Moje Prace

Witam jestem nowy w tym miejscu ale chciałbym dowiedzieć się co moge poprawić więckszość rysunków to pewnie szkice ale boje się dalej z nimi coś robić gdyż nawet nie wiem jak je poprawić nie umiem rysować twarzy . ( ogolnie wole czarno białe wszystko niż kolorowe)qbfitya73xfg.jpg

Komentarz

• Witaj, jeśli chodzi o twarz to nic strasznego - trzeba tylko dużo ćwiczyć.

https://kursmanga.pl/lekcje/anatomia/symetria-twarzy-z-naprzeciwka

Polecam rysować w większej skali i na początku opanować pierwsze kroki - czyli kształt głowy wraz z szyją i ramionami.

Jeśli natomiast chodzi o zamieszczone przez ciebie rysunki to widzę że rysujesz za pomocą kilku mniejszych kresek, dlatego polecam ćwiczenia rysowania linii za pomocą jednego ruchu ręką. (moim zdaniem wilk wygląda najlepiej, jeśli chodzi o kreskę)

Możesz np wyznaczyć sobie dwa punkty na kartce i prowadzić linię między nimi jako rozgrzewkę przed rysowaniem, lub po prostu "bazgrać" i starać się rysować łuki, okręgi itp. używając jednego gestu.

Przede wszystkim nie ma się co bać i trzeba rysować co co lubisz - w dużych ilościach ;)
  • Witaj :-)

Zgadzam się z dth, mógłbyś poćwiczyć nad kreską. Może spróbowałbyś zrobić lineart cienkopisem albo mazakiem na twoich szkicach? Tak, wiem, bardzo łatwo je w ten sposób zepsuć :-D Ale to bardzo ćwiczy rękę, trzeba robić długie pojedyncze linie nie odrywając ręki, całkiem inaczej niż podczas szkicowania.

Ja mam podobnie, że po zrobieniu szkicu/lineartu nie wiem co dalej robić z pracą. Nie umiem cieniować i kolorować. Bardzo podoba mi się dziewczyna z profilu. Ale to bardzo bardzo. Ładny styl i proporcje wydają się w porządku, a to chyba najważniejsze. Wystarczy, że będziesz dużo rysował i czuję, że postęp u ciebie nastąpi bardzo szybko. Mam nadzieję, że pokażesz więcej rysunków.

Pamiętam, że jednym z pierwszych moich rysunków też był Itachi, ale mi wyszedł paskudnie xd
  • edytowano 4 czerwiec
    Witam na pokładzie, bałem się że już do końca będę tu "najmłodszy" :p Co do linii, zgadzam się z przedmówcami, ale mimo wszystko ładnie machasz ołówkiem. Szczególnie na wilku to ładnie widać, kreski nie są chaotyczne, wszystko poukładane. A co do obaw odnośnie rysowania twarzy to nie masz się czego bać - i tak ci nie wyjdzie za pierwszym razem ;) Za drugim pewnie też nie. Rysujesz i rysujesz, aż ci zacznie wychodzić i zauważysz że wyrabiasz swoją własną kreskę, a później rysujesz dalej. Czekamy na kolejne rysunki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.