodzi to próbować jeszcze raz i jeszcze, aż uznasz, że nie było to takie trudne :)
  • Dłoń wygląda dziwnie, dłonie są dość niewdzięczne podczas rysowania i aby móc je poprawnie narysować trzeba się dość namęczyć, również szczęka jest trochę przesunięta względem oczu i ust.

Będę się powtarzał ale po prostu trzeba ćwiczyć dalej ;)
  • Nasz forumowy sensei ma rację- dłoń to najgorsza część ciała do narysowania, obok stopy oczywiście.
    Pomijając wyżej wspomnianą dłoń reszta rysunku wygląda dobrze, biorąc pod uwagę to, jak długo rysujesz z nami.
    Ćwicz dalej i daj nam więcej radości ;)
  • hej, chciałabym dorzucić swoje spostrzeżenia i uwagi, po pierwsze staraj się rysować linie pomocnicze dzięki czemu lepiej będzie Ci rozmieścić cześci twarzy we właściwym miejscu, po drugie staraj się aby włosy postaci nie oklejały profilu czaszki tylko miały swoją objętość i na odwrót żeby nie dominowały nad twarzą w nienaturalny sposób, po trzecie nie bój się eksperymentować! próbuj różnych wariantów, na koniec życzę wytrwałości i czekam na kolejne rysunki :)
  • Dzięki za wskazówki:)
  • mój nowy rysunek
    smutek.jpg 687.3K
  • Wszystko spoko, tylko nos trochę koślawy wyszedł ;p
  • w sumie to szyja też trochę krzywa.... :P
  • Nie widzę żeby szyja była krzywa, cała głowa jest narysowana pod tym kątem więc wszystko pasuje :)
  • o całkiem fajne :) czyżby inspiracje mangą Hellsing ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.