Moje prace

OlaOla
edytowano kwiecień 2016 w Kącik Artystyczny
cześć

Postanowiłam jako pierwsza pokazać wam moje 3 prace. Nie jestem jakiś wymiataczem tylko lakiem który rysuje sobie do poduszki. Nie znam zasad jakie obowiązują podczas rysowania postaci z mangi. Po prostu tak sobie rysuję. Oceńcie jak mi poszło :)
23041502.jpg 123.3K
23041503.jpg 111.9K
23041501.jpg 213.1K
«13

Komentarz

• Całkiem nieźle jak na początki, jeśli chodzi o rysowanie twarzy to dobrze jest to robić w mniejszej skali - wtedy na jednej stronie A4 możemy narysować ich kilka lub kilkanaście, np tej samej postaci tylko z różną fryzurą itp.
  • Dzięki za rady. Na razie to są moje takie bohomazy :)
  • Od jak dawna rysujesz? Początki bywają trudne, ale za to to okres, kiedy najszybciej zobaczysz postępy. Najważniejsze jest to żeby dużo szkicować. Nie bój się eksperymentować ze stylem rysowania, bo właśnie próbując nowych rzeczy człowiek się najwięcej uczy, tak więc zmieniaj perspektywę, wygląd postaci i ich wyrazy twarzy. Jedna ważna rada ode mnie - postaraj się żeby czubek brody biegł równo z pomocniczą linią środka nosa i ust - w ten sposób sprawisz że dwie połówki twarzy będą mniej więcej symetryczne co sprawi, że rysunek będzie wyglądał lepiej. Pamiętaj żeby ustawiać nos i usta we właściwej pozycji. W kolorowym rysunku powinnaś je obniżyć. Drugi rysunek wyszedł Ci bardzo ładnie jak na początki ; )
    To narazie tyle moich rad, jeśli masz jakieś pytania to służę pomocą, nie bój się pytać ; )
    Ola napisał użytkownik: »
    Nie znam zasad jakie obowiązują podczas rysowania postaci z mangi.
    Myślę, że powinnaś poznać te zasady, to pozwoli Ci szybko ulepszyć Twój rysunek ; )

• Poprzednicy raczej temat wyczerpali, zgadzam się z tym co mówią :smile: Przede wszystkim, tak jak mówił Czmiel powinnaś zaznajomić się z podstawami rysunku. Widzę, że próbujesz rysować różnymi stylami. Raz masz szpiczaste podbródki raz zaokrąglone, na różne sposoby rysujesz poszczególne elementy twarzy. To dobrze, warto eksperymentować, ale myślę, że na znalezienie stylu jeszcze będziesz miała czas, a na razie powinnaś ćwiczyć podstawy, takie jak proporcje twarzy i ciała. Poszukaj jakiś tutoriali o proporcjach i o tym jak rysować z liniami pomocniczymi, bo trochę Ci się elementy twarzy rozjeżdżają. O ile pierwszy rysunek mi się bardzo podoba, to niestety głowa wyszła Ci krzywo i to bardzo psuje końcowy efekt mimo, że poszczególne części twarzy wyszły Ci bardzo ładnie :smile: Jakbyś podzieliła tą twarz na pół przez narysowanie linii wzdłuż nosa, ust i podbródka to byłaby ona ukośna. To samo jest z trzecią pracą, tam w ogóle usta i nos nie są centralnie nad podbródkiem :wink:
    Za to jeśli chodzi o drugą pracę, tu tego problemu nie widzę, tu nos usta i oczy są dobrze położone i oby tak dalej :smiley:
    Bardzo dobrą radę dał Ci dth, sama z tego korzystam jak uczę się rysować coś nowego. Lepiej zarysować całą stronę dwudziestoma małymi szkicami niż narysować jeden duży, bo po pierwsze rysując coś na większym formacie łatwiej gdzieś się machnąć, bo nie widzisz całości pracy na raz i wtedy mogą rozjechać się proporcje, a po drugie małe szkice szybciej będziesz kończyła i jak skończysz jeden mały szkic wtedy zastanów się co jest źle i zrób następny poprawiając błąd i tak cały czas. Wtedy w tym samym czasie zdążysz się dużo więcej nauczyć : )

Mam nadzieję, że się nie zniechęcisz i będziesz dalej rysowała, praktyka czyni mistrza :wink:
  • Dzięki za opinie. Przede mną jeszcze długa droga. Nie zniechęcę się :) Dziś sobie siądę i zacznę wszystko od początku według waszych rad:)
  • Ten drugi chyba jest najlepszy :)
  • edytowano czerwiec 2016
    A ja ze swej strony polecę obejrzenie kilku tutoriali na Youtubie, szczególnie tych stworzonych przez Marka Crilleya albo Sophie-chan. To właśnie z nich czerpałem wiedzę o podstawach rysunku mangi i dalej to robię, zwłaszcza, że Crilley jak mało kto potrafi w przystępny sposób wyłuszczyć skomplikowane zasady( o ile oczywiście władasz komunikatywnym angielskim).

Tak poza tym chyba mało jest ludzi na świecie, którzy potrafią strzelić całkiem niezły rysunek nie mając absolutnie żadnych podstawowych umiejętności i pewnie każdy w duchu stwierdził teraz , że jego początki też były trudne.
    Najważniejszą zasadą w rysowaniu jest to, by nie zrażać się niepowodzeniem i dążyć stale w kierunku tego wymarzonego poziomu, do jakiego dążysz.
  • Wrzucam swoje 3 kolejne prace
  • ładnie, ale podobnie jak ja musisz pracować nad proporcjami. Szczególnie jest to widoczne na trzecim obrazu. Moim zadaniem oczy są za duże przez co postać trochę karykaturalnie.
  • Chyba każdy na samym początku ma problem z proporcjami :D Pamiętam swoją pierwszą pozę, narysowaną w styczniu. I uwierzcie mi na słowo- nie chcielibyście jej widzieć.

Jeśli chodzi zaś o Twoje rysunki, to nie wyglądają źle, choć dzięki zastosowaniu linii pomocniczych mogłoby być o wiele lepiej. Może i nie jestem jakimś ekspertem rysunku, ale jedno wiem- linie pomocnicze nie gryzą i mogą naprawdę odwalić większość roboty jeśli chodzi o proporcje oczu, ust, nosa itd. Pomagają umieścić w odpowiednich odstępach od siebie wszystkie części twarzy, dzięki czemu Ty masz więcej sił na kombinowanie nad wyglądem samych detali i schludnością linii. Pokombinuj z nimi, a Twoje prace będą o wiele lepsze.
  • Moja praca
    21061506.JPG 159.5K
  • Nos i usta są ciut za nisko - pozwoliłem sobie je przesunąć wyżej dla porównania.
    Szyja również sprawia że głowa wydaje się być pod złym kątem - to przez to że zwęża się na dole.

Szyja sama w sobie nie zwęża się - jej szerokość nie ulega zmianie, rysujemy dwie równoległe kreski a linię ramion tworzymy przed ich końcem, czyli szyja kończy się ciut za linią ramion.
    feedback.jpg 226.9K
  • Ładnie. I lepiej niż poprzednio. Postępuj zgodnie z radami tego gościa powyżej, a będzie jeszcze lepiej ;)
  • i jak. Naprawdę włożyłam ten rysunek wiele pracy.
  • Najsłabszym elementem są oczy, lewe jest za wysoko i pod złym kątem - powinny być mniej więcej w tej samej linii.
    Poza tym są ciut za duże.

Reszta wydaje się być ok, trochę brakuje symetrii przy linii ramion.

Widać porwę, dobra robota ;)
  • Ekspresja twarzy jest spoko. Wychodzą Ci one lepiej niż dla mnie :) I jak wspomniał @dth oczy raczej powinny być na jednej linii. Poza tym jest nieźle. Szlifuj dalej to, co masz.

Powinnaś zainwestować w jakieś pióro lub rysować czarną kredką, ponieważ by dostrzec detale musiałem zmniejszyć jasność monitora ;)
  • Nigdy nie potrafię narysować obrazka aby wszystko wyszło dobrze. Jak wyjdą mi oczy to nie wyjdzie mi symetria.Jak jak wyjdzie symetria to zaś oczy czy włosy nie.
  • Kolejna postać. proszę nie komentować dołu bo to porażka.
    29061501.JPG 183.1K
  • Nie zrażaj się, bo postęp nigdy nie jest widoczny z rysunku na rysunek, pomijając tych naprawdę zdolnych i utalentowanych.
    Co do Twojego rysunku to fakt, od szyi w dół nie wygląda najlepiej. Prawdopodobnie ta nieudana część rysunku rozpoczęła się od zbyt grubej szyi. Pomijając to, sama twarz wygląda dobrze i z tego powinnaś być zadowolona. Popracujesz nad techniką jeszcze trochę, to postępy staną się trochę bardziej widoczne ;)
  • OlaOla
    edytowano lipiec 2016
    kolejny rysunek:)
  • Nieźle, nieźle. I jest coraz lepiej. Twarz wygląda dobrze sama w sobie i do niej nie ma co się czepiać. Włosy też nie są złe, chociaż według mnie mogłaś nadać im trochę więcej szczegółów ( co wcale nie oznacza, że metoda rysowania włosów, jaką zaprezentowałaś jest gorsza od tych bardziej realistycznych metod). Tylko ta szyja... Ale na szczęście nie jest to problem nie do przeskoczenia.
    Smaruj dalej i pokazuj więcej rysunków ;)
  • może nie mangowy obrazek ale taki sobie wczoraj narysowałam :)
    ona.jpg 210.9K
  • Może nie mangowy, ale dobrze jest spróbować narysować bardziej realne postacie ponieważ manga to tylko uproszczenie więc jak umiemy narysować np. portret to narysowanie mangi będzie banalne.

Po tym rysunku widać, że musiałaś popracować nad włosami, ustami i nosem aby były bardziej realne - teraz oko nie za bardzo pasuje bo jest trochę mangowe.

Dobra robota i tak dalej, jeśli chcemy opanować anatomię to rysowanie realizmu bardzo w tym pomoże.
  • na prawdę wyszło Ci super. jeszcze gdyby to oko było bardziej ludzkie :smile: ale jest co podziwiać.
  • mój kolejny obrazek. Oceńcie lale nie chłostajcie :)
    obrazek.jpg 565.2K
  • Widzę progres przy włosach ;)
    Powinnaś popracować nad konturem twarzy, który nieodmiennie sprawia masę problemów początkującym artystom. Reszta rysunku jest w porządku. Każdy Twój kolejny rysunek będzie lepszy od poprzedniego, wraz z nabieraniem przez Ciebie doświadczenia.

Rysuj dalej i wrzucaj jak najwięcej swoich rysunków.
  • włosy to jest moja pięta Achillesowa. Już tyle razy próbuję je narysować ale nic z tego nie wychodzi. Mam jeszcze dwa rysunki które ostatnio narysowałam są nie mangowe. Nie wiem, gdzieś mnie naszło. Tylko cz wrzucać bo to w sumie forum z mangą jest....
  • Wrzucaj, jeśli uważasz, że możemy pomóc Tobie osiągnąć lepsze rezultaty w rysowaniu. Od tego przecież jesteśmy. I nie przejmuj się na razie zbytnio faktem, że rysunki, które chcesz wrzucić są mało mangowe. One też wiele mówią o Twoim stylu.
  • no oki to wrzucę:)
    twarz.jpg 1008.3K
    obraz.jpg 1.2M
  • Nieźle sobie poczynasz, nie ma co.
    Pierwszy rysunek byłby dobry, gdyby nie to, ze nos Tobie wyszedł trochę krzywy, ale to chyba wina tego, ze zaczęłaś naukę rysunku od mangi. Podobnie oczy. Wiele by zyskały, gdybyś zachowała anatomiczne proporcje, ale w tym elemencie pewnie też wybiły mangowe przyzwyczajenia.
    Na drugim rysunku natomiast w oczy rzuca się zbyt duża odległość pomiędzy okiem i nosem.
    Ale nie martw się, początki zawsze są trudne, a realistyczne portrety są chyba najgorsze ze wszystkich, gdyż mniej jest jasno ustalonych linii, a więcej subtelnego manipulowania różnymi odcieniami szarości. Poza tym co ja się będę wypowiadał... Nawet nie próbowałem realistycznego rysunku, gdyż wydaje mi się zwyczajnie za trudny ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.